Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
65 postów 693 komentarze

Przekonaj się

via vitae - Sol vitae - sapientia. Sal vitae - amicitia. Panis vitae - temperantia. Vita vitae - conscientia.

300 proroctw

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jakie jest matematyczne prawdopodobieństwo, że w życiu jednego człowieka skupiło się prawie trzysta zdarzeń, przepowiedzianych kilkaset lat przed jego urodzeniem?

 

 Wszystkie proroctwa, bez żadnego wyjątku, wypełniają się idealnie w osobie i życiu Jezusa. Tylko w Nim, w nikim innym. W jaki sposób można przewidzieć wydarzenia, które będą miały miejsce za kilka wieków? Jak to możliwe, że wszystkie te proroctwa wypełniły się w jednej osobie?

 

  To jeden z najbardziej niezwykłych i trudnych do wyjaśnienia faktów historii.
Chodzi o rzecz następującą: istnieje pewien zbiór bardzo starych tekstów, które naród żydowski nazywa Pismem Świętym, utrzymując, że powstały z natchnienia samego Boga. Owe teksty, spisywane w ciągu wielu wieków przed Chrystusem przez wielu różnych autorów, skupiają się wokół jednego zasadniczego proroctwa, które zapowiada przyjście tajemniczego posłańca Bożego, "Pomazańca Pańskiego" ("Pomazaniec", czyli "Poświęcony", to po hebrajsku "Mesjasz" i po grecku "Chrystus"), który zwycięży Zło.

      

  Zapowiedź ta, w samych tylko księgach biblijnych, zostaje sprecyzowana i pogłębiona przez blisko trzysta proroctw mesjańskich, bardzo zróżnicowanych, które w ciągu wieków określają wiele znaczących szczegółów owego przyjścia i dokładnie przedstawiają wszystko, co miało się zdarzyć.

  Otóż wszystkie proroctwa, bez żadnego wyjątku, wypełniają się idealnie w osobie i życiu Jezusa. Tylko w Nim, w nikim innym. Opisują ze wstrząsającą dokładnością i kilkuwiekowym wyprzedzeniem szczegóły Jego życia. W jaki sposób można przewidzieć wydarzenia, które będą miały miejsce za kilka wieków? A przede wszystkim, jak to możliwe, że wszystkie te różnorodne proroctwa wypełniły się w jednej i tej samej osobie?

  Należy mieć świadomość, że zbawienie w rozumieniu judeochrześcijańskim jest pewną historią. Bóg mówi poprzez fakty. Rzeczywiście, postać Mesjasza konkretyzowała się stopniowo w ciągu wieków, także w oparciu o zdarzenia, które przeżywał naród izraelski.

 Jaki wyciągnąć stąd wniosek?  Historia zna tylko jednego człowieka, w którym wszystkie te proroctwa zbiegają się i wypełniają: Jezusa. Jest on jedyna postacią w historii ludzkości, której życie zostało przepowiedziane w każdym szczególe na wiele wieków przed Jego przyjściem na świat w świętych tekstach oficjalnie uznanych za proroctwa i rozpowszechnionych w świecie przed Jego narodzeniem, tekstach publicznych, których autentyczność nigdy nie została zakwestionowana.

 Hegel miał powiedzieć: "Dowodem na istnienie Boga byłoby to, że prorok wypełnił swoje proroctwa. To istotnie się zdarzyło i, według Pascala, "największym z dowodów Chrystusa są proroctwa". W rzeczywistości w owym śledztwie w sprawie Jezusa znajdziemy znacznie więcej, ale z pewnością zjawisko "proroctw mesjańskich" jest zadziwiające i każdego powinno zmusić do zastanowienia.

  To przypadek jedyny w swoim rodzaju. I dziwne jest, że na tak wielką - również z punktu widzenia historycznego - tajemnicę tak niewiele się zważa. Z reguły spycha się ją w obszary dyscyplin teologicznych, a w rzeczywistości mamy do czynienia z zagadką historyczną. Albo jest to przypadkowa zbieżność, albo objawienie czegoś wyjątkowego.

  Jean Guitton, po przytoczeniu rozmaitych spostrzeżeń filozoficznych dotyczących naukowych możliwości przewidywania przyszłości (od Kanta poprzez Leplace'a aż do Einsteinowskiej teorii względności, która zrewolucjonizowała pojęcie czasu i przestrzeni), konkluduje w kwestii proroctw: "Żaden uczony, a tym bardziej filozof, nie powinien, czuć się spokojny, dopóki sprawa ta pozostaje bez odpowiedzi". 

  Powiedzieliśmy, że - teoretycznie - mogłaby to być przypadkowa zbieżność. Ale czy to możliwe? Pomijając kwestie egzegetyczne, historyczno-biblijne i filologiczne, zobaczmy do jakich wniosków doszedł ktoś, kto próbował przełożyć na język naukowo-matematyczny zjawisko proroctw mesjańskich wypełnionych w historii Jezusa; rachunek prawdopodobieństwa, swego rodzaju zabawa, do której użyto metod statystycznych, ale która ukazuje, jak dalece nieprawdopodobne jest, by kwestią przypadku było owo zjawisko, które z reguły ignorujemy.

  Rachunku dokonał wiele lat temu pewien naukowiec, Peter W. Stoner, w książce "Science Speaks". Chciałbym zaznaczyć raz jeszcze, że Stoner ujmuje zagadnienie nie z punktu widzenia biblisty, ale matematyka i ma do tego pełne prawo. 

   Stoner początkowo bierze pod uwagę tylko osiem proroctw, nawet nie tych najgłośniejszych. Potem oblicza dla każdego z nich prawdopodobieństwo spełnienia. Następnie bada, jaka jest szansa zrealizowania się wszystkich ośmiu proroctw. Na koniec ustala przybliżoną liczbę ludzi żyjących od czasów proroków do dzisiaj, by dojść do tego, ile wynosi szansa zrealizowania wszystkich ośmiu proroctw przez jednego człowieka w tym przedziale czasowym.

  Oto wniosek, do którego Stoner dochodzi, stosując współczesną teorię prawdopodobieństwa: 1 do 10 do 17. potęgi, to jest 1 do 100000000000000000, czyli jeden do stu milionów miliardów. Analogicznie Stoner wyjaśnia: "Prorocy mieli zaledwie jedną szansę na 10 do 17. potęgi, że spełni się (wszystkie ich osiem proroctw) w jednym jedynym człowieku, ale one naprawdę spełniły się w Chrystusie".

  Stosując te same kryteria probalbilistyczne, Stoner oblicza prawdopodobieństwo zrealizowania przez jednego człowieka czterdziestu ośmiu proroctw mesjańskich zawartych w Biblii i uzyskuje wynik 1 do 10 do 157. potęgi (to liczba, którą trudno nawet zapisać, jedynka ze 157 zerami).

  Aby pojąć jej wartość, wyobraźmy sobie elektrony w ilości 10 do 157. potęgi (elektron to jeden z najmniejszych składników materii, jakie znamy). "Wyobraźmy sobie zatem, że mając taka ilość elektronów - pisze Stoner - znakujemy jeden z nich i mieszamy go z pozostałymi. Następnie zawiązujemy komuś oczy i każemy mu na chybił trafił wybrać ten oznakowany. Jaką mamy szansę, by dotrzeć do właściwego elektronu? Jakie to mnóstwo elektronów. Niewyobrażalny ogrom".   Ogrom porównywalny do wszechświata? Eksperci twierdzą, że aby pomieścić wszystkie te elektrony, potrzebnych byłoby wiele wszechświatów o podobnych rozmiarach. Tak czy inaczej, zadowólmy się jedynie tym wszechświatem, który znamy. By przybliżyć porównanie, którego użył Stoner, powiemy, że wypełnienie owych czterdziestu ośmiu proroctw i to w jednym człowieku można porównać do odnalezienia jednego właściwego elektronu wśród masy tak wielkiej, jak cały znany nam wszechświat.

