Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
65 postów 693 komentarze

Przekonaj się

via vitae - Sol vitae - sapientia. Sal vitae - amicitia. Panis vitae - temperantia. Vita vitae - conscientia.

Gehenna - wieczny ogień?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Lepiej jest dla ciebie wejść do życia ułomnym lub chromym, niż z dwiema rękami lub dwiema nogami być wrzuconym w ogień wieczny.” (Mt.18:9 BT)

    Greccy filozofowie Sokrates i Platon uważali, że człowiek ma duszę, która żyje dalej po śmierci ciała i nigdy nie umiera. A czego o duszy naucza Biblia? Księga Rodzaju 2:7 informuje, że Adam „stał się duszą żyjącą”. Nie otrzymał duszy; sam był duszą — jako cała osoba. Pismo Święte mówi, że dusza może wykonywać pracę, pragnąć pożywienia, zostać porwana, cierpieć na bezsenność i tak dalej (Kapłańska 23:30; Powtórzonego Prawa 12:20; 24:7; Psalm 119:28). Duszą jest zatem cały człowiek. Kiedy ktoś umiera, umiera dusza (Ezechiela 18:4).

    Co można więc powiedzieć o stanie umarłych? Ogłaszając wyrok na Adama, Bóg rzekł: „Prochem jesteś i do prochu wrócisz” (Rodzaju 3:19). Gdzie był pierwszy człowiek, zanim Bóg utworzył go z prochu ziemi i obdarzył życiem? Po prostu nie istniał. A zatem po śmierci wrócił do stanu niebytu. Księga Koheleta [Kaznodziei] 9:5, 10 tak opisuje ten stan: „Umarli niczego już nie wiedzą (...) W Szeolu, do którego zdążasz, nie ma już działania ani myślenia, ani poznania, ani mądrości” (Biblia poznańska). Według Pisma Świętego śmierć oznacza niebyt. Umarli nie są niczego świadomi, nic nie czują i nie mogą myśleć. Ze stanu niebytu, czyli śmierci można powrócić do życia,  jedynie za sprawą zmartwychwstania.

Zagadnienia te poruszyłem w notkach:

                              Wieczność piekielnych mąk

                        Obsesja piekła - nerwica natręctw?

   Jednak zwolennicy przypalania ludzi w ogniu piekielnym powołują się na niektóre wypowiedzi Jezusa, które miałyby świadczyć o karze „ognia wiecznego” lub „piekła ognistego”. Jedna z nich w przekładzie Biblii Tysiąclecia brzmi następująco:

 

A kto by rzekł swemu bratu: Raka, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: "Bezbożniku", podlega karze piekła ognistego.” (Mt 5:22 BT)

 

Tak naprawdę,  w Mt 5:22 w miejscu przetłumaczonym na „piekło ogniste”, użyto słowa Gehenna (hebr. גי(א)-הינום GehinnômDolina Hinnom;  gr.γέεννα).

Jezus ostrzegał słuchaczy przed sądem Gehenny. Najwyraźniej chciał, by wzięli sobie jego przestrogi do serca. Ale czy miał na myśli wieczne męki w ogniu piekielnym? (Mateusza 5:22). 


     

 

   Przyjrzyjmy się bliżej znaczeniu słowa „Gehenna”. Grecki wyraz géenna odpowiada hebrajskiemu wyrażeniu ge Hinnòm lub ge wene Hinnòm, co znaczy odpowiednio „dolina Hinnoma” i „dolina synów Hinnoma” (Jozuego 15:8; 2 Królów 23:10). Ta głęboka i wąska dolina, położona na południe i południowy zachód od starożytnej Jerozolimy, dzisiaj znana jest jako Wadi ar-Rababi.

W miejscu tym, leżącym na terenie Judy, od VIII wieku p.n.e. odprawiano pogańskie rytuały, między innymi palono dzieci na ofiarę (2 Kronik 28:1-3; 33:1-6). Prorok Jeremiasz zapowiedział, że z powodu tej strasznej niegodziwości owa dolina będzie świadkiem wielkiej rzezi — Bóg posłuży się Babilończykami, by wykonać na Judejczykach wyrok (Jeremiasza 7:30-33; 19:6, 7)*.

Jak wyjaśnił żydowski biblista Dawid Kimchi (ok. 1160-ok. 1235 n.e.), dolinę tę zamieniono później w wysypisko śmieci dla Jerozolimy. Był to rodzaj spalarni, w której ciągle podtrzymywano ogień. Wszystko, co tam trafiało, ulegało całkowitemu zniszczeniu — spalało się na popiół.

W wielu przekładach Biblii grecki wyraz géenna niesłusznie przetłumaczono na „piekło” (Mateusza 5:22, Biblia Tysiąclecia). Dlaczego? Tłumacze powiązali wzmiankę o ogniu płonącym w dolinie za murami Jerozolimy z nauką mającą pogańskie korzenie, według której złych ludzi czekają po śmierci wieczne męki.

   Ale Jezus nie przedstawiał Gehenny jako miejsca katuszy.  Dobrze wiedział, że dla jego niebiańskiego Ojca już sama myśl o paleniu żywych ludzi jest odrażająca. Przecież za czasów proroka Jeremiasza Bóg oświadczył: „Powznosili wyżyny Tofet w dolinie syna Hinnoma, aby palić swych synów i swe córki w ogniu, czego nie nakazałem i co nie zrodziło się w moim sercu” (Jeremiasza 7:31). Pogląd, że Bóg mógłby dręczyć ludzi po śmierci, kłóci się z Jego pełną miłości osobowością, a ponadto jest sprzeczny z wyraźną nauką biblijną, zgodnie z którą „umarli nie są świadomi niczego” (Kaznodziei 9:5, 10).

 

 Jezus używał słowa „Gehenna” jako symbolu ostatecznej zagłady z wyroku Bożego. A zatem Gehenna ma podobne znaczenie jak „jezioro ognia” wspomniane w Księdze Objawienia(Apokalipsy). W obu wypadkach chodzi o całkowite unicestwienie — bez możliwości zmartwychwstania (Łukasza 12:4, 5; Objawienie 20:14, 15).


       

   Autor zdjęcia :  Deror avi  VIKIMEDIA File:Valley of Hinom PA180090.JPG


 

_____________________________

* Komentując to proroctwo, w dziele The New Catholic Encyclopedia nadmieniono: „W czasie upadku Jerozolimy miało zginąć tylu mieszkańców, że ich ciała miały być wyrzucone do doliny bez pochówku i tam się rozkładać lub spłonąć w ogniu”.

