Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
66 postów 698 komentarzy

Przekonaj się

via vitae - Sol vitae - sapientia. Sal vitae - amicitia. Panis vitae - temperantia. Vita vitae - conscientia.

Follow JC Go - święte pokemony?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

​Już niedługo uroczystość Wszystkich Świętych, więc przedstawiciele Watykanu uznali, że nadszedł czas, by wszystkich tych świętych... złapać w aplikacji mobilnej Follow JC Go, do złudzenia przypominającej popularne Pokémon Go.

   Jak informuje dziennik Corriere della Sera, tytuł - oficjalnie pobłogosławiony przez papieża Franciszka - stanowi religijne podejście do łapania potworków w Pokémon Go. Zasady działania i rozgrywka są bardzo podobne. Mamy więc do czynienia z programem stawiającym na rzeczywistość rozszerzoną, a świętych "łapiemy" w prawdziwym świecie.

Nikt nie wie dokładnie, ilu dokładnie świętych ustanowił kościół rzymsko-katolicki. Niektóre szacunki mówią o 10 tysiącach, lecz trudno spodziewać się, by deweloperzy Follow JC Go przygotowali aż tak imponujące zestawienie postaci. Co więcej, podczas zabawy natkniemy się nie tylko na świętych, ale także na błogosławionych oraz "postacie biblijne".

 

                        https://youtu.be/SvRc4CeY-jw

 

  Dziennikarze Corriere della Sera wybrali się na testy na ulicach Mediolanu. Potwierdzają, że całość działa na zasadzie podobnej do Pokémon Go, bazując na lokalizacji telefonu na ulicach miasta, na którym rozmieszczono postacie do "złapania".

"Łapanie" nie jest chyba zbyt celnym określeniem, ponieważ w Follow JC Go nie walczymy ze świętymi w celu umieszczenia ich w Pokeballu. Po natknięciu się na "przeciwnika" musimy za to odpowiedzieć na szereg pytań związanych z jego osobą. Jeśli się uda, ta dołączy do naszego e-zespołu. Litera "e" oznacza oczywiście ewangelizację.

To nie koniec działań, ponieważ w następnej kolejności musimy zadbać o potrzeby członków naszego ewangelizującego dream teamu. Wskaźniki są trzy: pragnienie, głód oraz modlitwa. Stosowne paski wypełniamy, znajdując na ulicach miasta odpowiednie obiekty, korespondujące z potrzebami.

Co interesujące, twórcy Follow JC Go mają nawet ciekawy pomysł na transakcje cyfrowe. Wirtualną walutę w grze stanowią denary, które zdobyć można na trzy sposoby: znalezienie na mapie, oglądanie reklam lub - najciekawsze - donacje na cele charytatywne. Nasza wpłata zostanie następnie zamieniona na denary.

 

Aplikacja Follow JC Go powstaje z myślą o Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się w dniach 22 - 27 stycznia w Panamie. Wtedy też zadebiutuje pełna wersja gry, dostępnej obecnie wyłącznie na terenie Hiszpanii, gdzie trwają testy.

 

      ***   ***   ***   ***   ***    ***   ***    ***    ***  ***   ***   ***

 

   Dla ludzi myślących wciąż nieodkrytą zagadką pozostają powody wchłonięcia przez pierwotny chrystianizm pogańskich wierzeń(trójca, nieśmiertelna dusza), filozofii(neoplatonizm) wraz z obrzędami i strojami np. czcicieli Mitry, znajdujące swe odbicie choćby w rzymsko-katolickim sztafażu.

  Przecież Jezus ze swoimi apostołami nie stroił się w purpurę, nie odprawiał skomplikowanych nabożeństw, nie prowadził filozoficznych dysput.

 

Zgoda Watykanu na Follow JC Go może być odpowiedzią na pytanie, jak doszło do tak szokującej inkulturacji u zarania chrześcijaństwa, bowiem dzisiejsza na wielu płaszczyznach jest nie mniej szokująca.

