Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
66 postów 698 komentarzy

Przekonaj się

via vitae - Sol vitae - sapientia. Sal vitae - amicitia. Panis vitae - temperantia. Vita vitae - conscientia.

Przebudzenie?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W uchwalonym planie zagospodarowania przestrzennego przewidziano tam kościół. Jednak decyzję zmieniono po sprzeciwie mieszkańców.

 

    Podczas prac na planem Archidiecezja Przemyska zgłosiła swoje uwagi, aby na należącej do miasta Krosno działce mógł powstać kościół. O pomyśle zrobiło się głośno w kwietniu, kiedy rada miasta zajmowała się udzieleniu kurii 50-proc. zniżki na zakup gruntu. Jednak decyzji nie podjęto, bo radni stwierdzili, że trzeba jeszcze doszacować wartość działki.

   Tymczasem mieszkańcy Krosna krytykowali pomysł sprzedaży gruntu oraz wymieniali, że w mieście brakuje mieszkań dla młodych i komunalnych, na które jest lista oczekujących. Udało im się zebrać wymagane co najmniej 500 podpisów pod postulatem zmiany planu.

  Radni inicjatywą mieszkańców zajęli się podczas sesji rady miasta, która odbyła się 31.08.2018r.  i przychylili się do tego pomysłu. W zamian radni wyrazili wolę sprzedaży Archidiecezji Przemyskiej innej nieruchomości – 0,1 ha działki z kaplicą, która znajduje się przy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Żwirki i Wigury. W uchwale radni sugerują rozbudowę kaplicy na kościół. I zaproponowali 90% rabat od ceny nieruchomości, która – jak się dowiadujemy nieoficjalnie - może być warta nawet 500 tys. zł.

Przeciw głosowali radni PiS oraz związani z prezydentem miasta Piotrem Przytockim, który wcześniej zaproponował udzielenie kurii rabatu na zakup działki. Jak policzono, w 47-tys. Krośnie jest 9 kościołów, a na rzeczonym osiedlu kaplica.

   Kilka dni temu media donosiły, że w rządowy program Mieszkanie Plus z polecenia Premiera, ma się włączyć Policja. Przedtem adekwatne „dekrety” skierowane zostały do PKP,Poczty Polskiej, Lasów Państwowych, AgencjiMienia Wojskowego i Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. W sumie do tzw. Krajowego Zasobu Nieruchomości (KZN) przekazano ponad 800 ha pod bloki, które powstaną w ramach nowego programu. Trudno nie zauważyć, że właśnie z powodu braku w miarę atrakcyjnie położonych działek, program „stoi i sapie”, niczym lokomotywa w wierszu Tuwima.

 

                          

 

Rodzi się oczywiste pytanie. Dlaczego by nie wykorzystać do tego programu, zarezerwowanych w planach działek na kościoły, w bardzo atrakcyjnych miejscach, tym bardziej, kiedy sami mieszkańcy nie chcą budowy nowych kościołów i jasno to artykułują?

A może o tym, nie wiemy i Pan Premier wysłał podobne prośby do władz poszczególnych archidiecezji albo samego PREZYDIUM KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI?

 

 

krosno24.pl/informacje/sukces-obywateli-dzialka-na-mieszkania-nie-na-kosciol-i1234

 

https://www.msn.com/pl-pl/finanse/gospodarka/policja-szuka-grunt%C3%B3w-pod-bloki-programu-mieszkanie-plus-policyjni-logistycy-dostali-na-to-dwa-dni/ar-BBMQryo

   

 

KOMENTARZE

 • @
  Przeglądając, tak przy okazji, historię Krosna, znalazłem to...

  //W lipcu 1944 r. – hr. Adam Ronikier mieszkający w okolicach Krosna, rozmawiał z Niemcami, w celu zapobieżenia masakrze Polaków w stolicy, domagając się, by Armia Krajowa przejęła Warszawę bez walki z Niemcami (vide casus Paryża w sierpniu 1944), na co skłonni byli przystać niektórzy politycy i wojskowi niemieccy.//

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_Krosna

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Ronikier
 • Nie pierwszy to przypadek, gdy "konstytucyjne władze Polski, co konstytucji nie szanują" oddają nasze ziemie za bezcen
  Za bezcen otrzymał ziemię "najdroższy podatnikowi patriota" Tadeusz R. za grosze otrzymały ziemię na parking władze Lichenia. Okrada się Polskę, nawet na 90% wartości pod hasłem na cele społeczne. Chcą kupić, niech stają w przetargu i go wyrtywają. Nie, to ....