KOMENTARZE

 • Polecam cały cykl kazań Ks Natanka o Czyśćcu:
  https://www.youtube.com/watch?v=S7rA7MyFLTA
  Wprawdzie jest to 14 kazań o Czyśćcu opartych na przekazie danym nam przez duszę czyśćcową (przekaz zbadany teologicznie, posiada Imprimatur), ale wiele jest tam o ogniu piekielnym który niestety dla nas grzeszników jest także w Czyśćcu.
  Koniecznie trzeba tego wysłuchać
 • @Autor
  POGLĄD ŚWIADKÓW... PODOBNY DO POGLĄDU KATOLICKIEGO!

  Napisałeś:

  „Umarli nie są niczego świadomi, nic nie czują i nie mogą myśleć. Ze stanu niebytu, czyli śmierci można powrócić do życia,  jedynie za sprawą zmartwychwstania”.

  Ja się z powyższym wpisem nie sprzeczam, ale czy Świadkowie... nie uważają iż jednak pewna grupa ludzi należąca do 144.000 po zakończeniu życia zabierana jest do Nieba?

  Czyż więc owym wpisem nie oskarżyłeś również poglądów wymienionej przeze mnie organizacji Świadków...?

  Pozdrawiam!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 18:45:25
  || „Umarli nie są niczego świadomi, nic nie czują i nie mogą myśleć. Ze stanu niebytu, czyli śmierci można powrócić do życia, jedynie za sprawą zmartwychwstania”.

  Ja się z powyższym wpisem nie sprzeczam ||

  I to mnie cieszy :))

  Nie chciałbym się z Tobą sprzeczać o czas i "rodzaj" zmartwychwstania,
  pod notką o Gehennie.
  Nie zamierzam też - w tym miejscu - imputować Ci poglądów korporacji watykańskiej ani też doszukiwać się podobieństw do w/w.

  Pozdrawiam
 • ---przestarzałe macie informacje
  -- kupiłam dom z duchem !! tak ! tak ! z DUCHEM !!. Okazało się ,że wszyscy miejscowi wiedzieli ,że duch straszy i dlatego nikt nie kupował nieruchomości. Aż zjawili się miastowi i kupili nie wiedząc o duchu. Duch przyglądał się naszym poczynaniom. Widocznie były zgodne z jego oczekiwaniami , chodził po domu, ale my się go nie baliśmy . Odwiedziliśmy grób byłego właściciela, który zmarł nagle. Poprosiliśmy o opuszczenie naszego już domu. Sprawa stała się trochę głośna , na tyle,że z zagranicy przyjechała jego rodzina. Zajęli się duszą , postawili nowy pomnik itd. Duch w życzliwości dał nam spokój.

  -----a tu ! FAKTY ! DUSZA JEST NIEŚMIERTELNA !!!

  https://www.youtube.com/watch?v=xE3PU1HyAIg

  https://www.youtube.com/watch?v=6_8CewwR160
 • @ninanonimowa 19:09:31
  -----------ten link !
  https://www.youtube.com/watch?v=FZlOn-uFUmw&feature=youtu.be
 • @via vitae
  BRAK LOGICZNEGO ZAPISU!

  Nie odpowiedziałeś na moje zagadnienie wyrażone w komentarzu.

  Ty napisałeś:

  „UMARLI NIE SĄ NICZEGO ŚWIADOMI, NIC NIE CZUJĄ I NIE MOGĄ MYŚLEĆ. Ze stanu niebytu, czyli śmierci można powrócić do życia,  jedynie za sprawą zmartwychwstania”. 

  Ja napisałem:

  „Ja się z powyższym wpisem nie sprzeczam, ale czy Świadkowie... nie uważają iż jednak pewna grupa ludzi należąca do 144.000 po zakończeniu życia zabierana jest do Nieba? Czyż więc owym wpisem nie oskarżyłeś również poglądów wymienionej przeze mnie organizacji Świadków...?”.

  *

  Cały mój tok rozumowania zapisany powyżej oznacza, że Świadkowie... podobnie jak katolicy uważają, że po zakończeniu życia jakaś grupa ludzi od razu zabierana jest do Nieba.

  Zatem sam sobie zaprzeczasz. Masz pretensję do katolików, a sam wierzysz w to samo tylko „pod inną nazwą”.
  I tutaj nie chodzi o sprzeczanie się. Zauważyłem brak logicznego zapisu w Twoim artykule, więc się wtrąciłem z moją uwagą! Zauważyłem, że oprócz katolików także Świadkowie... głoszą na ten temat nieprawdę, więc się odezwałem. I co ważne: Moje wpisy są zgodne z tematem podjętym przez Ciebie w artykule!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 19:24:03
  /od razu zabierana jest do Nieba./
  skąd masz takie wiadomości?
  pozdrawiam
 • @57KerenOr 19:24:03
  Keren, bijesz pianę. Wiele razy ten temat był już poruszany. Bicie piany w Twoim przypadku polega na tym, że chwytasz się jednego wersetu, czy też fragmentu biblijnego, a pomijasz pozostałe wypowiedzi w temacie, które zawiera Biblia, a które wyraźnie wskazują na coś innego, niż serwowane przez ciebie poglądy.
  W jakim celu prowadzić rozmowę z Tobą, kiedy ignorujesz Biblię jako całość?
 • @Jan Paweł 18:03:34 tutaj też kazanie
  Kapelan kazał dalej, wskazując na Szwejka:
  - Niech sobie każdy weźmie przykład z tego oto człowieka. Co on czyni?
  Płacze. Nie płacz, powiadam ci, nie płacz. Chcesz się poprawić? To ci się,
  chłopaczku, tak łatwo nie uda. Teraz płaczesz, ale jak tylko wrócisz do cymru, będziesz znowu taki sam łobuz jak przedtem. Musisz jeszcze dużo myśleć o nieskończonej miłości i miłosierdziu bożym, bardzo się starać, aby twoja grzeszna dusza mogła znaleźć na świecie tę prawdziwą drogę, po której winna kroczyć. Dziś widzimy, że oto rozbeczał nam się jeden mąż, który chce się nawrócić, a cóż czynicie wy, pozostali? Zgoła nic. Tam oto ten żuje tytoń, tak jakby jego rodzice
  byli przeżuwaczami; a znowu wy tam szukacie sobie w koszulach wszy w świątyni Pańskiej. Cóż to, nie możecie się drapać w domu i musicie sobie to pozostawiać akurat na nabożeństwo w kościele? Panie sztabowy profosie, pan także nic nie widzi. Jesteście przecież wszyscy żołnierzami, a nie głupimi cywilami. Musicie zachowywać się, jak przystało na żołnierzy, nawet kiedy jesteście w kościele.
  Psiakrew, rzućcie się na poszukiwanie Boga, a wszy szukajcie sobie w domu. Tymi słowami kończę, wy ulicznicy, i żądam, abyście zachowywali się przyzwoicie podczas mszy świętej, nie tak jak ostatnio, kiedy ci z tylnych szeregów wymieniali sobie wojskową bieliznę na chleb i żarli go w czasie podniesienia. Kapelan zszedł z ambony i udał się do zakrystii, ....