 

 

 „Nie wiążcie się z tymi, którzy nie mają wiary. Bo co wspólnego ma prawość z nieprawością? Albo jaki związek ma światło z ciemnością? I co łączy Chrystusa z Belialem? Albo wierzącego z tym, który nie ma wiary? I co ma wspólnego świątynia Boża z bożkami?” (2Kor.6:14-16  PNŚ)

______________________________________________________________

Czytaj więcej na https://gry.interia.pl/newsy/news-watykan-daje-zielone-swiatlo-dla-gry-w-stylu-pokemon-go-z-la,nId,2649207#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 

KOMENTARZE

 • Autor, witaj;
  Nic dodać ;-)

  "(4) Cudzołożnicy, czy nie wiecie, że przyjaźń ze światem jest nieprzyjaźnią z Bogiem? Jeżeli więc ktoś zamierzałby być przyjacielem świata, staje się nieprzyjacielem Boga"
  (Jak 4:4 BT)
 • Faktem jest, że kościół chce trafić do młodzieży
  za moich czasów wprowadzano msze bitowe, które również wzbudzały wielkie kontrowersje, jak odeszła moda na ten typ muzyki, msze zniknęły. Tak samo będzie z tym pomysłem. Mnie się ten pomysł nie podoba, ale nie mnie go oceniać, nie do mojego pokolenia jest on skierowany.

  Z jednej strony Kościół krytykowany jest za wstecznictwo, z drugiej strony za zbytni radykalizm. Póki zabawa do niczego złego nie prowadzi, nie krytykuję.

  A zdobywanie denarów za wpłaty na organizacje charytatywne to… :) Ech… tak już jest.
 • @Zawisza Niebieski 16:58:36
  Moja młodość w kościele, to ruch oazowy, wędrówki z gitarą i Arka:) ...
  Później nastąpiła refleksja i kontestacja i poszukiwania „wąskiej drogi” m.in. z powodu bezpośredniego angażowania się KK w politykę, a więc postawy której nie zalecał Jezus.

  Wracając do tematu notki, również przypuszczam, że będzie to akcja sezonowa tj mająca krótki żywot.
  Jednak wykorzystanie pokemonów, gry tak krytykowanej onegdaj przez środowiska kościelne, jako pogańskiej wręcz diabelskiej, nasuwa skojarzenia odwiecznej taktyki KK, polegającej na przyswojeniu wierzeń i praktyk i jednoczesnym nadaniu im nowych znaczeń.

  Zresztą, pisałeś o tym wielokrotnie w kontekście przedchrzescijanskich obyczajów ukrytych w pozornie chrzescijanslej tradycji.
 • No to "wstrzeliłem" się w Neon24 z komentarzem nt. CYFROWOŚCI w religii
  Otóż w Moskwie przed kilkoma dniami miało miejsce IV Forum Religia i Świat poświęcone "религия и цифровое общество". (tzn. religia i społeczeństwo cyfrowe) - czytać więcej: РИА Новости https://ria.ru/announce/20181023/1531247475.html

  Otóż ta "cyfrowość religii" dzisiaj objawia się nie tylko sezonową "pogonią za wirtualnymi świętymi", ale przede wszystkim, jak to Zawisza Niebieski zauważył, PONADCZASOWĄ pogonią za zbieraniem WIELKOCYFROWYCH DENARÓW, by przypodobać się Bogu (tak zarabianie pieniędzy traktują pobożni Żydzi oraz protestanci, nie mówiąc o pobożnych Polakach: w końcu żyjemy w Cywilizacji TPD, wielbiącej Technikę, Pieniądz, a przede wszystkim Dupę, domagającą się wszystkich możliwych dla niej "wielkocyfrowych" komfortów.)

  I tutaj, w reakcji na me wcześniejsze, pisane i mówione po angielsku impertynencje, odezwało się kilka głosów broniących "Wartości Chrześcijańskich", na które odpowiedziałem, niestety w języku PANÓW ŚWIATA, niewielkim traktatem pt.

  Czy autyzm starożytnych kapłanów Izraela leży u podstaw Zabijającej Rozum Pustki żydo-chrześcijańskiej wiary?

  Part 2

  Motto:

  “I kłamcą był [św.] Paweł, kiedy mówi o boskości Chrystusa, że nie miał on “ani ojca, ani matki, ani genealogii”. Mój drogi przyjacielu, Maria nie urodziła Boga (…) ktoś kto jest stworzony nie może urodzić Stworzyciela (… Maria) urodziła człowieka, który był narzędziem Boga”

  > Patriarcha Konstantynopola Nestoriusz do biskupa Rzymu Celestyna I, ctowany przez K. Deschnera w “Kryminalnej historii Chrześcijaństwa” tom 2, str. 105.