  Pamiętajmy, że w Piśmie Świętym nie mamy zaledwie czterdziestu ośmiu proroctw mesjańskich, ale blisko trzysta i wszystkie one zrealizowały się w życiu Jezusa z Nazaretu. To tak, jakby prorocy (wszyscy) na trafili na jedyny, maleńki elektron w całej masie, która wypełniłaby wiele, wiele wszechświatów takich jaka nasz. Ta statystyczna zabawa daje pojęcie wyjątkowości omawianego zjawiska.

Nasuwa się więc nieodparta konstatacja, że mamy do czynienia z faktem absolutnie wyjątkowym i po ludzku niewytłumaczalnym.


//fakty.interia.pl/religia/news-czy-wydarzylo-sie-cos-niemozliwego,nId,2382762#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other
Antonio Socci "Śledztwo w sprawie Jezusa" Dom Wydawniczy Rafael, Kraków 2010

KOMENTARZE

 • Via vitae
  Skoro spełnienie się 8 proroctw na jednym człowieku to 1 do 10 do 17 potęgi, a 48 proroctw to 1 do 10 do 157 potęgi, to ile wynosi możliwość spełnienia się jakichś 300 proroctw na tym samym człowieku, Jezusie Chrystusie?
 • @
  PAN JEZUS TO RÓWNIEŻ PAN BÓG!

  Syn Boga Ojca jest stworzycielem nieba i ziemi, rzeczy widzialnych i niewidzialnych...

  "15 On jest obrazem Boga niewidzialnego -
  Pierworodnym wobec każdego stworzenia,
  16 bo w Nim zostało wszystko stworzone:
  i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi,
  byty widzialne i niewidzialne,
  czy Trony, czy Panowania, czy Zwierzchności, czy Władze.
  Wszystko PRZEZ NIEGO i dla Niego ZOSTAŁO STWORZONE".

  List Apostoła Pawła do Kolosan 1/15, 16

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Kol/


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 12:01:29 przyznaj się, że
  jesteś kryptowatykanistą.
  Kpisz z Pisma Świętego, chełpisz się własną ślepotą.
 • @roux
  NIE OŚMIESZAJ SIĘ ROUX, a jeżeli masz wątpliwości, co do słów których użyłem to po prostu wypowiedź się na ten temat, no chyba, że nie masz nic do napisania. Zrozumiem... Ale będzie mi przykro!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 12:01:29
  Eli, Eli, lama sabachthani - i tyle w temacie, chyba że uważasz że Jezus cierpiał na schizofrenię...
 • @Ben Nechar 11:14:17
  Witaj,

  Spełnienia się ok 300 proroctw mesjańskich prowadzi do wniosku, który wyraził Piotr w Dz. 10: 43 "O nim wszyscy prorocy świadczą, że każdy, kto w nim pokłada wiarę, przez jego imię dostępuje przebaczenia grzechów”.


  http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1102005152
 • @57KerenOr 12:01:29
  Keren, kto jest "początkiem stworzenia Bożego"?

  - "...: To mówi Amen, Świadek wierny i prawdomówny, Początek stworzenia Bożego" (Objawienie [Apokalipsa] 3:14)

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Ap/3.php

  A kto był początkiem - pierwszym dziełem (arcydziełem) stwórczym Boga?

  - "Pan mnie stworzył, swe arcydzieło, jako początek swej mocy, od dawna" (Przysłów 8:22)

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Prz/8.php
 • ...
  : )))

  Jak mozna tak topornie klamac...?
  Przy takiej okazji zaraz przypomina mi sie komunistyczny kawal o egzaminach policyjnych...jak czesc towarzystwa wykazala sie nieprzecietna sila...w dopasowywaniu figur do gotowych otworow.

  Oczywistym jest ze wiele proroctw dotyczacych jezusa nie zostala wypelniona.
  Problem z jezusem polega tez na tym ze smierc na krzyzu jest zadnym wydarzeniem biorac pod uwage kim mowi sie ze byl.
 • @Ben Nechar 18:43:48 witaj
  te wersety są dla co poniektórych za trudne ;-)

  Pozdrawiam
 • @roux 19:29:20
  Myślę, że Keren chyba jeszcze nie miał okazji ich przeczytać :))
 • @Ben Nechar
  BÓG OJCIEC STWORZYŁ BOGA SYNA!

  Oj Ben, czy mógłbyś wielkodusznie odnieść się do zaproponowanego przeze mnie fragmentu z Listu do Kolosan. Przypomnę:

  "Wszystko PRZEZ NIEGO i dla Niego ZOSTAŁO STWORZONE".

  O kim to Paweł pisze, Benie?

  PS

  Nawet nie odnosząc się do żadnego cytatu Biblijnego wiem bardzo dobrze o tym, iż Bóg Ojciec na samym początku stworzył Pana Jezusa!

  To może teraz kolej na Ciebie! Czekam!

  Cześć!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @eonmark 19:28:02
  ///Problem z jezusem polega tez na tym ze smierc na krzyzu jest zadnym wydarzeniem biorac pod uwage kim mowi sie ze byl.///

  Problemów jest znacznie więcej.
  Pierwszym jest ten, że Jezus umarł i bynajmniej nie był to krzyż, lecz jak złoczyńca wg Prawa Mojżeszowego (Powtórzonego Prawa 21:22, 23; Galatów 3:13).

  Drugim jest ten, że nie miał wpływu na to jak zginie, biorąc pod uwagę, że dybano na jego śmierć wielokrotnie.

  Rozpatrując aspekt jego śmierci trzeba dodać trzeci: Jezus nie miał wpływu na to, że o jego losy zostaną rzucone losy (Psalm 22:18; Mateusza 27:35);

  Czwarty, że go znieważano, gdy wisiał na narzędziu swojej śmierci (Psalm 22:7, 8; Mateusza 27:39-43), choć tak wiele dobrego zrobił dla wielu;

  Piąty, że nie została złamana żadna jego kość (Psalm 34:20; Jana 19:33, 36);

  Szóste, że nie miał wpływu na to, że trzeciego dnia został wskrzeszony (Jonasza 1:17; Mateusza 12:40);

  I inne, które się spełniły, a na które on nie miał wpływu.

  Jest to o tyle istotne i bardzo ważne, gdyż są to proroctwa bardzo precyzyjne, a ich ilość świadczy, zgodnie z powyższym, co napisał via vitae, że prawdopodobieństwo ich wypełnienia się na jednym człowieku jest niemożliwe, gdybyśmy wzięli pod uwagę, że są to "proroctwa" wypowiedziane przez ludzi, których Bóg nie natchnął swoim duchem do prorokowania.
  A przecież poruszamy się w temacie proroctw, które miały się spełnić na jednej osobie i na ich ilości.

  Przy okazji tego, co napisałeś, nie mam zamiaru umniejszać temu, czego Jezus Chrystus dokonał, będąc na ziemi.
 • @57KerenOr 19:41:29
  Oj, Keren :)

  Moja odpowiedź jest odpowiedzią Tego, który jest Autorem Biblii:

  - "Był na świecie i świat zaczął istnieć przez niego, ale świat go nie poznał" (Jana 1:10 NW);

  - "przy końcu tych dni przemówił do nas za pośrednictwem Syna, którego ustanowił dziedzicem wszystkiego i przez którego uczynił systemy rzeczy" (Hebrajczyków 1:2 NW).

  I mam taką prośbę, byś także się odniósł do tego, co napisałem do Ciebie wcześniej:

  ///Keren, kto jest "początkiem stworzenia Bożego"?

