Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
65 postów 693 komentarze

Przekonaj się

via vitae - Sol vitae - sapientia. Sal vitae - amicitia. Panis vitae - temperantia. Vita vitae - conscientia.

Odpływ

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Wtedy usłyszałem inny głos z nieba: „Mój ludu, wyjdźcie z niej, żebyście nie mieli udziału w jej grzechach i żeby nie spadły na was plagi, które ją spotkają. Bo jej grzechy narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jej niesprawiedliwe czyny”

 

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Pew Research Center, Polacy odwracają się od Kościoła. Ośrodek badawczy podaje, że odpływ wiernych w Polsce jest najszybszy na całym świecie.

 

 

Sondaż amerykańskiej pracowni dotyczył uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej. Pew Research Center przeprowadziło go w 108 krajach. Z raportu wynika, że współczynnik spadku uczestnictwa w nabożeństwach najszybciej postępuje w Polsce.

 

Ośrodek badawczy podaje, że 26 proc. obywateli poniżej 40. roku życia chodzi do kościoła co niedzielę. Wśród Polaków po czterdziestce wspomniany odsetek wynosi 55 proc.

 

Z danych Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego SAC wynika natomiast, że w 1980 roku 51 proc. katolików uczestniczyło w niedzielnym nabożeństwie. W 2016 roku już tylko 36,7 proc. polskich wiernych regularnie brało udział we mszy. Według danych Episkopatu Polski, w 2015 roku wspomniany odsetek w 2015 roku wyniósł niespełna 40 proc.

 

 

Biada jego wodom, zostaną wysuszone.

Bo jest to kraj bożków,

a z powodu swoich przerażających wizji ludzie postępują jak szaleni. Jer. 50:38

 

 „Próbowaliśmy uzdrowić Babilon, ale to się nie udało.

Zostawcie go i chodźmy każdy do swojej ziemi.

Bo jego sąd sięgnął nieba,

jest tak wysoko jak chmury.(..)

„Kobieto mieszkająca nad wieloma wodami,

opływająca w skarby,

nadszedł twój koniec, kres twojego wzbogacania się. Jer. 51:13

_________________________________________

https://wiadomosci.wp.pl/coraz-mniej-polakow-w-kosciolach-najwiekszy-na-swiecie-spadek-6302573720295553a

 

 

 

KOMENTARZE

 • witam Autora
  To są dane z przed "Kleru" ! Strach pomyśleć, co będzie po "Klerze"

  Pozdrawiam
 • Jestem katolikiem
  Wiara jest dla mnie ważna, poczucie duchowe i wspólnota z Kościołem daje mi siłę.
  Żadne tam kler i inne narracje antykościelne nie zmienią mego duchowego nastawienia, bo ja ufam Bogu.

  https://pbs.twimg.com/media/Do1F1yiXkAINZqe.jpg
 • @Husky 19:37:08
  Co ma Bóg do KK?
 • @Husky 19:37:08 ofiary dobrowolne są obowiązkowe
  https://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/dobrowolne-ofiary-na-kosciol-sa-obowiazkowe-pismo-parafialne.jpg
 • @rabszak, Chsześciańska Mitologia
  .


  http://zbigniew1108.neon24.pl/post/145796,obejrzalem-dzisiaj-film-kler#comment_1492290
  .
 • @Husky 19:37:08
  Powiedz czy takie robienie K.K. robi dobrze Nam . Salut .
 • @roux 18:48:42, co będzie po "Klerze"????
  Być może to, co na zachodzie . . .

  https://designyourlife.pl/design/hotel-restauracja-mieszkanie-klub-w-kosciele-zupelnie-nowe-wykorzystanie-obiektow-sakralnych/


  https://i.iplsc.com/oltarz-przebudowano-na-kuchnie/0004R3RML8B00YXU-C122-F4.png

  Pozdrawiam
 • @Husky 19:37:08
  || Żadne tam kler i inne narracje antykościelne nie zmienią mego duchowego nastawienia,||

  Mojego duchowego nastawienia też nie zmieni( o ile go obejrzę) :))

  Jednak myśleć warto.

  https://youtu.be/wdFWjnY9wno
 • @rabszak 20:23:28, Co ma Bóg do KK?
  Albo raczej, co wspólnego z Bogiem ma kler?

