Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
65 postów 693 komentarze

Przekonaj się

via vitae - Sol vitae - sapientia. Sal vitae - amicitia. Panis vitae - temperantia. Vita vitae - conscientia.

Upodlić ofiarę

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nikt przy zdrowych zmysłach nie twierdzi, że pedofilia w kościele, to norma. Ale nikt przyzwoity nigdy nie będzie bronił czy choćby wybielał tego procederu! A jak nazwać tych, którzy urągają ofiarom?

 

 Ciężkie czasy przyszły na przywódców dominującej religii w naszym kraju. Nie dość, że notują coraz niższą frekwencję wiernych na nabożeństwach, to jeszcze lewackie „mendia” obrzydliwie wyciągają zamiatane pod dywan liczne afery finansowe i obyczajowe. Tzw. Trzecia władza nie wstrzymuje ręki i zasądza milionowe odszkodowanie na rzecz ofiary. 

 

Jak żyć? Pytają Bogu ducha winne owieczki, na których film Kler podziałał, niczym obuch zza węgła, choć dla wielu z nich stał się kijem w mrowisko i solą w oku. Rzeczą wręcz niemożliwą. Ba! Wymyśloną przez arcywrogów Kościoła, których trzeba zdemaskować i napiętnować. A najlepiej przykładne ukarać. 

 

Tak to widzą niektórzy „oświeceni” obrońcy - redaktorzy pism okołokościelnych, a zwłaszcza skupionych wokół Radia Maryja. Znajdują niemało zwolenników w niedowierzaniu wobec odkrytych i osądzonych już afer pedofilskich. Przeformowują szyki i ruszają do ataku, niczym nosorożce. 

 

Do szczytu „finezji” doszedł był red. Michalkiewicz. 

 Żeby nie uronić, odwołajmy się do doniesienia pewnego portalu.


           Stanisław Michalkiewicz /Adam Staśkiewicz /East News

 

 

Sprawa dotyczy Katarzyny, ofiary księdza pedofila. Gdy miała 13 lat, została uwięziona i przez kilkanaście miesięcy brutalnie gwałcona przez księdza Romana B. z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

 

Teraz kobieta ma 24 lata. W połowie września poznański sąd okręgowy przyznał jej 1 mln zł odszkodowania i dożywotnią rentę w wysokości 800 zł miesięcznie.

Sprawę skomentował w felietonie wideo Stanisław Michalkiewicz, prawicowy publicysta, felietonista Radia Maryja. "Dostać milion złotych, za to, że ktoś kiedyś wsadził rękę pod spódniczkę, no któż by nie chciał" - mówi na wideo zamieszczonym na You Tubie. 

"Wiele pań za znacznie mniejsze pieniądze spódniczki podciąga, a tutaj milion złotych i dożywotnia renta" dodaje.

                           youtu.be/J_4QSBIspjA

 

Jego zdaniem skutki społeczne tego wyroku będą daleko idące. "Jestem pewien, że teraz panienki, jedna przez drugą, na wyścigi będą sobie przypominać, jak to były molestowane. Bo do tej pory to tylko celebrytki sobie przypominały, że były molestowane. Ale tu chodziło o pozycję towarzyską. (...) No ale tu nie o prestiż chodzi, a o pieniądze. Miliona złotych to taka panienka jedna z drugą przez całe życie może nie zarobić, a tutaj za jednego sztosa. No to żadne k**wy nie są tak wysoko wynagradzane na całym świecie, a cóż do tego nasz biedny kraj... Nie wiem jak to wytrzyma" .

 

Sędzi, która zasądziła odszkodowanie dla ofiary księdza pedofila proponuje poddanie się badaniu przez "konsylium weterynarzy". Widać, że stopień zidiocenia niezawisłych sądów staje się niepokojący i gdyby to ode mnie zależało, to zleciłbym przebadanie pani sędzi Anny Łosik przez jakieś konsylium weterynarzy, ale to by nie wystarczyło, bo ten wyrok został zatwierdzony w apelacji. No to widać, że epidemia rozszerza się z prędkością płomienia. Jedno konsylium weterynarzy by chyba nie wystarczyło" mówi publicysta.