  J.Haszek, "Szwejk"
 • @roux
  CYTAT Z WASZEJ STRONY INTERNETOWEJ:

  "Dzisiaj więc, gdy nieliczni pozostali ze 144 000 umierają, są od razu wskrzeszani do życia niebiańskiego".

  Ben weź głęboki oddech...


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 21:52:10
  Czego nie rozumiesz?
 • @57KerenOr 21:52:10
  A na co mi głęboki oddech? :))
  A co, Ty lekarz? :))
 • @57KerenOr 21:52:10
  Keren, nie dotarło do Ciebie, że ignorujesz Biblię jako całość?
  Nie dotarło, że posługujesz się wybranymi fragmentami biblijnymi jedynie po to, by udowodnić swoją (nie popartą Biblią jako całością) rację?

  Kiedy zrozumiesz, że dopóki nie będziesz gotowy uwzględniać całej Biblii, to nie ma sensu jakakolwiek rozmowa w temacie?
 • @Ben Nechar 22:20:29
  /posługujesz się wybranymi fragmentami / to takie watykańskie ;-))
  pozdrawiam
 • @roux
  OGÓLNIE RZECZ UJMUJĄC GDY CZEGOŚ NIE BĘDĘ ROZUMIAŁ TO PO POMOC UDAM SIĘ DO PANA JEZUSA A NIE DO FAŁSZYWYCH PROROKÓW.

  Odpowiedziałem Ci na pytanie. Czyżby Twoje IQ lekko spadło?

  Ty napisałeś na temat niektórych Świadków... zabieranych do Nieba:

  „SKĄD MASZ TAKIE WIADOMOŚCI?”

  Na Twoje pytanie: „SKĄD MASZ TAKIE WIADOMOŚCI?”, ja odpowiedziałem cytatem z Waszej Internetowej strony:

  "Dzisiaj więc, gdy nieliczni pozostali ze 144 000 umierają, są od razu wskrzeszani do życia niebiańskiego".

  *

  No cóż, bardzo mi przykro, że nie znasz w tym temacie nauki Towarzystwa Strażnica, a przecież powinieneś, o tak, powinieneś...
  Hmmm... Twoi amerykańscy wodzowie trochę oszukują. Tak, tak roux, niestety!

  Jednak jakby co, to możesz pytać. Wolałbym byś zapytał Syna Ojcowskiego, Który jest Potężnym Bogiem, ale jak masz pytać Twoich Szefów, to już wolę byś spytał mnie....

  No to tymczasem bywaj!

  Ben... Do tematu, do tematu...


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 22:28:56
  /wolę byś spytał mnie..../ to tak jakbym spytał papieża Franciszka?

  odnoszę wrażenie, że niestety, Twoim jedynym argumentem jest zupełna ignorancja
  Zapytam raz jeszcze, czego w poniższym zdaniu nie rozumiesz?
  Nie bój się przyznać
  "Dzisiaj więc, gdy nieliczni pozostali ze 144 000 umierają, są od razu wskrzeszani do życia niebiańskiego".

  BTW
  nie oczekuję odpowiedzi, nie lubię nikogo dręczyć
 • @roux 22:28:27
  Gdyż jedynie potrafi korzystać z tego "dorobku".
 • @57KerenOr 22:28:56
  ///Ben... Do tematu, do tematu...///

  Powróć więc do tego tematu w historii swojego blogu, a także Barbary i sprawdź, jak unikałeś w tym temacie całej Biblii.

  Ot i "temat" z Tobą :))

  A przypomnę moje pytania, które tak Cię zatrwożyły, że musiałeś je usunąłeś, by nie było śladu, że na jakieś pytanie Keren nie odpowiedział.
  Całość ujmuję w klamrę:

  [Keren, napisałeś:

  ///W swoim Artykule udowodniłem sprawę podstawową: Pan Jezus jest BOGIEM. Pisze o tym Izajasz, mówi o tym Tomasz, a także Jan Ewangelista!///

  W swoim artykule niczego nie udowodniłeś, a jedynie przytoczyłeś wersety i je skomentowałeś.
  Na przykład nie wziąłeś pod uwagę całej wypowiedzi Tomasza z owej relacji biblijnej, czyli nie uwzględniłeś kontekstu.

  Nie wziąłeś też pod uwagę, rozważając wypowiedź Izajasza, kontekstu całego Pisma Świętego. Stwierdzasz jedynie fakt, że Izajasz nazwał nienarodzonego jeszcze Księcia, Bogiem Mocnym [Potężnym (NW)]. Taką niepełną informacją wprowadzasz zamieszanie, bo zamiast opierać się na Biblii, jako uzupełnieniu do tego faktu, objaśniasz bajki, które nie mają tu zastosowania.

  Wg Izajasza JEZUS, jako Bóg Mocny jest Księciem (Izajasza 9:6 [9:5 BT]), a JEHOWA Bóg, Królem (Izajasza 24:23; 33:22).
  Poza tym, w twojej bajce występuje dwoje LUDZI, którzy zamieniają się rolami. Natomiast w niebiańskiej rzeczywistości prawda wygląda tak, że KSIĄŻĘ Syn ma swoją rolę, a KRÓL Ojciec swoją i nie ma żadnej zamiany:

  - "Patrzyłem, aż ustawiono trony i zasiadł Istniejący od Dni Pradawnych. Odzienie jego było białe jak śnieg, a włosy na jego głowie — jak czysta wełna. Tron jego to płomienie ognia; koła — to ogień płonący. 10 Strumień ognia płynął, wychodząc sprzed niego. Tysiąc tysięcy mu usługiwało, a stało przed nim dziesięć tysięcy dziesiątek tysięcy. Zasiadł Sąd i otwarto księgi. (…) 'Patrzyłem w wizjach nocnych, a oto z obłokami niebios nadchodził ktoś podobny do syna człowieczego; i uzyskał dostęp do Istniejącego od Dni Pradawnych, i przyprowadzono go tuż przed Niego. 14 I dano mu panowanie i dostojeństwo oraz królestwo, aby jemu służyły wszystkie ludy, grupy narodowościowe i języki. Panowanie jego to panowanie po czas niezmierzony, które nie przeminie, a jego królestwo nie będzie obrócone wniwecz'" (Daniela 7:9-14 NW)

  Napisałeś w komentarzu:

  ///Syn Boży przez lat około 30 był mniejszy od Aniołów, ponieważ... posiadał ciało ludzkie a ciało ludzkie niższą posiada godność niźli ciało Anielskie!///

  A kiedy Jezus wrócił do nieba, to co się zmieniło?
  Jaką pozycję otrzymał zaraz po powrocie do nieba?
  Jaką pozycję ma teraz Jezus w niebie?
  Jaką pozycję będzie miał w niebie Jezus, kiedy skończy tysiącletnie panowanie?