  „brazylijski misjonarz, kandydat na viri probati, o księżach w swoim kraju powiedział mi: „Nie plamią sobie butów błotem. Nie lubią wyjeżdżać poza główną siedzibę parafii. Szczególnie w rejony biedne i odległe. Gardzą prowincją, gardzą biedą.” "A widział pan kiedyś biskupa, który chodzi po błocie?" – pyta ksiądz w filmie Smarzowskiego. Tymczasem Franciszek mówi, że duchowni mają zejść z piedestału do ludzi, towarzyszyć im i podejmować "ryzyko pobrudzenia się błotem".
  - To wychowanie seminaryjne sprawia, że księża nie chcą sobie "brudzić butów", czują się książętami. Zapominają jak Jezus podkreślał, że nie przyszedł po to, aby mu służono, tylko po to, aby służyć. Chciałbym, by księża byli jak brat Albert Chmielowski. Ten urodzony w XIX wieku święty porzucił karierę po to, by chodzić po ulicach Krakowa i karmić bezdomnych. Księża mówią, że służą. Co to za służba, skoro za wszystko trzeba płacić. Do tego jeszcze bym dodał, że ksiądz nie jest Bogiem. Tylko niektórzy myślą, że skoro przez ich ręce przechodzi ciało Chrystusa, to są kimś ważniejszym od innych. Ludzie całują te ręce. Ale przecież po mszy nie są już święte, mogą być brudniejsze niż ręce szarego człowieka.”
  http://magazyn.wp.pl/artykul/celibat-klerykom-w-seminarium-aplikuje-sie-modlitwe-i-mowi-wytrwaj
 • Musimy być scementowani wokół czegoś!
  Tym cementem jest wiara w Boga jak stwórcę i w zmartwychwstanie bez względu jak to przebiega bo nie mamy na to wpływu.
  Kościół wymaga naprawy ale nie likwidacji.Obrzędy takie jak chrzest,ślub oraz pogrzeb i święta takie jak Boże Narodzenie,Wielkanoc i Wszystkich Świętych należy zachować bo istniały one przed chrześcijaństwem.Kościoły i cmentarze powinny zostać nieopodatkowane tak jak to ma miejsce teraz i należy pomagać finansowo w celu utrzymania ich w należytym stanie i nie oburzać się z tego powodu jak niektórzy pod tym artykułem.
  Ze swojej strony mam nadzieję,że polski kościół tak jak do tej pory będzie prowadził własną politykę a nie tę lewacką obecnego papieża.
  Należy jednak zmusić kościół do pro narodowej i pro polskiej narracji bo jeśli nie to kościoły będą puste jak na zachodzie,kler straci pracę i socjalizm zatryumfuje!
  Tajemnica życia jest nierozłącznie związana z naszą obecnością na ziemi a ona musi przebiegać według logicznych i sprawiedliwych norm po części zawartych w dziesięciu przykazaniach i tożsamych z ludzką etyką wypływającą z ludzkiej duszy!
 • 5*
  Serce rośnie jak czyta się takie dane.

  Odrzucenie żydowskiej religii razem z jej antynarodową i antypaństwową instytucją zewnętrznej jurysdykcji to niezbędny warunek do odbudowy narodowej, polskiej, słowiańskiej, świadomości i zrzucenia jarzma syjonistycznej okupacji.

  Niewiara bądź wiara w boga nie ma z powyższym nic wspólnego.
 • @maro 13:15:53
  /polski kościół tak jak do tej pory będzie prowadził własną politykę?

  Biskup Stanisław Szczepanowski prowadził własną politykę, a w zasadzie niemiecką, przeciwko papieżowi Grzegorzowi VII i polskiemu królowi Bolesławowi Szczodremu, nie podobał mu się celibat wprowadzany przez papieża

OSTATNIE POSTY

więcej
 • RELIGIE

  Limbus - teologiczny zwrot o 180 stopni

  Z Zaduszkami związane są tzw.wypominki, mające na celu uwolnienie zmarłych od mąk czyśćcowych. Na kanwie tej niebiblijnej doktryny, zrodziła się kolejna obrażająca Boga nauka o Limbusie, czyli miejscu dla zmarłych nieochrzczonych niemowląt. czytaj więcej

 • RELIGIE

  Jakie jest prawdziwe źródło fenomenu Medjugorie?

  (..)pierwsze "objawienia" (i prawdopodobnie większa cześć kolejnych zjawisk) są "więcej niż naturalne", to znaczy, pochodzą od złych duchów, których owoce widać w nieposłuszeństwie, kłamstwach i innych moralnych upadkach” - Ks. prof. M. Hauke czytaj więcej

 • RELIGIE

  Follow JC Go - święte pokemony?

  ​Już niedługo uroczystość Wszystkich Świętych, więc przedstawiciele Watykanu uznali, że nadszedł czas, by wszystkich tych świętych... złapać w aplikacji mobilnej Follow JC Go, do złudzenia przypominającej popularne Pokémon Go. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

 • posty: 267 komentarze: 5370