 

Jego wypowiedzi spotkały się z potępieniem m.in. polityków.

 

"Obrzydliwe słowa m. in o dziewczynce ofierze gwałtów księdza pedofila. Dla tych słów i osób je głoszących nie może być miejsca w przestrzeni publicznej" napisała Barbara Nowacka z Inicjatywy Polskiej. 

 

________________________________________________________________________________________

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-stanislaw-michalkiewicz-o-dziecku-gwalconym-przez-ksiedza,nId,2641457#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other

 

KOMENTARZE

 • Autor, witaj;
  Czyżby sam Michalkiewicz postawił 1* ?

  Pozdrawiam
 • @roux 19:36:25
  Nie sądzę, choć musi to być ktoś podzielający poglądy redaktora Michalkiewicza.
  Boję się, że swojemu dziecku zasugeruje podobny sposób na zdobycie pierwszego miliona i stałej renty.

  Pozdrawiam
 • @via vitae 20:17:37
  "Kler", to jedynie wierzchołek góry lodowej.
  Ale jeżeli ktoś nie uwierzył "Klerowi", to czy uwierzy komuś, kto sam siebie zalicza do kleru?

  https://youtu.be/wdFWjnY9wno
 • @roux 19:36:25
  Nie lubię komentować wypowiedzi takich ludzi jak Michalkiewicz. Nawet nie mógłbym się zniżyć do jego poziomu.
  Nie dziwi jednak jego wypowiedź, biorąc pod uwagę gdzie i dla kogo pracuje.
 • @Ben Nechar 22:17:59, Czy uwierzy ...?
  Nie chcą wierzyć. Znana reguła wyparcia ze świadomości tego, co zepsute a oczywiste.

  Pozdrawiam.
 • Michałkiewicz gada tak jak jak jego katolickie środowisko.
  Oni uważają zgwałcone dzieci za k..wy.
  To obrzydliwe i wystawia świadectwo moralności gwałcicielom i ich obrońcom.