  - "...: To mówi Amen, Świadek wierny i prawdomówny, Początek stworzenia Bożego" (Objawienie [Apokalipsa] 3:14)

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Ap/3.php

  A kto był początkiem - pierwszym dziełem (arcydziełem) stwórczym Boga?

  - "Pan mnie stworzył, swe arcydzieło, jako początek swej mocy, od dawna" (Przysłów 8:22)

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Prz/8.php///

  Bardzo ważne słowo w zdaniu powyżej: "także".

  Zatem czekam na Twoje dwie odpowiedzi, gdybyś nie zrozumiał , co w tamtym zdaniu oznacza wyraz "także".
 • @57KerenOr 19:41:29
  Keren, gdybyś czegoś nie rozumiał, to pytaj.
 • @Ben Nechar
  SZKODA! MYŚLAŁEM, ŻE JESTEŚCIE POWAŻNIEJSI ALE NADAL WASZE EGO GÓRUJE NAD SPRAWAMI Z EWANGELII!

  JESTEŚCIE PO PROSTU TCHÓRZAMI!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 21:56:16
  Keren, jednak roux miał rację, przerosła Cię wiedza, która znajduje się w Słowie Bożym.
  A do tego zrzucasz swój brak kompetencji na innych.
  Choć wydaje mi się, że nie tyle Cię to przerosło, ile zobaczyłeś, że bzdury napisałeś i swoimi wywodami przeciwstawiasz się wypowiedziom samego Boga, Jehowy.

  ŻENADA, że nie potrafisz przyznać się do błędu i wstyd.

  Dobrej nocy.
 • @57KerenOr 21:56:16
  Dlaczego piszesz CAPSAMI?
  To tak jakbyś krzyczał. Czy również rzucasz się przy tym po podłodze?
  Wycierasz sobie usta Ewangelią jak, nie przymierzając wiejski klecha, albo taki ksiądz Międlar. O posłance Sobeckiej nie wspomnę.

  W peerlowskiej nowomowie odpowiadało temu zaklęcie "wicie, rozumicie"
 • @Ben Nechar 20:10:14
  : )))

  Chcialbym bardzo prowadzic dalsza dyskusje...ale mi sie nie chce.

  ; )

  Serdecznie pozdrawiam Ciebie Benie, jak masz mozliwosc, pozdrow odemnie Naftalego.
 • @
  PAN JEZUS JEST BOGIEM POTĘŻNYM!

  "(6) Bo narodziło się nam dziecko, syn został nam dany; a na jego barkach spocznie władza książęca. I będą go zwać imieniem Cudowny Doradca, Potężny Bóg, Wiekuisty Ojciec, Książę Pokoju".

  Proroctwo Izajasza 9/6

  http://www.biblia.info.pl/biblia.php

  Przekład Nowego Świata (Przekład Świadków...)


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @DO WSZYSTKICH!
  CUDOWNY DORADCA PAN I BÓG JEZUS CHRYSTUS!

  Faktycznie bardzo dużo mamy w Starym Przymierzu proroctw o Panu i Bogu Jezusie Chrystusie i o Jego Posłannictwie od Boga Ojca!

  Oto jedno z pierwszych:

  „(10) Nie oddali się berło od Judy ani laska rozkazodawcy spomiędzy jego stóp, aż przyjdzie Szilo; I JEMU BĘDZIE SIĘ NALEŻEĆ POSŁUSZEŃSTWO LUDÓW. (11) Gdy swego dorosłego osła uwiąże do winorośli, a potomka swej oślicy do wybornej winorośli, na pewno wypierze swą odzież w winie, a swoją szatę we krwi winogron. (12) Jego oczy są ciemnoczerwone od wina, a biel jego zębów pochodzi od mleka”.

  Księga Rodzaju 49/10-12

  http://biblia.info.pl/biblia.php PNŚ

  http://m.neon24.pl/e00a9ecdd50a065d036c90aec2ff5ce7,0,0.jpg

  Tak, Panu Jezusowi należy się „posłuszeństwo ludów”!

  Inne prorocze słowa o Panu Jezusie i Jego Władzy otrzymanej od Boga Ojca zauważamy w Księdze Daniela:

  „(13) "Patrzyłem w wizjach nocnych, a oto z obłokami niebios nadchodził ktoś podobny do syna człowieczego; i uzyskał dostęp do Istniejącego od Dni Pradawnych, i przyprowadzono go tuż przed Niego. (14) I DANO MU PANOWANIE I DOSTOJEŃSTWO ORAZ KRÓLESTWO, ABY JEMU SŁUŻYŁY WSZYSTKIE LUDY, GRUPY NARODOWOŚCIOWE I JĘZYKI. PANOWANIE JEGO TO PANOWANIE PO CZAS NIEZMIERZONY, KTÓRE NIE PRZEMINIE, A JEGO KRÓLESTWO NIE BĘDZIE OBRÓCONE WNIWECZ”.

  7/13, 14

  http://biblia.info.pl/biblia.php

  http://m.neon24.pl/e00a9ecdd50a065d036c90aec2ff5ce7,0,0.jpg

  http://m.neon24.pl/3b3efc9de0f09dfb9ce2b0dfaab00414,0,0.jpg atem Daniel powiada, że panowanie Syna Bożego jest panowaniem wiecznym, które nie przeminie. Ale co ważne: mają Zbawicielowi służyć wszystkie ludy ponieważ tak upodobał Sobie Bóg Ojciec! Synowi Bożemu powinien służyć każdy człowiek i każdy człowiek powinien być na Jego usługach!

  Pośród setek zapisów dotyczących Syna Bożego jest i następne niemniej ważne i ciekawe jak „u Daniela”.

  Popatrzmy:

  „(6) Bo narodziło się nam dziecko, syn został nam dany; a na jego barkach spocznie władza książęca. I BĘDĄ GO ZWAĆ IMIENIEM CUDOWNY DORADCA, POTĘŻNY BÓG, WIEKUISTY OJCIEC, KSIĄŻĘ POKOJU”.

  Izajasz 9/6

  http://biblia.info.pl/biblia.php

  http://m.neon24.pl/e00a9ecdd50a065d036c90aec2ff5ce7,0,0.jpg

  Chciałbym zwrócić uwagę Czytelnika, że prorok Izajasz natchniony Świętym Bożym Duchem głosi, że ludzie w przyszłości gdy spełni się obietnica, będą zwać Syna Bożego Księciem Pokoju, Ojcem, a nawet Potężnym Bogiem!
  Szczególnie chcę zauważyć, że określenie „Potężny Bóg” jest określeniem Potężnej Mocy Pana Jezusa, Którą to Syn Boży otrzymał od Swojego Taty.

  Ta Potężna Boska Moc Pana Jezusa zaznaczona jest więc i „u Daniela” a także „u Izajasza”. Pamiętać jednak należy o tym, że Zbawiciel nie panuje nad pustą przestrzenią, a nad ludźmi oraz Aniołami!

  Inne określenie, które należne jest Zbawicielowi, to „Cudowny Doradca”. Jeżeli Syn Boga Ojca jest Cudownym Doradcą, to znaczy, że do Niego każdy człowiek powinien udać się po radę. On może pomóc człowiekowi. On może pomóc i Tobie Czytelniku, ponieważ Bóg Ojciec Mu Ciebie Dał! Nie wiem, czy wiesz, ale Bóg Ojciec nikogo z ludzi nie sądzi, ponieważ wszelki sąd przekazał Swojemu Synowi!

