Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
70 postów 770 komentarzy

Przekonaj się

via vitae - Sol vitae - sapientia. Sal vitae - amicitia. Panis vitae - temperantia. Vita vitae - conscientia.

Powrót do racjonalności?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W tej chwili wahadło opinii wychyliło się w stronę legend i alternatywnego świata, powtórne nadejście racjonalizmu przewiduję za jakieś 200-300 lat.(Nitor)

 

"Ludzie, zaszczepiajcie swoje dzieci. Zobaczcie na mojego syna, dostał ospy, zanim zdążyłam go zaszczepić. Tak wygląda po tygodniu. Właśnie trafił do szpitala, bo przyplątała się jakaś dodatkowa infekcja. Moja córka i ja też złapałyśmy ospę" - tak brzmi początek wpisu, który umieściła na Facebooku jedna z użytkowniczek serwisu. Jak zaznaczyła, nie chodzi o jej synka, lecz jest to "apel matki".

 

Na dołączonej fotografii widać pokryte ranami i plamami małe dziecko. Wpis błyskawicznie rozszedł się po sieci. Ale informacja nie jest nowa. To wpis Kayley Burke z Australii, która dwa lata temu umieściła w sieci informację o stanie 11-miesięcznego synka Elijaha. Zapewniła wtedy, że sama chciała go zaszczepić, ale choroba przyszła zbyt wcześnie.

 

https://wiadomosci.wp.pl/internauci-zachecaja-do-szczepien-i-udostepniaja-zdjecie-pokrytego-ranami-dziecka-to-fotografia-sprzed-2-lat-6302794843895937a    

 

KOMENTARZE

 • @Coś zdrugiej strony
  Zapalenie serca po szczepieniach – dowody naukowe

  "„(…) Najpoważniejsze powikłanie sercowo-naczyniowe to zapalenie mięśnia sercowego i osierdzia. Obserwowano je nie tylko po podaniu szczepionek przeciwko ospie i/lub polio, ale również przeciwko błonicy i tężcowi, a także kokluszowi, cholerze i czasem durowi brzusznemu."

  http://stopnop.com.pl/zapalenie-serca-po-szczepieniach-dowody-naukowe/

  Pozatym wstydź się via vitae, postępujesz jak typowy manipulat, bierzesz jeden przykład i do tego dziecko żeby wzbudzić litość i nakłonić do swojego produktu (szczepionek).
 • @kowalskijan584 09:48:24, dziekuje za komentarz
  Zmartwię Cię albo ucieszę. Nie jestem producentem szczepionek ani dystrybutorem, ani nawet lekarzem. Nie rozumiem zarzutów o manipulację:))
 • @via vitae 10:31:50
  "Nie rozumiem zarzutów o manipulację:))"

  Może zbyt mnie poniosło i nie jest to manipulacja świadoma ale jak widzę jak ktoś wykorzystuje dzieci dla przekonania do swojej racji to automatycznie kwalifikuję to jako manipulację.

  Co do meritum.
  Zdarzają się choroby z powodu NIE-zaszczepienia.
  Zdarzają się choroby (powikłania) z powodu zaszczepienia.

  Gadanie typu "szczepcie się w Polsce" bo w "Australii jedna osoba zachrowała na ospę" jest... budzi sceptycyzm co Autor ma na myśli i jaki ma on cel.
 • @kowalskijan584 11:11:40
  W Polsce realnym problemem może się okazać odra. Jest duży wzrost , choć zagrożenie płynie z Ukrainy.
 • Autor, witaj;
  Prawdziwy powrót do racjonalności nastąpi wkrótce, lecz nie za sprawą ziemskiego człowieka

  "4) I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już odtąd nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już /odtąd/ nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły" (Obj 21:4 BT)

  Pozdrawiam
 • @AgnieszkaS 20:42:14
  "Dzięki zastosowaniu szczepień choroby zakaźne nie zabijają miliony ludzi, jak to miało miejsce przed wprowadzeniem szczepionek."