  Czy w niebie Jezus zrównał się pozycją ze swoim Ojcem i jest Mu równy jako Bóg Wszechmocny?
  Czy może ma to dopiero nastąpić?
  A może nigdy do tego nie dojdzie?

  Co mówi CAŁE Pismo Święte?]

  Pamiętasz?

  http://57kerenor.neon24.pl/post/132641,o-panu-jezusie-ktory-byl-na-ziemi-w-ksztalcie-bozym

  Tak wygląda z Tobą rozmowa Keren, że albo znikasz i unikasz odpowiedzi, albo na swoim blogu kasujesz i w ten sposób unikasz odpowiedzi, co w zasadzie na jedno wychodzi.
 • @Ben Nechar
  NIGDY NIE ZNIKAM BEZ ODPOWIEDZI...

  Boli Cię to, że nie rozumiesz, iż Izajasz nazywa Pana Jezusa Potężnym Bogiem i zamiast wystąpić z fałszywej organizacji, nadal bardziej ją popierasz niźli Pana Jezusa, Ojcowskiego Syna.

  No cóż, nie mam niestety wpływu na Wasze przekręty, a skoro PAN JEZUS NAZWANY BOGIEM POTĘŻNYM JEST, TO JA Z IZAJASZEM SIĘ ZGADZAM.

  Zresztą o Boskości Pana Jezusa nie tylko pisze prorok Izajasz. Pan Jezus jest Stwórcą rzeczy widzialnych i niewidzialnych... Tak uczy Paweł!

  Roux, jeżeli porównujesz moje wpisy do nauki papieża to niestety nie potrafisz rozeznać spraw podstawowych. Widocznie nie jesteś w dobrej formie... Może innym razem pisał będziesz trochę mądrzej. Prześpij się i wypocznij!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 23:06:22
  Czego Ty nie rozumiesz Keren, skoro nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytania, na które odpowiedź daje Biblia?

  Udzielisz teraz na nie odpowiedzi, skoro jesteś taki pewny tego, co napisałeś?

  To właśnie próbka tego, że trzymasz się jednego fragmentu, inny wypaczasz, bo nie opierasz się na kontekście wypowiedzi nawet w tym samym rozdziale i ignorujesz pozostałą część Biblii.
 • @Ben Nechar
  NO CÓŻ NA POCZĄTEK PRZYZNAJ PROROKOWI IZAJASZOWI RACJĘ, MÓWIĄC, ŻE TENŻE PROROK SŁUSZNIE NAZYWA PANA JEZUSA POTĘŻNYM BOGIEM!

  Nie mogę przecież tylko ja ciągle przyznawać mu racji, prawda?

  To taka "wymiana zdań". Ja powiedziałem, że Syn Boga Ojca Jest Potężnym Bogiem teraz kolej byś Ty spełnił proroctwo.

  Przecież jest napisane, że Dziecko zostanie nazwane... Zatem kolej na Ciebie!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 23:06:22
  Papież ma tę przewagę, że nie uważa Biblii za jedyne źródło wiedzy (otwarcie pisze o tym bł kardynał Newman), natomiast Ty pozwalasz sobie na czytanie tylko jednego wersetu z Izajasza.
  W sumie bezrefleksyjnie powtarzasz papieskie nauczanie. Wiedz, że żaden papieski pogląd nie jest prawdą.
  Nara.
 • @roux
  KŁAMIESZ ROUX, JA CZYTAM CAŁE PROROCTWO IZAJASZA, A WAM PRZYTACZAM WAŻNY FRAGMENT, KTÓRY NIE PRZECZY W ŻADNEJ MIERZE CAŁEJ RESZCIE!

  Może za dużo czytasz katolickich bzdur i nastąpiła w Twojej osobowości pewna przypadłość zwana przemianą w mr. Hyde"a?


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 23:41:41
  Keren, dla jasności, już pisałem, że nie zaprzeczam słowom Izajasza. Uczyniłem to przynajmniej ze dwa lub trzy razy, więc nie rozumiem, po co mam to robić po raz kolejny.

  To na początek.
  Na dokładkę za każdym razem przy tym temacie stanowczo stwierdzam, że żadne z Was (Ty, Barbara, Grzegorz) nie wytrzymacie do końca, by dać mi się wypowiedzieć, czy któremukolwiek Świadkowi Jehowy i albo znikacie, unikając odpowiedzi, albo kasujecie, by uniknąć odpowiedzi.

  Dajmy jednak szansę po raz kolejny :-)

  Skoro już jesteśmy po mojej odpowiedzi, to zacytuję tutaj Twoją, powyższą: "Dziecko zostanie nazwane".
  I tego się trzymajmy, że mowa jest tu o "nazwaniu dziecka", którego jeden z tytułów jaki podaje Izajasz w tym samym wersecie, to "Książę", a nie "Król".

  Dlaczego, Keren?
 • @57KerenOr 23:41:41
  Gdybym się nie doczekał Twojej odpowiedzi w dość krótkim czasie, to wrócę tu później, wieczorem (mamy już nowy dzień, a ja bardzo wcześnie wstaję), by kontynuować temat.
 • @57KerenOr 23:57:22
  Wydaje Ci się, że zręcznie zmieniasz temat? Powtarzasz katolickie bzdury świadomie czy bezwiednie?
 • @57KerenOr 00:06:57
  Ślepy, czy przygłupawy jesteś? I nie krzycz Keren, bo już noc, ani się tak nie ekscytuj, bo do rana nie uśniesz.
 • @57KerenOr 23:41:41
  Czekam na Twoją odpowiedź.
 • @Ben Nechar
  PRZYZNAJ IZAJASZOWI RACJĘ I NAZWIJ PANA JEZUSA POTĘŻNYM BOGIEM.

  NIECH NASTĄPI RÓWNOŚĆ!

  A PÓŹNIEJ POROZMAWIAMY O PANU JEZUSIE JAKO O KSIĘCIU I... KRÓLU! A W OGÓLE TO NIE PRZESZKADZA CI CHYBA NAZWANIE PANA JEZUSA POTĘŻNYM BOGIEM NAWET JEŚLI WSTAJE NOWY DZIEŃ, PRAWDA?


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 00:10:22
  Nie Keren, przeszkadza mi jedynie Twoja indolencja.
 • @Ben Nechar 00:13:04
  A teraz, wybacz, idę spać.