  Tacy ludzie powinni mieć dożywotni zakaz działania publicznego.
  (zakaz pracy na stanowiskach publicznych i zakaz prowadzenia działalności publicznej np dziennikarskiej...).
  Amoralne szuje nie mogą kształtować opinii publicznej .
 • @Ben Nechar 22:17:59
  O tej gorze lodowej to czytam i czytam a tam spodu nie ma jaka gora lodowa ma sie w fizyce. Jest to po prostu zaklamane porownanie.
  Nie porownuje sie jablek do gruszek.
  Bylem ministrantem od kiedy moglem chodzic do 18 roku zycia. Pozniej mieszkalem w innych krajach gdzie bylem zawsze blisko Kosciola Katolickiego bedac czlonkiem rady parafialnej, organizatorem koscielnych festiwali, kierownikiem szkoly jezyka polskiego na obczyznie a zona pracowala jako kucharka, sprzataczka po plebaniach polskich , wloskich , amerykanskich i u biskupa wloskiego , amerykanskiego a teraz sprzata bogata parafie amerykanska. Sprataczki wiedza wszystko.
  Te wszystkie odkrywcze artykuly o pedofili w Kosciele Katolickim jakie od 20-30 lat sa powielane w mendiach to bzdura. Kompletna bzdura. Przez cale nasze zycie nie spotkalismy zboczonego ksiedza ktorego by nie zlapanol.
  Gdyby cos takiego stalo sie w jakiejs parafi to ludzie by ksiedza wyniesli do smietnika. Caly czas tylko slyszy sie od ksiezy przepraszania. Za co? Za bzdury z gazet?
  Oczywiscie ksieza sa tez ludzmi i dziwne rzeczy sie zdarzaja. Kiedys przenosilem meble jednego z ksiezy amerykanskich z parafii do parafi i widzialem literature, kasety filmowe homoseksualne. Nie donioslem ale w pare miesiecy pozniej zostal wywalony z Kosciola. Innym razem jeden z ksiezy obnazyl sie na stacji benzynowej o 3 po poludniu bez sensu. Ktos mu dal cos do drinka i tez go wywalili. Znalem w Polsce ksiedza co go kobieta uwiodla i wystapil. Moj wojek byl w seminarium i 1 rok przed ukonczeniem zaplodnil dziewczyne, ktora skrobala ziemniaki w kuchni seminarium. Wywalili go a tej dziewczynie kosciol placil na dziecko i utrzymanie wiele lat.
  Takie zycie jest i nie ma co warjowac z powodu kazdej dziwnej sytuacji.
 • @staszek kieliszek 07:46:56
  Niektórzy przejaskrawiają pedofilę w kościele, Ty jednak w odwrotnym kierunku rysujesz sprawę nie zauwaząjąc jej.
  Nie znam księży, nie chodzę do kościołała, ale znam mężczyzn , chodziłem do męskiej szkoły i słuzyłem dwa lata w wojsku w czasie kiedy kobiet w nim nie było. Nie znam zdrowego faceta który mógł by żyć bez sexu. Po prostu takiemu mężczyźnie prędzej czy później padnie na dekiel. Dlatego jerstem przekonany, że w kościele jest wiele patologii związanych z ogólnie mówiąc erotyką. W każdym środowisku jednopłciowym musi dochodzić do róznych dziwnych i nienormalnych relacji erotycznych.
  Po drugie W "Klerze" pokazano patologię w stosunkach kościół - ludzie- władza, pokazano mechanizmy jakie rządzą wzjemnymi ralacjami opartymi o haki, donosicielstwo, zawiść i rządze władzy. To takie samo środowisko jak polityka i te same mechanizmy tam funkcjonują.
 • @Ben Nechar 22:17:59
  Witaj,

  Kolejni przedstawiciele kleru potwierdzają, że ich doświadczenia są zbieżne z „Klerem”

  https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/byly-kleryk-o-klerze-w-seminarium-zastalem-kosciol-pokazany-dzis-przez-smarzowskiego/9jmws46

  Pozdrawiam
 • @staszek kieliszek 07:46:56
  "Te wszystkie odkrywcze artykuly o pedofili w Kosciele Katolickim jakie od 20-30 lat sa powielane w mendiach to bzdura. Kompletna bzdura. Przez cale nasze zycie nie spotkalismy zboczonego ksiedza ktorego by nie zlapano!"

  I w ten sposób Kościoły w tych krajach dokonywały samouzdrowienia.
  A polski się wypiera i przeinacza fakty.
  A potem zdziwienie, że ubywa wiernych...
 • złotousty się doigrał?
  "Katarzyna jest pod stałą opieka Fundacji "Nie lękajcie się". - Ta dziewczyna dwie minuty po tym, jak media napisały o tym nagraniu, skontaktowała się ze mną. Płakała jak to czytała. Na pewno wystąpi na drogę sądową przeciwko tej osobie, ale musi trochę odreagować proces, który dopiero co się zakończył. Przeszła bardzo, bardzo dużo i naprawdę potrzebuje spokoju. Jej życie zostało złamane i będzie się z tym zmagać do końca życia – mówi Wirtualnej Polsce Marek Lisiński."
  "Zbulwersowany słowami Michalkiewicza jest pełnomocnik Katarzyny. - Tego nie da się w kulturalny sposób skomentować. Wyrządził jej wielką dodatkową krzywdę – mówi Wirtualnej Polce mec. Jarosław Głuchowski. Z uwagi na zobowiązanie do zachowania szczegółów sprawy swojej klientki w tajemnicy nie chce się wypowiadać na temat pozwu przeciwko Michalkiewiczowi."
  https://wiadomosci.wp.pl/ofiara-ksiedza-pozwie-michalkiewicza-za-slowa-o-kach-plakala-gdy-to-przeczytala-6303712832276609a
 • @staszek kieliszek 07:46:56
  ///Jest to po prostu zaklamane porownanie.///