  Dziś mamy rozkradanie naszego majątku w imię "boga". W ostatnim czasie powstał oddział scigający wszystkich mówiących prawdę o Tadeuszu R., dlatego oświadczam, że Tadeusz R. jest człowiekiem ubogim A ja nie wiedziałem ile milionów "na dzieła" trzeba co miesiąc, by być człowiekiem ubogim.
 • @Zawisza Niebieski 17:53:44
  //...ja nie wiedziałem ile milionów "na dzieła" trzeba co miesiąc, by być człowiekiem ubogim.//

  Wiedzą o tym krezusi bezdomni, którzy własne samochody na rozwój „dzieł” darują:)))
 • Nie chcą kościoła - będą
  mieć meczety i nikt ich nie będzie pytać o zgodę.
 • @demonkracja 18:39:02
  "(19) I rzucali proch sobie na głowy, i wołali płacząc i żaląc się w słowach: "Biada, biada, bo wielka stolica, w której się wzbogacili wszyscy, co mają okręty na morzu, dzięki jej dostatkowi, przepadła w jednej godzinie". (20) Wesel się nad nią, niebo, i święci, apostołowie, prorocy, bo Bóg przeciw niej rozsądził waszą sprawę. (21) I potężny jeden anioł dźwignął kamień jak wielki kamień młyński, i rzucił w morze, mówiąc: Tak z rozmachem Babilon, wielka stolica, zostanie rzucona i już się wcale nie znajdzie"
  (Ap 18: 19-21 BT)
 • @demonkracja 18:39:02
  Od setek lat KK straszył ludzi piekłem. Dzisiaj zamiast piekła są meczety.
  A co na te propozycje Bóg, twórca nieba i ziemi?
  Powyżej roux zacytował z Apokalipsy (Objawienia) zdanie Boga, nie człowieka.
 • @Ben Nechar 20:40:14
  „Od setek lat KK straszył ludzi piekłem. Dzisiaj zamiast piekła są meczety.”

  Takie >>Strachy na Lachy
 • @Arjanek 15:11:36
  Arjanku.
  Już wiadomo o całej sprawie od dawna.
  A to o czym pan pisze nie oddaje nawet w 1% całej sprawy.
  Ale mogło być jeszcze gorzej niż było, to jest niż Powstanie Warszawskie i akcja "Burza".
  Dodam, że w obozie niemieckich negocjatorów wykonano szereg wyroków z wieszaniem na hakach rzeźniczych i strunach fortepianowych włącznie.
  To Niemcy Niemcom zgotowali ten los.
  Sam Lis Pustyni w ramach łaski mógł popełnić samobójstwo ratując w ten sposób swój image i swoją rodzinę.
 • @Zawisza Niebieski 17:53:44
  Jak nie szanują konstytucji?
  Prawo dopuszcza nie wiadomo dlaczego zniżki, które są uchwalane.
  Największym beneficjentem nie jest KK skupiający z 90% społeczeństwa.
 • @via vitae 18:06:10
  Ale boli, że coś się udało, nieprawdaż??
  Jak lewactwo bierze i brało kasę workami, to nie było problemu.
  Jak na głupi teatr na remont kamienicy 150 milionów, to nie ma problemu.
  Podobnie na cmentarz.
 • @demonkracja 18:39:02
  Dokładnie.
 • @Zawisza Niebieski 17:53:44
  Stocznię gdańską oddali w przetargu za darmo (jeszcze z dopłatą, bo były pieniądze na koncie). Sędzia dokonujący licytacji uciekł za dwa tygodnie z Polski. I cisza na morzu.
 • @AlexSailor 09:51:16
  || Ale boli, że coś się udało, nieprawdaż?? ||

  Przeciwnie:))
  Cieszy, że tzw. zwykli ludzie (wierni) połapali się, że wykrawanie za półdarmo co lepszych benefitów przez kościół, dzięki przychylności władz, a często dzięki związkom z tą władzą, de facto obraca się przeciwko społeczeństwu.
 • @AlexSailor 09:51:16
  || Jak lewactwo bierze i brało kasę workami,...||

  To co?
  W imię "boga" też można?

  Cóż za dziecinne wymówki, jak w piaskownicy - "on pierwszy zaczął"
 • @via vitae 16:32:13
  Jeśli można pokropić wodą święconą kradzione, to pewnie można kraść „w imię boga” (talmudycznego).
 • @Lotna 03:30:21
  Brawo. W punkt!
 • Mieszkać nie musisz
  modlić się to obowiązek
 • @Olka P. 20:27:01
  są tacy, którzy modlą się do demonów

OSTATNIE POSTY

więcej
 • RELIGIE

  Tradycyjna Wigilia

  Bo co wspólnego ma prawość z nieprawością? Albo jaki związek ma światło z ciemnością? I co łączy Chrystusa z Belialem? Albo wierzącego z tym, który nie ma wiary? I co ma wspólnego świątynia Boża z bożkami? czytaj więcej

 • RELIGIE

  Limbus - teologiczny zwrot o 180 stopni

  Z Zaduszkami związane są tzw.wypominki, mające na celu uwolnienie zmarłych od mąk czyśćcowych. Na kanwie tej niebiblijnej doktryny, zrodziła się kolejna obrażająca Boga nauka o Limbusie, czyli miejscu dla zmarłych nieochrzczonych niemowląt. czytaj więcej

 • RELIGIE

  Jakie jest prawdziwe źródło fenomenu Medjugorie?

  (..)pierwsze "objawienia" (i prawdopodobnie większa cześć kolejnych zjawisk) są "więcej niż naturalne", to znaczy, pochodzą od złych duchów, których owoce widać w nieposłuszeństwie, kłamstwach i innych moralnych upadkach” - Ks. prof. M. Hauke czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

 • posty: 270 komentarze: 5417