  Wiedział o tym bardzo dobrze Szczepan, który zwrócił się bezpośrednio do Pana Jezusa ze swoją prośbą!

  http://m.neon24.pl/e00a9ecdd50a065d036c90aec2ff5ce7,0,0.jpg

  Gdy czytasz Stary i Nowy Testament, to wiesz o tym bardzo dobrze, że poza Synem Bożym nie ma zbawienia! Tak bowiem postanowił Bóg Ojciec. Taka Jest Ojcowska Wola a narody i języki powinny o tym pamiętać, i z szacunkiem wzywać Swojego Cudownego Doradcę Pana i Boga - Jezusa Chrystusa!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @eonmark 00:57:47
  Mi się tez nie chce :))

  Niestety, nie mam kontaktu z Naftalim : (
 • @57KerenOr 13:43:54
  A ja chciałbym zwrócić Twoją uwagę na fakt, że nie pozwoliłeś mi nigdy wyjaśnić w jakim znaczeniu Jezus proroczo jest nazwany "Potężnym Bogiem".

  Skoro z jednej strony domagałeś się uzasadnienia, a z drugiej ignorowałeś każdą wypowiedź biblijną w tym zagadnienieniu, co poczyniłeś również powyżej, ignorując treść Słowa Bożego, a nie moją, wiec czego się spodziewasz po mnie, który treść tego Słowo darzy ogromnym szacunkiem?

  Jeżeli chcesz prowadzić wymianę myśli, to bądź tak łaskaw odpowiadać na stawiane Tobie pytania.

  Ale jeżeli zależy Ci na forsowaniu swojego zdania i dawaniu komentarza, by jedynie zapoznawać innych ze swoim prywatnym zdaniem, które pomija Biblię jako całość i wyciągasz z niej fragmenty pasujące do teorii, które nie mają w niej odzwierciedlenia, to próżna z Tobą rozmowa i powinieneś głęboko przemyśleć swój stosunek do Biblii, a szególnie do Tego który jest jej Autorem.
 • @Ben Nechar
  JA TYLKO CHCĘ POROZMAWIAĆ O SYNU BOŻYM!

  ALEŻ DROGI BENIE, ja wcale nie mam najmniejszego zamiaru do czegokolwiek Ciebie zmuszać. A wyjaśnić kwestię, o której piszesz zawsze możesz. Możesz jutro lub pojutrze lub za tydzień. Twoja wola!

  Ja tylko umieściłem tutaj poprzedni komentarz zgodnie z tematem powyższego artykułu. Przyznasz chyba, że cytaty, które przytoczyłem jak najbardziej pasują!

  I to pasuje, że narody powinny być posłuszne Synowi Bożemu. I to, że Zbawiciel jest Cudownym Doradcą i to, że jest Potężnym Bogiem.

  No ale nie musisz czuć się zmuszony do dyskusji. Przecież ja czyli KerenOr chcę tylko porozmawiać o Zbawicielu ludzkości a Ty masz zapewne ważniejsze tematy!

  Pozdrawiam!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 23:56:55
  ///Przecież ja czyli KerenOr chcę tylko porozmawiać o Zbawicielu ludzkości ... ///

  :))))))
  ;))

  Gdybyś chciał tylko porozmawiać, to uczyniłbyś to w tym samym temacie kilka lat temu i kilkukrotnie. A Ty za każdym razem kasowałeś moje odpowiedzi (innych także), podobnie jak Bara-bar (Baśka) i grzegorz60. Następnie banowaliście mnie i innych, by odpowiedzi oparte na Biblii nie widniały na Waszych blogach.

  Kerenie, czy na pewno dojrzałeś do takiej rozmowy?
  Jeżeli tak twierdzisz, to może wreszcie odpowiesz na proste dwa pytania, które zadałem, a do tego zaczniesz uważać całe Słowo Boże za natchnione przez Boga, a nie jedynie jego fragmenty?

  Twoją wrzutę

  http://via.vitae.neon24.pl.neon24.pl/post/138037,300-proroctw#comment_1379837

  która nie była skierowana do nikogo, skomentowałem następująco:

  http://via.vitae.neon24.pl.neon24.pl/post/138037,300-proroctw#comment_1379901

  zadając Ci dwa pytania.
  Dlaczego nie mogę doczekać się Twojej odpowiedzi do dnia dzisiejszego, skoro ponoć jesteś tak chętny i gotowy do rozmowy?

  Keren, jeżeli Twoja wypowiedź - "... ja czyli KerenOr chcę tylko porozmawiać o Zbawicielu ludzkości ..." - jest szczera, to w takim razie czekam odpowiedzi na postawione przeze mnie dwa proste pytania w oparciu o dwa wersety z Biblii, a nie na Twoją krzykliwą interpretację Bożego Słowa, typu "BÓG OJCIEC STWORZYŁ BOGA SYNA!" z włączonym Caps Lock-iem.


  Cytuję je po raz kolejny, w nadziei, że jesteś szczery i od razu proszę, nie krzycz do mnie:


  ///Keren, kto jest "początkiem stworzenia Bożego"?

  - "...: To mówi Amen, Świadek wierny i prawdomówny, Początek stworzenia Bożego" (Objawienie [Apokalipsa] 3:14)

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Ap/3.php

  A kto był początkiem - pierwszym dziełem (arcydziełem) stwórczym Boga?

  - "Pan mnie stworzył, swe arcydzieło, jako początek swej mocy, od dawna" (Przysłów 8:22)

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Prz/8.php///

  http://via.vitae.neon24.pl.neon24.pl/post/138037,300-proroctw#comment_1379901
 • @Ben Nechar 21:41:58
  Przy okazji wyjaśnię, że do piątku włącznie jestem po kilkanaście godzin dziennie w pracy, więc odpowiem zawsze jak najszybciej będę mógł.
 • @57KerenOr 23:56:55
  /Ty masz zapewne ważniejsze tematy!/

  to sarkazm?
 • @roux 22:14:47
  Witaj przyjacielu.

  Myślę, że już niedługo okaże się, jakie nastawienie do rozmówców ma Keren.

  Pozdrawiam :))
 • @roux @Ben
  TO NIE JEST SARKAZM ROUX!

  Mój koment z wpisem do Ciebie "Ty masz zapewne ważniejsze tematy" nie jest sarkazmem. Ja rozumiem, że można w swój komentatorski życiorys wpisać katolicyzm, jednak mało jest u Ciebie tego co Pismo Święte nazywa głoszeniem Ewangelii.

  Ale może TY, ustosunkujesz się do "moich cytatów" przytoczonych wyżej?

  No zobacz: Prorok Izajasz pisze, że Dziecię, które się narodzi (Pan Jezus), nazwane będzie Cudownym Doradcą i Bogiem Potężnym. Zatem i ja w jakiś sposób spełniając dawną wypowiedź proroka, nazywam Syna Boga Ojca Potężnym Bogiem i Cudownym Doradcą. Czy w powyższych słowach napisałem coś złego?

  *

  @Ben Nechar

  Ben, Bóg Ojciec Stworzył Boga Syna! Masz moją odpowiedź bez capsa.


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 11:57:07
  /TO NIE JEST SARKAZM ROUX!/ dzięki za wyjaśnienie.

  /Bóg Ojciec Stworzył Boga Syna!/
  za taką wypowiedź kiedyś groziło spalenie na stosie, dobrze, że już nie grozi.

  Za poniższy cytat z Biblii Tysiąclecia spalenie na stosie było więcej niż pewne

  "19) Niechaj poznają Ciebie i wiedzą, że tylko Ty, który sam jeden masz Jahwe na imię, jesteś Najwyższy nad całą ziemią" ( Ps 83:19 BT)

  וידעו כי אתה שמך יהוה לבדך עליון על כל הארץ

  Wiesz oczywiście, że w Biblii nie ma sprzeczności.
 • @57KerenOr 11:57:07
  ///Ben, Bóg Ojciec Stworzył Boga Syna!///

  Możesz to rozwinąć na podstawie cytowanych przeze mnie wersetów:

  - "...: To mówi Amen, Świadek wierny i prawdomówny, Początek stworzenia Bożego" (Objawienie [Apokalipsa] 3:14)

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Ap/3.php


  - "Pan mnie stworzył, swe arcydzieło, jako początek swej mocy, od dawna" (Przysłów 8:22)

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Prz/8.php ?
 • @Ben Nechar @roux
  NIE MUSZĘ TEGO ROZWIJAĆ!