  Spis treści:

  Chrześcijańskie “wysublimowane i uduchowione pisma” – Rola aniołów Allacha z zbawieniu Jezusa – Czy żydo-chrześcijański, autystyczny mindset (sposób myślenia) stoi za powstaniem antyszczepieniowej paranoi – Zabijające Rozum ZMYŚLENIA Żydowskiej Religii oraz Nauki

  Czytać dalej, jak kto potrafi, w języku AUTYSTYCZNYCH PANÓW ŚWIATA

  http://markglogg.eu/?p=2444

  Ale najbardziej mnie ubawiło, już po rozesłaniu tego tekstu, dość licznym znajomym oraz korespondentom, gdy się doczytałem, że ważnym inspiratorem poczynań ELIT REWOLUCJI BOLSZEWICKIEJ był polski historyk Antyku Tadeusz Zieliński: gdy wyjeżdżał w 1922 roku z RSSR do Polski, to na dworcu w Piotrogrodzie żegnał go osobiście Ludowy Komisarz Oświaty (Minister Kultury) RSSR Anatolij Łunczarski (a żona Lenina, Nadieżda Krupska – wychowana w Grójcu pod Warszawą, katoliczka z polskiej zruszczonej rodziny – jako nieformalny minister szkolnictwa średniego, organizowała to szkolnictwo w ZSSR biorąc za wzór “Państwo” Platona). Zieliński twierdził co następuje „Judaizm ostrzega on, jest „negatywnym źródłem chrześcijaństwa”; zagraża on jego helleńskiej inspiracji, którą Chrystus wprowadził do hebrajskiej tradycji. (…) i ta helleńska inspiracja, argumentuje Zieliński, tworzy z wszystkich chrześcijan, niezależnie od miejsca i czasu „prawdziwych dziedziców hellenizmu”.

  https://i2.wp.com/markglogg.eu/wp-content/uploads/2018/10/Zielinski-2-on-differences-Judeo-Hellenis.jpg

  Aby było ciekawiej, z opracowania Clare Kavanaght (zna ona i polski i rosyjski) niedwuznacznie wynika że tenże "guru religijny" wczesnej sowieckiej elity, uważał BOLSZEWIZM JAKO KOLEJNY ETAPU PONAD DWUTYSIĄCLETNIEJ JUŻ WALKI HELLENISTÓW Z HEBRAISTAMI, obecnie rozkwitającymi pod sztandarem GLOBALISTYCZNEGO ŻYDOAMERYKANIZMU!

  No i niestety, pod DUCHOWYM PRZYWÓDZTWEM JPII oraz R. Reagana ta wielotysiącletnia walka – jak na razie – została z kretesem PRZEGRANA:

  https://i2.wp.com/markglogg.eu/wp-content/uploads/2018/07/Gwiazda-Dawida-w-centrum-Krzyza-Panskiego.jpg
 • @via vitae 17:56:14
  /wykorzystanie pokemonów, gry tak krytykowanej onegdaj przez środowiska kościelne, jako pogańskiej wręcz diabelskiej/

  właśnie:

  "Czym jest pokemon ? Odpowiedź jest tyleż prosta, co na pierwszy rzut niewiarygodna – pokemon to po prostu demon. Owszem, stwór ten ubrany jest w nowoczesne komputerowo-new age’owskie opakowanie, jednak jego prawdziwa istota nie budzi wątpliwości....
  Może sądzisz, szanowny Czytelniku, iż jest to nieszkodliwa w gruncie rzeczy zabawa, o którą nie warto kruszyć kopii ? A jednak pokemony wprowadzają bezbronne – bo nieświadome zagrożeń – dzieci w świat okultyzmu, mocy i oddziaływań, które nie pozostają obojetne ani dla życia duchowego, ani dla psychiki. "
  http://www.fronda.pl/a/piotrowski-pokemon-to-po-prostu-demon,82267.html
 • @roux 20:28:45
  / A jednak pokemony wprowadzają bezbronne – bo nieświadome zagrożeń – dzieci w świat okultyzmu, mocy i oddziaływań, które nie pozostają obojetne ani dla życia duchowego, ani dla psychiki.//

  Rodzi się pytanie, czy aplikacja i sama gra Follow JC Go, stworzona na kanwie(bazie, wehikule) demonicznych pokemonów, jest całkowicie wolna od zagrożeń i obojętna dla psychiki i życia duchowego?