  Dobrej nocy i do wieczora, kiedy wrócę, by kontynuować.
 • @Ben Nechar
  W takim razie czekam za przyznaniem racji Izajaszowi. Nazwij Pana Jezusa Potężnym Bogiem!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @Ben Nechar
  A JEDNAK przed snem nie wyznałeś Zbawiciela. Nie potrafiłeś. Zabroniono Ci!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @Jan Paweł 18:03:34, reprezentujesz KK czy ks.Natanka?
  "„Ks. Piotr Natanek używa nauki Kościoła wg przyjętej hermeneutyki podejrzeń i wiary w swoją misję ratowania Kościoła i przesącza ją swoimi, przez siebie uwiarygodnionymi, pomysłami dotyczącymi swoiście pojmowanej soteriologii i eschatologii” – czytamy w opinii przygotowanej przez ks. dr. Józefa Morawę nt publikacji rozsyłanych przez suspendowanego kapłana archidiecezji krakowskiej." https://ekai.pl/wydarzenia/polska/x76696/ocena-teologiczna-publikacji-ks-piotra-natanka/
 • @57KerenOr 00:20:18
  Keren, jesteś mało komunikatywny i chcesz wymuszać coś, czego nie muszę wcale wyznawać, bo od dawna o tym wiem i to przyznaję, a także przyznałem kilkukrotnie na tutejszych blogach, rozmawiając nie tylko z Tobą, że jeżeli chodzi o Izajasza 9:6 (NW), to Jezus jest tam "nazwany Potężnym Bogiem".

  Dlatego nie rozumiem Twoich uszczypliwości i Twojej zajadłości, oraz Twojego chełpliwego tonu, jak byś rzeczywiście miał podstawy do tego, by się tu czymś napawać.
  A tym bardziej nie rozumiem Twojego braku zrozumienia tego, że ja od dziesięcioleci ten fakt uznaję.


  Ale niektórzy tak mają, że zamiast rozumieć to, co jest napisane, rozumieją jedynie to, co sami mówią, choć to, co mówią, jest często nieprawdą.

  Wróćmy jednak do sprawy Keren, bo zaczyna mnie Twoja retoryka nużyć.

  1) Gdzie w Biblii jest mowa o tym, że Jezus jest Wszechmocnym Bogiem?

  Proszę też, byś dokładnie wyjaśnił cytowany już przeze mnie fragment:

  - "Patrzyłem, aż ustawiono trony i zasiadł Istniejący od Dni Pradawnych. Odzienie jego było białe jak śnieg, a włosy na jego głowie — jak czysta wełna. Tron jego to płomienie ognia; koła — to ogień płonący. 10 Strumień ognia płynął, wychodząc sprzed niego. Tysiąc tysięcy mu usługiwało, a stało przed nim dziesięć tysięcy dziesiątek tysięcy. Zasiadł Sąd i otwarto księgi. (…) 'Patrzyłem w wizjach nocnych, a oto z obłokami niebios nadchodził ktoś podobny do syna człowieczego; i uzyskał dostęp do Istniejącego od Dni Pradawnych, i przyprowadzono go tuż przed Niego. 14 I dano mu panowanie i dostojeństwo oraz królestwo, aby jemu służyły wszystkie ludy, grupy narodowościowe i języki. Panowanie jego to panowanie po czas niezmierzony, które nie przeminie, a jego królestwo nie będzie obrócone wniwecz'" (Daniela 7:9-14 NW).

  Co to znaczy "dokładnie"?
  To znaczy, że nie pominiesz żadnej z poruszonych tam spraw, a szczególnie tych, które jednoznacznie wskazują na 2) czas tego wydarzenia i 3) pozycję "Istniejącego od Dni Pradawnych" w porównaniu do pozycji "przychodzącego syna człowieczego". 4) A także wyjaśnij kto, komu i co daje oraz dlaczego. 5) Nie zapomnij wyjaśnić, co to znaczy, że "syn człowieczy uzyskał dostęp do Istniejącego od Dni Pradawnych"?
 • @Ben Nechar 20:16:44
  /Proszę też, byś dokładnie wyjaśnił / nie wyjaśni ;-)
 • @roux 21:16:39
  I ja podobnie myślę, aczkolwiek ... miejmy nadzieję ;-)
 • @57KerenOr
  Czyżbyś po raz kolejny wymiękł pod ciężarem Słowa Bożego i nie znalazł odpowiedzi na proste pytania?

  Keren, czyżby moje słowa znowu okazały się prawdą:

  ///Tak wygląda z Tobą rozmowa Keren, że albo znikasz i unikasz odpowiedzi, albo na swoim blogu kasujesz i w ten sposób unikasz odpowiedzi, co w zasadzie na jedno wychodzi.///?

  To nie przypadkiem Twoja odpowiedź na powyższe stwierdzenie:

  ///NIGDY NIE ZNIKAM BEZ ODPOWIEDZI...

  57KerenOr 17.10.2016 23:06:22 ///?

  A może potrzebujesz Keren jeszcze czasu, na przemyślenie, konsultacje, zrozumienie i napisanie odpowiedzi?
  Jeżeli tak, to może o tym zechcesz powiadomić? I proszę byś to zrobił w krótkim czasie.

  A jeżeli nie powiadomisz, to jesteś kłamcą.
 • @Ben Nechar
  CZYTAJ UWAŻNIEJ BEN!

  Oj, Ben, Ty chyba masz trudności ze zrozumieniem mojego tekstu, zatem przypomnę Ci co powyżej napisałem:

  „NO CÓŻ NA POCZĄTEK PRZYZNAJ PROROKOWI IZAJASZOWI RACJĘ, MÓWIĄC, ŻE TENŻE PROROK SŁUSZNIE NAZYWA PANA JEZUSA POTĘŻNYM BOGIEM!

  Nie mogę przecież tylko ja ciągle przyznawać mu racji, prawda?

  To taka "wymiana zdań". Ja powiedziałem, że Syn Boga Ojca Jest Potężnym Bogiem teraz kolej byś Ty spełnił proroctwo.

  Przecież jest napisane, że Dziecko zostanie nazwane... Zatem kolej na Ciebie!”.


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 21:08:59
  Jesteś Keren całkowicie zaślepiony.
  Ja potwierdziłem to, co Izajasz napisał, więc nie rozumiem Twojego milczenia.

  Przypomnę, bo może czegoś nie widzisz:

  ///Keren, jesteś mało komunikatywny i chcesz wymuszać coś, czego nie muszę wcale wyznawać, bo od dawna o tym wiem i to przyznaję, a także przyznałem kilkukrotnie na tutejszych blogach, rozmawiając nie tylko z Tobą, że jeżeli chodzi o Izajasza 9:6 (NW), to Jezus jest tam "nazwany Potężnym Bogiem".