  Znam werset, który przytoczyłeś... I powtórzę raz jeszcze: Pan Jezus, Bóg i Zbawiciel jest Początkiem stworzenia Ojcowskiego!

  No i jak Panowie, ja odpowiedziałem, a Wy w końcu ustosunkujecie się do wypowiedzi Izajasza, czy tak chcecie się bawić w kotka i myszkę?
  Przypomnę, że w proroctwie Izajasz mówi, że ludzie będą nazywać Dziecko, Potężnym Bogiem!

  @roux

  Masz odwagę stawić czoło Izajaszowi, czy tak się tylko dyskusja toczy...?
  No wiecie takie przerzucanie kamieni raz w jedną raz w drugą stronę nie przystoi uczniom Pana Jezusa! Zatem czekam...


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 23:33:46
  /Masz odwagę stawić czoło Izajaszowi, /
  jeśli uważasz, że ja się sprzeciwiam Izajaszowi, to znaczy, że, swoim zwyczajem, wmawiasz innym to czego nie powiedzieli.
  Czy zatem uważasz, że Biblia przeczy sama sobie?
  Czy zaprzeczasz boskiemu pochodzeniu Biblii?
  Czy uważasz, że Izajasz nie znał Biblii?

  Słuchaj, Izraelu: Jehowa, nasz Bóg, to jeden Jehowa.
  (Pwt.Pr 6;4 PNŚ)
  שמע ישראל יהוה אלהינו יהוה אחד


  7 Nigdy nie wolno ci mieć innych bogów na przekór mojemu obliczu.
  (Pwt.Pr 5:7 PNŚ)

  „Jam jest Jehowa. To jest moje imię; i chwały mojej nie oddam nikomu innemu ani mej sławy rytym wizerunkom."
  (Iz 42:8 PNŚ)
  אני יהוה הוא שמי וכבודי לאחר לא אתן ותהלתי לפסילים


  "Jezus odpowiedział: „Pierwsze jest: ‚Słuchaj, Izraelu, Jehowa, nasz Bóg, to jeden Jehowa,
  (Mk 12:29 PNŚ)

  "dla nas wszakże jest jeden Bóg, Ojciec, z którego jest wszystko, a my dla niego; i jeden jest Pan, Jezus Chrystus, przez którego jest wszystko i my przez niego."
  (1 Ko 8:6 PNŚ)
 • @roux
  NIE SZANUJESZ PANA JEZUSA I BOGA OJCA!

  Czyli nie zgadzasz się z prorokiem Izajaszem, że nazywa Pana Jezusa Potężnym Bogiem! No cóż, szkoda! To wielki brak wiary! Twojej wiary.
  Nie potrafisz wyznać Syna Bożego przed ludźmi i... sprzeciwiasz się nie tylko Izajaszowi, ale i Samemu Bogu Ojcu!

  Hmmm... I Ty uważasz, że I Przykazanie z Góry Synaj o cudzych bogach dotyczyło Pana Jezusa Chrystusa? Żałosny z Ciebie człowiek.

  Owszem roux nie potrafisz nazwać Pana Jezusa Potężnym Bogiem ponieważ Go nie kochasz, nie modlisz się do Niego, nie rozmawiasz z Nim! Przez całe swoje życie "u Świadków..." nie odezwałeś się do Pana Jezusa bezpośrednio ani jednym słowem. Uratował Ci Zbawiciel życie a Ty uparcie nie chcesz Mu powiedzieć zwykłego "dziękuję".

  To straszne... Cytaty o bałwanach mają dotyczyć tematu o Potędze Bóstwa Zbawiciela? Kompletnie nie znasz Ewangelii roux. Tylko w Panu Jezusie jest Prawda. Tak zadecydował Bóg Ojciec. I nie ma żadnego innego Imienia pod niebem danego nam, ludziom! Bóg Ojciec człowiekowi Dał Swojego Syna, a Ty znieważasz Ojcowską Chwałę.

  Nie różni Ciebie nic od katolików... To straszne, Syna Bożego, Stwórcę Aniołów i ludzi porównać do bałwanów!!!

  To już koniec mojej rozmowy z Tobą. Nie szanujesz Syna Bożego i depczesz Jego szlachetne Imię. Nie jesteś posłuszny Bogu Ojcu.

  Słusznie zatem o Tobie i o Twoich znajomych Świadkach... jest napisane:

  "(39) "Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. (40) A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie".

  Ewangelia według Jana 5/39, 40

  http://biblia.info.pl/biblia.php Przekład Nowego Świata

  Tak! Nie chcesz przyjść do Pana Jezusa aby mieć życie!

  Synowi Boga Ojca służył Mojżesz, Izajasz, Abraham, Dawid, Apostołowie ale nie Ty. Ty jesteś posłuszny swoim szefom z Ameryki!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 09:55:14
  wmawiasz innym to czego nie powiedzieli.
  Czy zatem uważasz, że Biblia przeczy sama sobie?
  Czy zaprzeczasz boskiemu pochodzeniu Biblii?
  Czy uważasz, że Izajasz nie znał Biblii?
 • @57KerenOr 23:33:46
  Keren, napisałeś:

  ///Znam werset, który przytoczyłeś///

  Nie pytałem Ciebie, czy znasz werset, bo nie miałem wątpliwości, że go znasz, gdy zadawałem Tobie pytanie na podstawie miedzy innymi tego wersetu. Jednak przypomnę, że chodziło o dwa wersety, a nie o jeden :((

  A zatem udzieliłeś połowicznej odpowiedzi.
  Poza tym znowu krzyczysz do mnie, używając Caps Locka i wykrzyknika:

  ///NIE MUSZĘ TEGO ROZWIJAĆ!///

  Zobacz Kerenie, czy to nie Twoja prośba do mnie:

  ///Oj Ben, czy mógłbyś wielkodusznie odnieść się do zaproponowanego przeze mnie fragmentu z Listu do Kolosan///

  http://via.vitae.neon24.pl.neon24.pl/post/138037,300-proroctw#comment_1379913 ?

  Jak byś się czuł, gdybym odpowiedział Tobie tak, jak Ty to zrobiłeś? To jest odniesienie i wyjaśnienie? Czy raczej drwina z rozmówcy?

  Skoro uważasz siebie za naśladowcę Chrystusa, to przypomnij sobie słowa Mistrza:

  - "Dlatego wszystko, co chcecie, żeby ludzie wam czynili, wy też im podobnie czyńcie" (Mateusza 7:12 NW).

  Dlatego mam prośbę do Ciebie: pokaż, kto jest Twoim prawdziwym wzorcem do naśladowania, gdy chcesz prowadzić dialog ze mną, czy z kimkolwiek innym.

  Kolejna sprawa, to Twoja następująca wypowiedź:

  ///No i jak Panowie, ja odpowiedziałem ...///

  Keren, nie wiedziałem, że ja jestem w co najmniej dwóch osobach :))
  Racz być precyzyjny w wypowiedziach.
 • @57KerenOr 23:33:46
  No cóż Keren, chyba wymiękłeś.

  Skoro trzymasz się kurczowo słów: "Potężny Bóg" z księgi Izajasza 9:6, uzasadniając tym, że Jezus musi być Bogiem [Wszechmocnym - moje przypuszczenie], to muszę Cię rozczarować. Trzeba wziąć pod uwagę znaczenie wyrazu "Potężny", by rozwiązać zagadkę, w jakim znaczeniu Jezus jest nazwany przez proroka Izajasz "Potężnym Bogiem".