  Widzisz "stasiu", niektórzy już po kieliszku są otępiali i widzą jedynie to, co chcą widzieć, nie przyjmując do świadomości, co dzieje się dookoła nich.
  Rozmawiałem z niejednym ministrantem, którzy opowiadali mi inne historie, nie takie sielankowe jak Twoja opowieść. Też wyjeżdżali, potem ich zamykano w jakiejś piwnicy, a z góry dochodziły do nich odgłosy burdy, która trwała dwa dni. Chłopaki w tym czasie nic nie jedli i nikt się nimi nie zainteresował.
  Mam kilku kolegów, którzy są księżmi ....

  W sobotę, w tamtym tygodniu, po premierze filmu "Kler" (na którym nie byłem), rozmawiałem z człowiekiem, który o tym filmie w ogóle nie słyszał. Ale opowiedział mi kilka historii ze swojego bogatego życia i doświadczenia z księżmi i biskupami, które - jak mi się wydaje - biją "Kler" na głowę.
  Podał szczegóły: kto, kiedy, gdzie i co. Tak się składa, że znam jedną z tych historii.
  Obrzydliwość!

  Proponuję Ci "stasiu", nie pij już więcej i staraj się dostrzec to, czego widzieć nie chcesz. Jednak nie musisz, bo możesz dalej żyć w zakłamaniu i swoim otumanieniu.

  Kościół za nic zapłacił miliardy dolarów odszkodowań?

  Trzeba być nie lada odpornym na wiedzę.
  Współczuję.

  Jednak bardziej współczuję wszystkim ofiarom.
 • @roux 20:10:19
  ||Płakała jak to czytała.||

  "Złotousty" odleciał niczym gołębica ze znanej dykteryjki doktora Strosmajera*, albo czuje ogromne wsparcie i siłę swojego "mecenasa" z Torunia, a tym samym polskiego Kościoła. Bo przecież ten Kościół, czy to hierarchiczny, czy powszechny nie odcina się od toruńskiej rozgłośni i jej guru.

  Ja dziękuję za taką empatię.....

  *
  https://youtu.be/GNe73n-Rcx4
 • @Ben Nechar 21:16:05
  Jak znasz takie autentyczne historyjki to zadzwon na policje. Po prostu , zglos przestepstwo, to jest Twoj obowiazek wedlug najnowszego kodeksu karnego Polski. Jak nie zglosisz to 2-3 lata Ci grozi. I to samo mam do innych w tym blogu. Jak wiesz o jakiejs pedofili to zglos to a nie dus w sobie bo mozesz do wiezienia traffic niechcacy.. baranku bozy.
 • @staszek kieliszek 06:43:31
  A propos. Czy zgłosiłeś lub zglosilbys dzisiaj do prokuratury swojego wujka kleryka za deprawację dziewczyny z seminaryjnej kuchni?
  Sam wspomniałeś o księdzu dewiance z kolekcją pornosów i sam przyznałeś, że NIE DONIOSŁEŚ na niego.

  No właśnie!

  Poza tym, sami duchowni lub klerycy, a więc najbliźsi świadkowie, w wywiadach opowiadają o patologiach. Czy z urzędu nie powinni się tym zająć prokuratorzy i śledczy?

  https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/byly-kleryk-o-klerze-w-seminarium-zastalem-kosciol-pokazany-dzis-przez-smarzowskiego/9jmws46

  https://youtu.be/wdFWjnY9wno
 • @staszek kieliszek 06:43:31
  "staszek", znam nowe prawo.
  Jesteś bardzo nieuważnym czytelnikiem.
  Ani razu nie wspomniałem, że zbam jakiś przypadek pedifilii. Wspominałem o obrzydliwościach, których sue dopuszczają księża i że znam niektóre z takich przypadków.
  Przemawia przez Ciebie buta i zbytnia pewność siebie.