  Kiedyś może tak było. Obecnie jest coraz więcej dowodów na to, że
  szczepi się nie przeciw czemuś ale dla czegoś (pieniędzy, ograniczenia rozrodczości, wzrost chorowitości co daje zyski firmom megafarmaceutycznym) itd.
 • @via vitae 11:48:18
  Ma do Pana dwa pytania. Po pierwsze, jakim cudem dziecko zachorowało na ospę, skoro wakcynolodzy twierdzą, że dzięki szczepieniom choroba ta zniknęła z powierzchni Ziemi i już zaniechano szczepień? Po drugie, dlaczego odra staje się problemem, skoro wyszczepialność w Polsce sięga dziewięćdziesięciu kilku procent, a szczepionki są skuteczne, więc czego mamy się obawiać? Powiedział Pan w prawdzie, że nie jest lekarzem, ani producentem szczepionek, ale z Pana wypowiedzi wynika, że jest zwolennikiem szczepień z racjonalnych przesłanek, więc racjonalnie rozwieje Pan moje wątpliwości.
 • @Jabo 22:35:49
  Uważna lektura przytoczonego artykułu z WP wskazuje, że chodzi o ospę wietrzną i jej powikłania.

  https://parenting.pl/odmawiasz-szczepienia-dziecka-narazasz-zdrowie-i-zycie-innych-apel-matki-do-innych-rodzicow/4
 • @AgnieszkaS 22:27:16
  "Wnoszę z pańskiego komentarza, że ludzie nie powinni dać zarobić firmom megafarmaceutycznym i to nawet kosztem własnego życia i zdrowia."

  Ich życie i zdrowie więc niech podejmują świadomą decyzję.

  Moim zdaniem ludzie powinni mieć wybór czy się szczepić czy nie.
  Po drugie: trzeba mocno się przyjrzeć firmom farmaceutycznym.
  To zwykli handlarze, więc jak będą mogli bezkarnie sprzedać świństwo i podnieść swoje dochody to na pewno to zrobią.
 • @kowalskijan584 07:52:41
  "To zwykli handlarze, więc jak będą mogli bezkarnie sprzedać świństwo i podnieść swoje dochody to na pewno to zrobią."

  W upadku (powszechnym) "moralności" tkwi SEDNO tego sporu.

  I bez samooczyszczenia środowiska medycznego takie ruchy jak STOPNOP BĘDĄ i będą UZASADNIONE logicznie.

  Za "komuny" byłem dzieckiem, szczepionki "w 4 litery" (antybiotyki też) bolały jak diabli, nie było innej opcji niż gips (miałem taką "przyjemność" w lecie), ale mieliśmy ZAUFANIE do lekarzy, pielęgniarek i FIRM farmaceutycznych.
  W czasach fikcyjnego Nobla (nawet!) kto UFA "wielkim"?
  A swojemu lekarzowi ufam (bo dobrze i przy tym TANIO leczy), za to jego koledze z gabinetu obok bynajmniej...
 • Manipulacja czy ignorancja przybrana w piórka racjonalności?
  Najpierw należałoby się dowiedzieć, czy matka była szczepiona, czy przeszła ospę, czy nigdy jej nie przeszła, a dopiero co się nią zaraziła? Dopiero potem można wysnuwać wnioski, jeśli mają one być cokolwiek warte.

  Po to właśnie dzieci powinny przechodzić choroby dziecięce, aby jako dorośli mieli odporność na całe życie, a nie na kilka lat, jak w przypadku szczepień. Pokarm uodpornionych matek w wyniku przebycia chorób dziecięcych zawiera przeciwciała chroniące niemowlęta przed chorobami wieku dziecięcego, które dla niemowląt mogą być niebezpieczne, choć starsze dzieci przechodzą je bardzo łagodnie.

  Skoro oprócz niemowlaka i córka i matka dostały ospy, to matka tego dziecka nie miała przeciwciał przeciwko ospie - być może dlatego, ze nigdy ospy nie przeszła, a być może dlatego, że szczepionka działa tylko przez pewien czas - i w związku z tym, nie mogła ich przekazać z pokarmem swojemu synowi. Niemowlak miał po prostu pecha.
 • @Lotna 07:55:06
  //Skoro oprócz niemowlaka i córka i matka dostały ospy, to matka tego dziecka nie miała przeciwciał przeciwko ospie - być może dlatego, ze nigdy ospy nie przeszła, a być może dlatego, że szczepionka działa tylko przez pewien czas - i w związku z tym, nie mogła ich przekazać z pokarmem swojemu synowi. Niemowlak miał po prostu pecha.//

  Czy nie jest to argument za szczepieniem?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

 • posty: 347 komentarze: 6711