  Przymiotnika hebrajskiego גבור (gibbor) w Biblii używa się do określenia osób i oznacza on np.: "silny", "potężny", "dzielny" [żołnierz] itp. W Biblii służy np do określenia kogoś, kto zachowuje się dumnie i jest tyranem, mocarzem, jak Nimrod, przeciwnik Jehowy Boga:

  - "8 A Kusz został ojcem Nimroda. On pierwszy stał się [גבור (gibbor)] mocarzem na ziemi. 9 Okazał się [גבור (gibbor)] potężnym łowcą na przekór Jehowie. Dlatego mówi się: 'Tak jak Nimrod, [גבור (gibbor)] potężny łowca na przekór Jehowie'" (Rodzaju 10:8, 9 NW).

  http://biblehub.com/hebrew/1368.htm

  Jak widać tu na powyższym przykładzie, "potężnym" okazał się człowiek.

  Kerenie, czy człowiek możne być tak potężny jak Wszechmocny Bóg?
  Jedynie dla tak myślących jak Ty.

  Tego hebrajskiego przymiotnika גבור (gibbor) użyto w Biblii 159 razy i w ogromnej większości w odniesieniu do ludzi.

  Jest jednak wyraz, rzeczownik w Biblii, którego w Pismach Hebrajskich (Stary Testament) użyto jedynie do Jehowy Boga, który wskazuje na Jego niepodważalną potęgę, której nie posiada żaden człowiek, żadne zwierzę i żadne inne stworzenie:

  - "Gdy Abram miał dziewięćdziesiąt dziewięć lat, Abramowi ukazał się Jehowa i rzekł do niego: 'Jam jest Bóg [שַׁדַּ֔י (szaddaj)] Wszechmocny..." (Rodzaju 17:1 NW).

  I to tego rzeczownika [שַׁדַּ֔י (szaddaj)] - "Wszechmocny" użyto jedynie do Jehowy Boga 48 razy w Biblii, a nigdzie do żadnego człowieka, czy zwierzęcia, czy jakiegokolwiek innego stworzenia.

  http://biblehub.com/hebrew/7706.htm


  Dlatego nie rozumiem Twojej bezmyślnej, upartej postawy, wobec Jezusa, jako rzekomo jedynego i prawdziwego (Wszechmocnego) Boga na podstawie wersetu z Izajasza 9:6 (NW) [9:5 BT; Bw], który na taką pozycję wcale nie wskazuje. A przecież mienisz się być tym, który ponoć "zna" wersety, na które się powołuje.
  Rzecz polega na tym, by rozumieć znaczenie użytych słów w wersetach, a nie jedynie je znać.

  W odróżnieniu od Ciebie i wielu innych, prorok Izajasz znał hebrajski, bo to był jego rodzimy język. O tym napisał do Ciebie roux, zadając Ci proste pytanie: "Czy uważasz, że Izajasz nie znał Biblii?".

  Zatem z Izajasza 9:6 (NW) [9:5 BT; Bw] wynika, że Jezus co prawda jest nazwany "Potężnym Bogiem" ["Bogiem Mocnym"] ale nie jest "Bogiem Wszechmocnym", bo to nie wobec niego użyto rzeczownika שַׁדַּ֔י (szaddaj), a jedynie do Boga o imieniu Jehowa.

  A skoro Jezus nie jest Bogiem Wszechmocnym, to i znaczenie słów apostoła Pawła z Listu do Kolosan 1:15, 16 nie jest zgodne z Twoim zrozumieniem, gdyż nie jest tam mowa o tym, że Jezus stwarzał, a mowa jest jedynie o tym, że jest on πρωτότοκος (prototokos) "pierworodnym", "najstarszym" ze wszystkich stworzeń Boga Wszechmocnego, a udzielona mu moc od Tego Boga pozwoliła Jezusowi jedynie na zrealizowanie genialnego i niedościgłego Projektu swego Ojca, Jehowy Boga.

  http://biblehub.com/greek/4416.htm

  Dlatego nie bez przyczyny postawiłem Tobie pytanie, na które nigdy nie udzieliłeś odpowiedzi:

  ///A kto był początkiem - pierwszym dziełem (arcydziełem) stwórczym Boga?

  - "Pan mnie stworzył, swe arcydzieło, jako początek swej mocy, od dawna" (Przysłów 8:22)

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Prz/8.php///

  http://via.vitae.neon24.pl.neon24.pl/post/138037,300-proroctw#comment_1379901 ///

  Czy wreszcie na nie udzielisz odpowiedzi i przyznasz rację Słowu Bożemu, czy dalej będziesz manipulował przy znaczeniu słów w rożnych wersetach z Biblii, żeby tylko nie udzielać odpowiedzi na kłopotliwe pytania?
 • @57KerenOr 23:56:55
  ///Przecież ja czyli KerenOr chcę tylko porozmawiać o Zbawicielu ludzkości ...///

  To dlaczego się stąd wyniosłeś i nie rozmawiasz?
 • @Ben Nechar @roux
  RZECZ JEST O PERLE PRZECIEŻ!

  NO WŁAŚNIE, ja rozmawiam o Zbawicielu ludzkości, ja rozmawiam także o Jego Posłannictwie od Boga Ojca, ale skoro kpicie sobie ze Spraw Bożych, to po prostu żegnam Towarzystwo! Ja rozmawiam o Potężnej Roli Potężnego Boga w naszym życiu, ale nie mogę tymczasem dalej tutaj pisać.

  Pan Jezus jest Najdoskonalszą Perłą Daną człowiekowi od Boga Ojca. To Skarb nad skarby. Mówimy przecież o Potężnym Bogu, Którego Bóg Ojciec Posłał do nas.

  Zatem skoro mowa jest o Perle, to sami rozumiecie...

  Jak wspomniałem wyżej: Tymczasem żegnam!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 21:43:22
  ///ale skoro kpicie sobie ze Spraw Bożych, to po prostu żegnam Towarzystwo!///

  Kerenie, to Ty jesteś kpiarzem.
  Kpisz ze Słowa Bożego. Kpisz ze znaczenia słów w nim użytych, a zatem kpisz z samego Boga, który natchnął to Słowo swoim duchem.

  Jak tu z Tobą prowadzić rozmowę, gdy nie potrafiąc odpowiedzieć na argumenty, jak zwykle oczerniasz swoich rozmówców o wyimaginowane podstawy.

  Posłużyłem się wersetami z Biblii i użyłem argumentów z uznanego tłumaczenia hebrajskiego i greki koine. A Ty mi tutaj wylatujesz, że ja jestem kpiarzem?

  Następnym razem nie sprawiaj wrażenia, że jesteś chętny do rozmowy, gdy nie potrafisz odeprzeć prostej argumentacji biblijnej.

  Należało by jeszcze przy tej okazji puścić wiązankę stosownych epitetów pod Twoim adresem. Ale cóż, tchórza nic nie zmieni.

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/60/Ilder.jpg/240px-Ilder.jpg

  Tymczasem bywaj i lecz się ze strachu, bo jego smród ciągnie się za Tobą od lat.
 • @czerwony baron 17:48:16
  W rzeczy samej, w rzeczy samej.Gdyby Jezus byl a sama osoba jego to nie moglby sie opuscic zgodnie z przytoczonymi slowami
 • Wykaz proroctw - niektórych
  Jakiś czas temu kopałem trochę po Biblii w poszukiwaniu proroctw o Panu Jezusie Chrystusie.