  - "Tak więc kto myśli, że stoi, niech uważa, żeby nie upaść" (1 Koryntian 10:12).
 • @Ben Nechar 15:04:28, „kto myśli, że stoi, niech uważa, żeby nie upaść"
  „- Ksiądz też człowiek - mówi w rozmowie z nami Łukasz, który widział kolizję, przejeżdżając obok taksówką. - Poniesie karę - dodaje. Odebrano mu prawo jazdy i stanie przed sądem. - Ksiądz powinien dawać przykład. Jazda po pijanemu to przestępstwo także przeciwko prawu bożemu. To jest grzech - nie zgadza się ze stanowiskiem policji Ryszard Bugno. - Rozmawiałem z kierowcą volkswagena, w którego wjechał proboszcz. Młody człowiek. Był cały roztrzęsiony. Mówił, że całe życie stanęło mu przed oczami. To było zderzenie jeden do jednego, mogło skończyć się tragicznie. Patrzyłem na tego księdza. Stał spokojnie, nie awanturował się. Pomyślałem: pewnie jest mu głupio, pewnie to pokora. A to był alkohol. On był po prostu tak zamroczony.” (http://www.tvn24.pl)
 • Michalkiewicz od dawna mówi kąśliwe komentarze o Żydach i
  owczarkach niemieckich i chyba ktoś usiłuje znaleźć na niego haka. Każdy myślący po wysłuchaniu monologu rozumie , że te negatywne określenia nie dotyczą pokrzywdzonej , ale potencjalnych zarobkowych naśladowczyń , a cały problem tkwi w uzasadnieniu wyroku.
 • Nie rozumiem dlaczego niektorych pedofilia w Kosciele tak rajcuje.
  Jest to to wyjatkowo rzadkie zjawisko. Np. w USA w roku 2017 nie bylo takiego przypadku. Mimo to wraca sie 100 lat wstecz, wyszukuje, robi mapy, raporty historyczne , tabele, pisze przelomowe artykuly. Czemu pedofilia wsrod np. murarzy nikogo nie rajcuje? Nikt murarzom nie robi mapek , tabelek, historycznych wypracowan na temat ich pedofilii. Nie za bardzo rajcujace? Odpowiedzcie mi kochani komunisci na to pytanie. A moze byc komunista, demokrata, lewakiem to po prostu choroba umyslowa i czas zaczac sie leczyc zanim kostucha przyjdzie?
 • @Marqus 00:01:58
  /potencjalnych zarobkowych naśladowczyń/ przecież to nie 13 letnia dziewczynka wywiozła z domu księdza zboczeńca i przez kilka miesięcy więziła go i gwałciła lecz wprost przeciwnie, ksiądz był sprawcą.
  Możesz rozwinąć myśl o "potencjalnych zarobkowych naśladowczyniach"?

  Jaki masz problem z uzasadnieniem wyroku?
  Sugerujesz, że sąd nie zna prawa?
  Możesz wyjaśnić co Michalkiewicz miał na myśli mówiąc:

  "a cóż do tego nasz biedny kraj... Nie wiem jak to wytrzyma" ?
 • @staszek kieliszek 06:07:18
  Stasiu,
  Znasz zasadę, komu wiele dano, od tego więcej się wymaga?

  Duchownym dano, a w zasadzie sami siebie postawili w roli przewodników duchowych i nauczycieli. Chętnie wchodzą w tę rolę ucząc innych moralności. Murarze nie naiczają religii w szkole. Murarze nie spowiadają, nie udzielają innych sakramentów i posługi pasterskiej.
  Murarze nie są nadzwyczajnie uprzywilejowaną kastą, jaką są przynajmniej w Polsce księża.