  Dlatego nie rozumiem Twoich uszczypliwości i Twojej zajadłości, oraz Twojego chełpliwego tonu, jak byś rzeczywiście miał podstawy do tego, by się tu czymś napawać.
  A tym bardziej nie rozumiem Twojego braku zrozumienia tego, że ja od dziesięcioleci ten fakt uznaję.///

  Chcesz się bawić w ciuciubabkę, bo pytania, które postawiłem do fragmentu z Księgi Daniela za trudne?
 • @57KerenOr 21:08:59
  Jeszcze jedna Twoja próba ucieczki od odpowiedzi, a odniosę wrażenie, że rozmawiam z imbecylem.
 • @Ben Nechar
  WYZNANIE PANA JEZUSA PRZED LUDŹMI - SPRAWA PODSTAWOWA!

  Ben przyjacielu. I ja i Ty wiemy, że prorok Izajasz nazywa Pana Jezusa Bogiem Potężnym. Mi chodzi o to byś wyraźnie zaznaczył, że tak samo uważasz Ty.

  Ja zauważyłem, że zgadzam się z prorokiem Izajaszem i również uważam, że Pan Jezus jest Bogiem Potężnym. Wypełniam więc niejako proroctwo sprzed lat.

  Chcę byś wyraźnie zaznaczył, że zgadzasz się z prorokiem Izajaszem i również nazywasz Syna Boga Ojca Bogiem Potężnym!

  A' propos pytań z Księgi Daniela! Porozmawiamy być może na ten temat jeżeli wyraźnie zaznaczysz, że Pan Jezus Jest Bogiem Potężnym, ale zrobisz to tak, że będzie to Twoje zdanie a nie proroka Izajasza!

  Wyraźnie dwa razy napisałem wyżej:

  „NO CÓŻ NA POCZĄTEK PRZYZNAJ PROROKOWI IZAJASZOWI RACJĘ, MÓWIĄC, ŻE TENŻE PROROK SŁUSZNIE NAZYWA PANA JEZUSA POTĘŻNYM BOGIEM!
  Nie mogę przecież tylko ja ciągle przyznawać mu racji, prawda?

  To taka "wymiana zdań". Ja powiedziałem, że Syn Boga Ojca Jest Potężnym Bogiem teraz kolej byś Ty spełnił proroctwo.

  Przecież jest napisane, że Dziecko zostanie nazwane... Zatem kolej na Ciebie!”.

  *

  Innej opcji niema! Wyznanie Pana Jezusa przed ludźmi jest obowiązkiem człowieka wierzącego i to jest sprawa podstawowa. Nie zrobiłeś tego wczoraj i wstydzisz się wyznać Zbawiciela dzisiaj!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 22:58:48
  Mnie nie interesuje Twoje prywatne zdanie na temat tego, co napisał Izajasz. Interesuje mnie, czego on nie miał na myśli, a co wynika nie tylko z księgi, którą ten prorok napisał pod natchnieniem Bożym, a z całego Pisma Świętego.

  Przypominam:

  ///Wg Izajasza JEZUS, jako Bóg Mocny jest Księciem (Izajasza 9:6 [9:5 BT]), a JEHOWA Bóg, Królem (Izajasza 24:23; 33:22).
  Poza tym, w twojej bajce występuje dwoje LUDZI, którzy zamieniają się rolami. Natomiast w niebiańskiej rzeczywistości prawda wygląda tak, że KSIĄŻĘ Syn ma swoją rolę, a KRÓL Ojciec swoją i nie ma żadnej zamiany:

  - "Patrzyłem, aż ustawiono trony i zasiadł Istniejący od Dni Pradawnych. Odzienie jego było białe jak śnieg, a włosy na jego głowie — jak czysta wełna. Tron jego to płomienie ognia; koła — to ogień płonący. 10 Strumień ognia płynął, wychodząc sprzed niego. Tysiąc tysięcy mu usługiwało, a stało przed nim dziesięć tysięcy dziesiątek tysięcy. Zasiadł Sąd i otwarto księgi. (…) 'Patrzyłem w wizjach nocnych, a oto z obłokami niebios nadchodził ktoś podobny do syna człowieczego; i uzyskał dostęp do Istniejącego od Dni Pradawnych, i przyprowadzono go tuż przed Niego. 14 I dano mu panowanie i dostojeństwo oraz królestwo, aby jemu służyły wszystkie ludy, grupy narodowościowe i języki. Panowanie jego to panowanie po czas niezmierzony, które nie przeminie, a jego królestwo nie będzie obrócone wniwecz'" (Daniela 7:9-14 NW)///

  To jak, odpowiesz na to, co zawiera Biblia, czy drocząc się ze mną, chcesz udowodnić, że jesteś kłamcą, a nie wykluczam i tej drugiej możliwości?
 • @57KerenOr 22:58:48
  Keren, znaczy się nie tylko kłamcą jesteś, ale do tego imbecylem, który ma tak zaślepione oczy, że nie potrafi dostrzec wielu fragmentów w Biblii, które świadczą o prawdziwej pozycji Jezusa względem Jego Ojca.

  Zrobiłeś sobie z deklaracji, którą wymuszasz na innych, parawanik, który przy najmniejszych podmuchach wiatru prawdy biblijnej nie jest wstanie Cię osłonić.
  Tobie podobni już próbowali wymuszać zachowania i wypowiedzi.
  Przypominasz mi tym kobietę, która w mojej miejscowości w latach 60-tych i 70-tych podchodziła do dzieci i kazała im klękać i żegnać się po katolicku. Było to warunkiem dostania od niej chleba.
  Nie muszę chyba dodawać, że kobieta była niespełna rozumu, jak imbecyl.
  Rozumiesz zatem moje przyrównanie Ciebie do takowego.
 • @Ben Nechar
  WSZELKIE KOLANO ZGIĄĆ SIĘ POWINNO PRZED PANEM JEZUSEM!

  Ben, napisałeś do mnie:

  „Mnie nie interesuje Twoje prywatne zdanie na temat tego, co napisał Izajasz. Interesuje mnie, czego on nie miał na myśli”.

  Nie no spoko, rozumiem. Interesuje Cię to, czego prorok Izajasz nie powiedział.
  Ok! Wspaniała konkluzja. Uff... Odpocznij trochę Ben!

  I dalej piszesz:

  „Keren, znaczy się nie tylko kłamcą jesteś, ale do tego imbecylem, który ma tak zaślepione oczy, że nie potrafi dostrzec wielu fragmentów w Biblii, które świadczą o prawdziwej pozycji Jezusa względem Jego Ojca”.

  No cóż, ten imbecyl, czyli ja, wie bardzo dobrze o tym, jaka jest zależność pomiędzy Bogiem Ojcem a Panem Jezusem.