  Dla pobożnego katolika to tak, jakby przedmioty okultystyczne
  używać wprost do ceremoni religijnych, np odprawiania Mszy.
 • @Gasienica 19:04:04
  „Chrześcijańskie “wysublimowane i uduchowione pisma” – Rola aniołów Allacha z zbawieniu Jezusa – Czy żydo-chrześcijański, autystyczny mindset (sposób myślenia) stoi za powstaniem antyszczepieniowej paranoi – Zabijające Rozum ZMYŚLENIA Żydowskiej Religii oraz Nauki”

  Prawdziwą paranoją, na którą cierpi autor komentarza, jest przypisywanie domagania się wolności wyboru szczepień „żydo-chrześcijańskiemu sposobowi myślenia”. Gdyby tak było, to by tylko dobrze świadczyło o tym sposobie myślenia.
 • Nie jestem entuzjasta pokemonów, nawet jesli są poświęcone
  - może to kwestia wieku.

  ponadto najlepszym eksperymentem dla młodzieży byłaby już nie msza bigbitowa czy z przytupem, ale tradycyjna czyli trydencka po łacinie - ale akurat na taki eksperyment w kościele brak odwagi.

  Nie rozumiem natomiast końcówki tekstu:

  "Dla ludzi myślących wciąż nieodkrytą zagadką pozostają powody wchłonięcia przez pierwotny chrystianizm pogańskich wierzeń(trójca, nieśmiertelna dusza), filozofii(neoplatonizm) wraz z obrzędami i strojami np. czcicieli Mitry, znajdujące swe odbicie choćby w rzymsko-katolickim sztafażu.

  Przecież Jezus ze swoimi apostołami nie stroił się w purpurę, nie odprawiał skomplikowanych nabożeństw, nie prowadził filozoficznych dysput"

  Obrzędowośc jest poniekąd wtórna, ale juz filozofia jest odpowiedzią na pojawiające się pytania chocby w starciu z otaczającym światem.
  nieśmiertelna dusza jako odrębna od ciała to rzecz jasna platonizm (z wyjątkiem zmartwychwstania ciała!!!), ale niesmiertelność czlowieka jako bytu osobowego lezy u sedna nauczania Pana Jezusa w ewangeliach. Tomasz z Akwinu tłumaczy relacje między ciałem a dusza na wzór arystotelesowski, po prostu uznając, iż to narzędzie filozoficzne jest lepsze do opisu rzeczywistosci niż poprzednie


  Trójca Przenajświętsza to akurat wypracowywana przez kilka wieków odpowiedź na narzucające się pytanie o relację Pana jezusa, Ojca (ja i Ojciec jedno jesteśmy) oraz Ducha Świętego (ześlę wam Pocieszyciela), stąd naprawdę nie rozumiem zdziwienia.

  pozdr

OSTATNIE POSTY

więcej
 • RELIGIE

  Tradycyjna Wigilia

  Bo co wspólnego ma prawość z nieprawością? Albo jaki związek ma światło z ciemnością? I co łączy Chrystusa z Belialem? Albo wierzącego z tym, który nie ma wiary? I co ma wspólnego świątynia Boża z bożkami? czytaj więcej

 • RELIGIE

  Limbus - teologiczny zwrot o 180 stopni

  Z Zaduszkami związane są tzw.wypominki, mające na celu uwolnienie zmarłych od mąk czyśćcowych. Na kanwie tej niebiblijnej doktryny, zrodziła się kolejna obrażająca Boga nauka o Limbusie, czyli miejscu dla zmarłych nieochrzczonych niemowląt. czytaj więcej

 • RELIGIE

  Jakie jest prawdziwe źródło fenomenu Medjugorie?

  (..)pierwsze "objawienia" (i prawdopodobnie większa cześć kolejnych zjawisk) są "więcej niż naturalne", to znaczy, pochodzą od złych duchów, których owoce widać w nieposłuszeństwie, kłamstwach i innych moralnych upadkach” - Ks. prof. M. Hauke czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

 • posty: 270 komentarze: 5417