  W sumie teologowie doliczają się około 300 proroctw odnośnie Mesjasza.
  Zobaczmy niektóre z tych proroctw i ich wypełnienie:

  Miejsce proroctwa w Starym Testamencie => miejsce opisujące wypełnienia się tego proroctwa
  -Miał się narodzić jako potomek kobiety, która miała mieć wielu potomków IM.3,15, => Mk.6,3,
  - Rodzicielka Mesjasza rodząc w bólach wskazywała na swą grzeszność. Była normalnym
  człowiekiem, a nie kimś nadzwyczajnym IM.3,16 => Obj.12,1-5,
  - Potomstwo kobiety miało prowadzić walkę ze złymi duchami IM.3,15, => Mt.8,28-33,
  - Mesjasz miał być jednocześnie Bogiem Stwórcą, IM.1,26 => Kol.1,15-16; J.1,10
  - Mesjasz „zaglądał na ziemię” zanim przyszedł w osobie Jezusa IM.18,2;20-23; 32,24; 32,30
  - Mesjasz był Synem Bożym14 zrodzonym z Boga Ps.22,6-7 => J.3,17
  - Mesjasz miał być poczęty w pannie i nazwany Immanuel Iz.7,14, => J.1,1;14;18,
  - Miał być potomkiem z rodu Isajego Iz.11,1-2, => Mt.61,6;17
  - Miał na Nim spocząć Duch Pana Iz.11,1-2, => Mt.3,16,
  - Miał być napełniony Duchem Iz.42,1-4 => Mt.3,16-17,
  - Miał być Cudownym Doradcą, Bogiem Mocnym, Ojcem Odwiecznym, Księciem Pokoju; Iz.9,5-6
  - A jednocześnie miał mieć potężną władzę i czynić pokój bez końca na tronie Dawida i w jego
  królestwie, i utrwalić ją na prawie i sprawiedliwości, odtąd aż na wieki. Iz.9,5-6, =>
  - Miał się urodzić w Betlejemie Efrata jako władca Mich.5,1, => Mt.2,1-10; Łk.2,4;15; J.7,42
  - Jego początki od prawieków Mich.5,1, => J.17,5
  - Miał być powołany z Egiptu Oz.11,1, => Mt.2,19-20,
  - W momencie Jego przyjścia miały zginąć dzieci; Jer.31,15 => Mt.2,16-18,
  - Miał być z Nazaretu, miał być nazarejczykiem, IVM.6,13-21; Sędz.13,5-7; 16,17; Am.2,11-12, =>
  Łk.24,19; Mk.1,24; Łk.4,34; Mk.16,6, Łk.1,15,
  - Miał mieć przeciętny wygląd Iz.53,2;
  - Miał być poprzedzany osobą anioła Mal.3,1, => Łk.1,11;19; Łk.1,76; Mt.11,10; 11,7-13,
  - Miał być poprzedzany przyjściem Eliasza Mal.3,23 => Mt.11,14,
  - Przyjście Mesjasza miało być poprzedzone głosem wołającego na pustyni Iz.40,3 => Mt.3,1-5,
  - Mesjasz przychodzącym na sąd Boży aniołem przymierza Mal.3,1; Ez.34,20-25; Am.5,18,=> Rz.9,4; Hbr.9,15; 13,20
  - Mesjasz miał mieć rodzeństwo z matki Ps.69,8-9 => Mk.6,3; J.7,3;5; Mk.3,31-33,
  - Mesjasz nie tylko był nie zrozumiany przez obcych ludzi, ale nawet przez najbliższą rodzinę; Ps.69,9 => J.7,3;5; Mt.13,57
  - Mesjasz miał zwiastować w przypowieściach Ps.78,2 => Mt.13,3; 13,34-35; J.16,25
  - Posłudze Mesjasza miały towarzyszyć uzdrowienia głuchych i ślepych Iz.29,18; Iz.35,4-6 =>
  Mk.7,37; 9,25; Mt.11,5; Łk.7,22,
  - Mesjasz miał być sługą Iz.42,1 => Mt.12,18,
  - Miał nadawać prawo narodom Iz.42,1=> Hbr.8,10; 10,16;
  - Mesjasz miał nadawać narodom prawo i czyniąc to funkcjonował jako prorok; Iz.42,1 => J.4,19; Mt.21,11,
  / Znał myśli ludzi Mt.12,25; Łk.7,39-50,
  / Miał rozeznanie działania demonów; Łk.8,27-29; Mt.9,32-33;
  \\ rozpoznawał dolegliwości jako demoniczne; Mk.5,6-8; 9,25,
  \\ przepowiadał przyszłość; Łk.9,21-22; 19,43-44;
  /\/ własną Mt.12,40; 16,21,
  /\/ innych ludzi Mt.26,75,
  /\/ Jerozolimy Mt.23,38,
  /\/ Świątyni Jerozolimskiej Mt.24,2,
  /\/ odległą przyszłość Mt.11,22
  / Zdecydowanie opowiadał się za posłuszeństwem Pism Łk.16,16-17, cytował Pisma Mt.4,1-11,
  / Posługiwał w mocy Ducha Bożego; J.3,2,
  / Był postrzegany przez ludzi jako prorok J.4,19; Mt.21,11; J.3,2,
  / Niektórzy rozeznawali Go jako Syna Bożego J.1,45-49.