  Otóż upodobało się Bogu Ojcu aby Jego Syn Był Dokładnym Ojcowskim Odbiciem. Upodobało się Ojcowskiej Chwale by wszelkie kolano zgięło się przed Panem Jezusem, ponieważ Bóg Ojciec nikogo nie sądzi, a wszelki sąd przekazał Synowi. Upodobało się Bogu Ojcu uczynić Pana Jezusa Bogiem Potężnym, Księciem Pokoju, Lekarzem rodzaju ludzkiego, Panem, Królem i Zbawicielem.
  Zatem skoro Bóg Ojciec PRZEKAZAŁ TAK POTĘŻNĄ Chwałę Swojemu Synowi, to znaczy, że Bóg Ojciec Jest Większy od Boga Syna ponieważ jest Jego Ojcem!

  Jednak ta zależność o której napisałem powyżej dotyczy tylko i wyłącznie Boga Ojca oraz Boga Syna a nie Ciebie Ben ani mnie i rouxa!

  Nad człowiekiem zaś, Pan Jezus sprawuje władzę wieczną i doskonałą, Boską i Ojcowską, która nigdy zabrana Mu nie zostanie.

  Bóg Ojciec uczynił Pana Jezusa Swoim Pośrednikiem dlatego Syn Boży nawołuje by ludy, narody i języki przyszły do Niego! On jest Drogą do Boga Ojca. On Jest Prawdą i Żywotem!

  Pan Jezus Powiedział:

  „(39)  Badacie Pisma, bo sądzicie, że macie w nich żywot wieczny; a one składają świadectwo o mnie;  (40)  ale mimo to DO MNIE PRZYJŚĆ NIE CHCECIE, ABY MIEĆ ŻYWOT”.

  Ewangelia według Jana 5/39, 40

  http://biblia.info.pl/biblia.php Biblia Warszawska

  I Ty oraz roux poniżacie Ojcowskiego Syna. Nie potraficie wyznać Go przed ludźmi. Nie zginacie przed Nim kolan. Jesteście hardzi i nieposłuszni i do Zbawiciela „przyjść nie chcecie”.


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 00:55:01
  Widzisz Keren, Ty uwłaczasz Bogu Wszechmocnemu, którym jest Jehowa [Jahwe], kiedy stawiasz z nim na równi Syna.
  Żaden Świadek Jehowy nie uwłacza pozycji Jezusa i nie kwestionuje tego, o czym w wypadku Jezusa mówi Pismo Święte.

  Nie tworzymy też z Jezusa Boga Wszechmocnego, powołując tym samym do życia jakiejś niezrozumiałej "Dwójcy", gdyż władza, którą Synowi powierzył Ojciec, ma trwać przez określony czas:

  - "Teraz jednak Chrystus jest wskrzeszony z martwych — pierwocina tych, którzy zapadli w sen śmierci. 21 Skoro bowiem śmierć jest przez człowieka, to i zmartwychwstanie umarłych jest przez człowieka. 22 Bo jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy zostaną ożywieni. 23 Ale każdy we własnym szeregu: Chrystus jako pierwocina, potem ci, którzy należą do Chrystusa, podczas jego obecności. 24 Następnie — koniec, gdy przekaże królestwo swemu Bogu i Ojcu, obróciwszy wniwecz wszelki rząd oraz wszelką władzę i moc. 25 Bo on musi królować, aż Bóg położy wszystkich nieprzyjaciół pod jego stopy. 26 Jako ostatni nieprzyjaciel ma zostać unicestwiona śmierć. 27 Albowiem Bóg „podporządkował wszystko pod jego stopy”. Ale gdy mówi, iż ‛wszystko zostało podporządkowane’, jest oczywiste, że z wyjątkiem tego, który mu wszystko podporządkował. 28 A gdy już wszystko będzie mu podporządkowane, wtedy również sam Syn podporządkuje się temu, który mu wszystko podporządkował, tak by Bóg był wszystkim dla każdego" (1 Koryntian 15:20-28 NW).

  To oczywiście kolejny fragment biblijny, którego unikasz i chwytasz się czegokolwiek, by jego nie komentować, mam na myśli werset 27 i 28, podobnie jak tego z Księgi Daniela.

  Keren, wyciągaj wnioski z tego, co jest napisane, a nie z własnych koncepcji, które w rzeczywistości powielają poglądy ludzkie, zamiast Boży punkt widzenia:

  - "Ale gdy mówi, iż ‛wszystko zostało podporządkowane’, jest oczywiste, że z wyjątkiem tego, który mu wszystko podporządkował." (Z wyjątkiem Jehowy, Boga Wszechmocnego, który powierzył Synowi "panowanie i dostojeństwo oraz królestwo, aby jemu służyły wszystkie ludy, grupy narodowościowe i języki" jak czytamy Daniela 7:14).

  - "A gdy już wszystko będzie mu [Bogu Jehowie] podporządkowane, wtedy również sam Syn [Jezus] podporządkuje się temu, który mu wszystko podporządkował ...".

  Czekam na Twój komentarz już nie tylko z fragmentu z Księgi Daniela, ale także i z tego Listu do Koryntian.

  I obym się nie zawiódł.
  A Ty Keren, lepiej, żebyś nie uciekał się do stosowania "parawanów" i imbecylnych wymuszeń.
 • @Ben Nechar 07:44:00
  || A Ty Keren, lepiej, żebyś nie uciekał się do stosowania "parawanów" i imbecylnych wymuszeń. ||

  W latach 80 grupa rówieśników w drodze do szkoły naigrawała się z dziewczynki, która nie przeżegnała się na widok przydrożnej figurki "matki boskiej". Zapewne pod wpływem rodziców i ich "nieomylnego przekazu" próbowali wymusić na koleżance określone bezmyślne zachowania.

  Wyzywali ją taką oto rymowanką: "Przeszła świnia koło proga, nie poznała Pana Boga".

  Benie! Trafnie opisałeś postawę " tyranię parawaningu" u swego adwersarza:))

  Pozdrawiam
 • @via vitae 08:04:26
  Doświadczenie życiowe to cenny, choć czasem gorzki kawałek :))

  Dzięki.

  Pozdrawiam przyjacielu.
 • @Ben Nechar 13@roux
  PAN JEZUS PODPORZĄDKUJE SIĘ POD WŁADZĘ OJCOWSKĄ WRAZ Z RODZAJEM LUDZKIM!

  Otóż napisałem powyżej, że Bóg Ojciec wyższy jest od Boga Syna ponieważ Syn WSZYSTKO od Swojego Taty otrzymał.