  Nie używaj wiec taniej sztuczki obrońców pedofili w sutannach, przyrównując ich do murarzy, fryzjerów czy innych zawodów.

  A oto głos katolickiego, a wiec i Twojego biskupa Andrzejs Czaji:
  „- Poszedłem, z myślą: A może jednak reżyser ma mi coś do powiedzenia? (...) może nawet więcej, Pan Bóg chce mi coś powiedzieć przez ten film. Idąc na ten film nie wnikałem, jakie były intencje, przez jakie środowiska, czy na zamówienie, czy nie zamówienie, czy jakoś w politykę to wplątane - stwierdził bp opolski Andrzej Czaja. - Jako biskup niestety stwierdzam, że czasem z taką patologią też mam do czynienia - dodał hierarcha.”
  https://wiadomosci.onet.pl/religia/aktualnosci/biskup-czaja-po-obejrzeniu-kleru-czasem-mam-do-czynienia-z-taka-patologia-wsrod/jy13tw6
 • Pełna zgoda
  Rozsądna uwaga. Michalkiewicz nie jest fanem żydów, stąd ta gorączkowa reakcja, pozbawiona merytorycznych argumentów. Znalazła się okazja by mu dokuczyć. Obserwuję żydomedialną nagonkę na piłkarza Ronaldo po jego krytyce ludobójczej polityki władz Izraela, w stosunku do Palestyńczyków. Metody i narzędzia podobne. Mam nadzieję że Michalkiewicz nie bawił się "brzydko " z koleżanką w piaskownicy, bo następny proces ma jak w banku /żydowskim banku/.... .
 • @via vitae 13:59:24
  Michalkiewicz zmieni zdanie kiedy od niego sąd zasądzi milion za obrażanie ofiary księdza Romana, wtedy zechce żeby zapłaciło za niego Radio, w którym się udziela

  "Który skrzywdziłeś człowieka prostego
  Śmiechem nad krzywdą jego wybuchając,
  Gromadę błaznów koło siebie mając
  Na pomieszanie dobrego i złego,

  Choćby przed tobą wszyscy się skłonili
  Cnotę i mądrość tobie przypisując,
  Złote medale na twoją cześć kując,
  Radzi że jeszcze jeden dzień przeżyli,

  Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta
  Możesz go zabić - narodzi się nowy.
  Spisane będą czyny i rozmowy.

  Lepszy dla ciebie byłby świt zimowy
  I sznur i gałąź pod ciężarem zgięta."

  Cz. Miłosz

OSTATNIE POSTY

więcej
 • RELIGIE

  Limbus - teologiczny zwrot o 180 stopni

  Z Zaduszkami związane są tzw.wypominki, mające na celu uwolnienie zmarłych od mąk czyśćcowych. Na kanwie tej niebiblijnej doktryny, zrodziła się kolejna obrażająca Boga nauka o Limbusie, czyli miejscu dla zmarłych nieochrzczonych niemowląt. czytaj więcej

 • RELIGIE

  Jakie jest prawdziwe źródło fenomenu Medjugorie?

  (..)pierwsze "objawienia" (i prawdopodobnie większa cześć kolejnych zjawisk) są "więcej niż naturalne", to znaczy, pochodzą od złych duchów, których owoce widać w nieposłuszeństwie, kłamstwach i innych moralnych upadkach” - Ks. prof. M. Hauke czytaj więcej

 • RELIGIE

  Follow JC Go - święte pokemony?

  ​Już niedługo uroczystość Wszystkich Świętych, więc przedstawiciele Watykanu uznali, że nadszedł czas, by wszystkich tych świętych... złapać w aplikacji mobilnej Follow JC Go, do złudzenia przypominającej popularne Pokémon Go. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

 • posty: 267 komentarze: 5370