  - Miał być cichym Iz.42,2 => Mt.11,29,
  - Miał nie gasić, nie łamać słabych ludzi Iz.42,3 => J.8,11
  - Zapowiedź, jak miał funkcjonować Mesjasz, wypełniła się w wymiarze; Zach.9,9
  - Mesjasz miał wjechać do Jerozolimy na osiołku; Zach.9,9 => Mt.21,2-7,
  - Ludzie na widok Mesjasza mieli się weselić i wykrzykiwać Zach.9,9; Ps.118,26 => J.12,13
  - Wjazd Mesjasza do Jerozolimy miał być radosnym błogosławieństwem; Zach.9,9 => Mt.21,9
  - Mesjasz był błogosławiony i był błogosławieństwem Ps.118,26 => Mt.21,9; 23,39,
  - Posiadał wyjątkową wiedzę, mądrość, nieosiągalną dla uczonych w Piśmie; Iz.50,4 => Mt.13,54 ”
  Łk.2,47; Łk.4,22; J.7,15,
  - Mesjasz miał panować nad wszystkimi osobami – ludźmi i duchami; Dan.7,17 => Łk.1,33; J.18,36,
  - Błogosławioną miała być duchowość ukierunkowana tylko na Boga; Iz.57,15 => Mt.5,3,
  - Miał być jako król Zach.9,9 => Łk.23,2; Mt.27,37;J.19,19; J.19,21-22, J.19,36,
  - Królestwo Boże miało być zabrane Izraelitom i dane ludziom przynoszącym owoce; Mt.21,43,
  - Razem z przyjściem Mesjasza miało przybliżyć się Królestwo Boże; Iz.40,3; Iz.25,6-9; Ps.23 =>
  Mt.3,2; Mt.4,16-17; Mt.4,23; Mt.9,35; Mt.25,34-40; Mt.10,7-8; Łk.10,9; IJ.4,8; Mt.12,28; Łk.11,20;
  - Królestwo Boże miało zostać udostępnione także innym narodom, a nie tylko Izraelitom;
  Mt.21,43 => Dz.13,46
  - Do Królestwa Bożego można dążyć; IKron.29,11- => Mt.6,10; 11,11-12,
  - Mesjasz miał być z rodu Dawida i Izraelczycy uznali Go jako potomka Dawida; IISam.7,12-16 => Mt.21,9
  - Nie jego wygląd, powierzchowne wrażenie, miały mieć wpływ na jego popularność; Iz.53,2
  - Przyjaciel - zdrajca, miał wspólnie z Mesjaszem spożywać Jego chleb; Ps.41,10 => Mt.26,50; Mar.14,20; J.13,18,
  - Mesjasz miał być zdradzony przez przyjaciela Ps.41,10 => Mt.26,50; Mr.14,20; Łk.22,21,
  - Przyjaciel - zdrajca, miał wspólnie z Mesjaszem spożywać Jego chleb; Ps.41,10 => Mt.26,50; Mar.14,20; J.13,18,
  - Wynagrodzenie za zdradę miało wynosić 30 srebrników; Zach.11,12-13; Jer.32,6-16 => Mt.26,15; Mt.27,3-9,
  - Uczniowie, apostołowie rozproszyli się po aresztowaniu Mesjasza; Zach.13,7 => Mk.14,50’
  - Mesjasz przeszedł uwięzienie i sąd; Iz.53,8 => Mt.26,34; Mt.26,57-58,
  - Miał przejść więzienie i sąd, był postrzegany jako przestępca, pomimo że był bez winy i grzechu, bez fałszu; Iz.53,8 => Mt.26,59-60; Łk.23,4; IIKor.5,21; Hbr.7,26,
  - Proroctwo odnośnie spisków władców ziemskich przeciwko Mesjaszowi wypełniło się i praktycznie wypełnia się do dzisiaj; Ps.2,2 Starsi Izraela, Herod, Piłat…
  - Mesjasz miał być położony w prochu śmierci; Ps.22,16 => Mt.27,57
  - W sytuacji gdy znęcano się nad Nim, nie otworzył swych ust, aby uniknąć prześladowania, śmierci; Iz.53,7 => J.19,9-10; Łk.23,9; Mk.15,4-5,
  - Miał być biczowany, opluwany i wyśmiewany; Iz.50,5-6 => Mt.26,67; Mt.27,26; 30; J.19,1-5;
  - Jezus zanim umarł, najpierw sam zapowiadał swoją śmierć i zmartwychwstanie; Mt.16,20-21; 20,17-19; Mk.10,32-34; Łk.9,21-22; 9,44; 18,32-33
  - Niewątpliwie po kilku godzinach ukrzyżowania Jezusowi chciało się pić; PS.22,16 => J.19,28,
  - Jezus doznał prochu śmierci,
  - Jako ukrzyżowanemu przebodzono ręce i nogi; Ps.22,17 => Mt.27,35,
  - Miał być przebodzony; Zach.12,10 => J.19,37,
  - Mesjasz miał nie mieć złamanych kości; Ps.34,20-21 => J.19,31-36,
  - Miał zostać zhańbiony; Ps.69,21 => J.19,23-24,
  - Został zeszpeconym, wzbudzając jednocześnie swoim wyglądem przerażenie. Dzisiaj wiemy, że
  po ubiczowaniu, biciu po głowie czciną i pięściami i koronie cierniowej; Iz.52,14 => Mk.14,65;
  15,15; 15,17; 15,19; Łk.22,63-64; 23,11; 23,16; J.19,2-3,
  - Część szat podarto; Ps.22,19 => Jana 19,23,
  - O jedną suknię rzucano los, PS.22,19 => Mt.27,35; Jana 19,23-24
  - Było wielu ciekawskich gapiów którzy zachowywali się złośliwie, PS.22,17 => Mk.15,20; Łk.23,35-36,
  - Proroctwo o braku pocieszycieli wypełniło się; Ps.69,21 => Mt.27,41,
  - Był otoczony przez ludzi jak przez wrogie psy, PS.22,17 => Mk.15,29-32,
  - Został wzgardzony i opuszczony w cierpieniu; Iz.53,3 => Mt.26,56
  - Mesjasz miał doznać opuszczenia przez Boga; Ps.22,2 => Mt.27,46,
  - Powodem opuszczenia Mesjasza przez Boga było to, że wziął nasze grzechy na siebie przez co
  Bóg opuścił Go jak grzesznika; Iz.53,4-5 => Mt.27,46 i Mk.15,34
  - Proroctwo odnośnie podania Mu żółci – wypełniło się; Ps.69,22 => Mt.27,34,
  - Proroctwo odnośnie octu – wypełniło się; PS.69,22 => Mt.27,48; Mar.15,36; J.19,28-29
  - Przerażające wywyższenie, - dzisiaj wiemy że było to na krzyżu; Iz.52,13-15. Iz. 53,1-12: =>
  Łk.23,33
  - Niespotykany wpływ na królów, i do dzisiaj ma wpływ na ludzi władzy; Dan.3,27-29; Est.8,1-13;
  - Jego cierpienie i umęczenie ma wpływ na uleczenie naszych chorób; Iz.53,4 => Mt.8,17; IP.2,24,
  - Ukarany nie za swoje winy, ale za winy nasze dla naszego zbawienia; Iz.53,5 => IP.2,24; Rz.5,8;
  IKor.15,3; Gal.1,4,
  - Jego śmierć ofiarą, przyniesie usprawiedliwienie wielu, biorąc ich winy na siebie; => Rz.4,25; 8,3;
  Kol.2,13,
  - został zabity o zmierzchu; II Mój 12.6 => Mt.27,45
  - Miał się znaleźć w grobie i Jezus trafił do grobu; Iz.53,9 => J.19,40-42; Łk.23,51-53,
  - Mesjasz zapowiedział, że miał być w grobie 3 dni i 3 noce jak Jonasz w rybie; Jon.2,1 => Mat. 12.
  39-40; Jan. 19.31 – Mt.28,1-6,
  - Jezus został wzbudzony z martwych; Ps.16,10 => Dz.2,24,
  - Po śmierci Jezusa wielu ludzi ożyło i zmartwychwstali z grobów; Iz.26,19 => Mt.27,52-53,
  - Mesjasz miał być wywyższony; Iz.52,13 => J.12,32-34; Flp.2,9; Hbr.7,26; J.8,28
  - Pierwsze wywyższenie polegało na wyniesienie go ponad innych ludzi na krzyżu; Iz.52,13 =>
  Mt.27,35,
  - Drugie; został podniesiony z ziemi i zabrany do nieba; => Dz.1,9-10,
  - Wstąpienie żywcem do nieba, Ps.110,1 => Dz.2,34-35
  - został bardzo wysoko wyniesiony; Syn Boży zasiadł na tronie po prawicy Ojca; => Ef.1,20,
  - Pan Jezus zasiadł po prawicy Ojca, Ps.16,11; => Hbr.10,12-13
  - został wyniesiony wraz z atrybutami władzy i pozycji; Iz.52,13 => Ef.1,21-22,
  - wszystko zostało poddane pod Jego stopy. Ps.8,7 => Dz.2,34-35; IKor.15,25-28; Ef.1,20-23; Kol.3,1; Hbr.1,13; 2,6-10; 10,12-13,

OSTATNIE POSTY

więcej
 • RELIGIE

  Limbus - teologiczny zwrot o 180 stopni

  Z Zaduszkami związane są tzw.wypominki, mające na celu uwolnienie zmarłych od mąk czyśćcowych. Na kanwie tej niebiblijnej doktryny, zrodziła się kolejna obrażająca Boga nauka o Limbusie, czyli miejscu dla zmarłych nieochrzczonych niemowląt. czytaj więcej

 • RELIGIE

  Jakie jest prawdziwe źródło fenomenu Medjugorie?

  (..)pierwsze "objawienia" (i prawdopodobnie większa cześć kolejnych zjawisk) są "więcej niż naturalne", to znaczy, pochodzą od złych duchów, których owoce widać w nieposłuszeństwie, kłamstwach i innych moralnych upadkach” - Ks. prof. M. Hauke czytaj więcej

 • RELIGIE

  Follow JC Go - święte pokemony?

  ​Już niedługo uroczystość Wszystkich Świętych, więc przedstawiciele Watykanu uznali, że nadszedł czas, by wszystkich tych świętych... złapać w aplikacji mobilnej Follow JC Go, do złudzenia przypominającej popularne Pokémon Go. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

 • posty: 267 komentarze: 5370