  Tak! W Niebie jest Dwóch Bogów, czyli Bóg Ojciec oraz jak pisze Izajasz, także Bóg Syn.
  Bóg Ojciec Dał potężną władzę Panu Jezusowi nad rodzajem ludzkim, która nigdy zabrana Mu nie będzie. Przed Zbawicielem więc powinny padać na kolana ludzie oraz Aniołowie.

  Jeśli zaś o ludzi chodzi to Ty i roux nie spełniacie tego warunku i nie oddajecie hołdu Synowi Boga Ojca.

  Wy, nie podziękujecie Zbawicielowi osobiście za to, że uratował Wam życie. Gdyby strażak, policjant, czy ktokolwiek inny wyciągnął Wasze dziecko z pożaru, to podziękowalibyście im. Jednak gdy za za Wasze grzechy umarł Pan Jezus, to nie macie najmniejszego zamiaru bezpośrednio i osobiście Mu za to podziękować!

  Powiem więcej:

  W Ewangelii według Mateusza 25 można przeczytać, że Syn Boży nazwany jest Oblubieńcem, czyli Mężem! Ludzie wierzący zaś, nazwani są Oblubienicą, czyli Żoną.

  Wy więc, Ty oraz roux, nie należycie do stadka owiec Pana Jezusa, ponieważ nigdy, powtarzam, nigdy bezpośrednio i osobiście do Pana Jezusa Chrystusa się nie odzywacie.
  Co to za żona jest, która nie odzywa się do Swojego Męża? Kochająca Go, czy nienawidząca!

  Co to za żona jest, która nigdy bezpośrednio i osobiście nie wyzna Swojemu Mężowi miłości? A Wy nigdy, powtarzam, nigdy bezpośrednio do Pana Jezusa się nie odzywacie.

  W Apokalipsie 3/ 20, czytamy, że Pan Jezus, Syn Boga Ojca stoi u „naszych drzwi” i puka. Jeśli usłyszymy Jego głos i otworzymy drzwi naszego serca, to On wejdzie i będzie z nami wieczerzał.

  Hmm... Wy jednak nie chcecie z Nim rozmawiać spożywając wieczerzę przy stole. Wy nie macie zamiaru do Niego przy tym stole się odzywać. Pogniewaliście się na Ojcowskiego Syna. Obraziliście się na Potężnego Boga, którym jest Pan Jezus!

  I dlatego nie rozumiecie Słów Bożych. Dlatego, że jesteście krnąbrni nie rozumiecie mowy Apostoła Pawła, który natchniony Świętym Duchem rzekł, że  gdy już wszystko Panu Jezusowi zostanie podporządkowane, wtedy i Syn podporządkuje się Bogu , który MU wszystko podporządkował.

  Najpierw odpowiedzmy sobie na następujący fragment:

  „Wtedy i Syn podporządkuje się Bogu, KTÓRY MU WSZYSTKO PODPORZĄDKOWAŁ”.

  Zatem Wy myślicie o czasach przyszłych? Myślicie o oddaniu władzy Bogu Ojcu przez Syna? Ok! Skoro Syn Boży ma DOPIERO podporządkować się Bogu Ojcu i oddać Mu władzę to znaczy, że te czasy jeszcze nie nadeszły i Syn Boży DZISIAJ nadal panuje nade mną, nad Wami i nad każdym, którego Bóg Ojciec podporządkuje pod Jego Stopy.

  No może pisząc o Was się pomyliłem, ponieważ Ty i roux jesteście krnąbrni i nie macie najmniejszego zamiaru DZISIAJ Boga Ojca słuchać.

  Ale czy Wy w ogóle rozumiecie o czym Apostoł Paweł pisał w Liście do Koryntian? Niestety nie rozumiecie!

  Wyjaśnię więc!

  Pierwszy cytat na ten temat został podany. Przyjdą takie czasy, że Pan Jezus przekaże Królestwo Bogu Ojcu. Jeżeli ktoś myśli, że przekazanie Królestwa Bogu Ojcu, jest również przekazaniem władzy, którą Syn Boży dzierży nad człowiekiem to jest w wielkim błędzie, a tak właśnie uważają Świadkowie...

  I tutaj w sukurs przychodzi nam Księga Daniela 7/13, 14. Ów Daniel również będąc natchniony Świętym Duchem, (podobnie jak Paweł) miał widzenie, które opisuje w sposób następujący:

  „(13) "Patrzyłem w wizjach nocnych, a oto z obłokami niebios nadchodził ktoś podobny do SYNA CZŁOWIECZEGO; i uzyskał dostęp do Istniejącego od Dni Pradawnych, i przyprowadzono go tuż przed Niego. (14) I dano mu panowanie i dostojeństwo oraz królestwo, ABY JEMU SŁUŻYŁY WSZYSTKIE LUDY, grupy narodowościowe i języki. PANOWANIE JEGO TO PANOWANIE PO CZAS NIEZMIERZONY, KTÓRE NIE PRZEMINIE, a jego królestwo nie będzie obrócone wniwecz”.

  http://biblia.info.pl/biblia.php Przekład Nowego Świata

  „U Daniela” wyraźnie jest zaznaczone, że Pan Jezus, kiedyś, dawno temu, Otrzymał Potężną Władzę nad wszystkimi ludami od Boga Ojca.
  Daniel będąc natchniony Duchem Boga Żywego zaznacza także, że Panowanie Syna Bożego będzie panowaniem wiecznym, panowaniem po czas niezmierzony które nigdy nie przeminie.

  Jednak to panowanie nad rodzajem ludzkim - jak uczą Świadkowie...- podobno ma być Zbawicielowi kiedyś zabrane! Owi Świadkowie... są w błędzie. Panowanie nad synami i córkami Adama i Ewy, nigdy Synowi Boga Ojca odebrane nie będzie ponieważ Pan Jezus Władzę nad człowiekiem otrzymał „po wsze czasy”. Tak pisze Daniel!

  Zatem podporządkowanie się pod Ojcowską Potęgę, o której pisze Apostoł Paweł jest teraz bardzo łatwe do wytłumaczenia. Syn Boga Ojca w wyznaczonym czasie, gdy wszystko ZOSTANIE MU PODPORZĄDKOWANE (I WOLA BOGA OJCA ZOSTANIE SPEŁNIONA), odda się pod władzę Ojcowską wraz całym rodzajem ludzkim nad którym zawsze będzie Panował i którego to ludu zawsze będzie Oblubieńcem.

  I w ten sposób dwa fragmenty na pozór ze sobą sprzeczne, zostały pogodzone.

  To już tymczasem koniec mojej dyskusji z Wami... Spotkamy się przy innej okazji!


  http://s4.ifotos.pl/img/PAMIETAJ-_exhwrra.jpg  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @Katana 14:53:05
  Dziękuję Katana za proste wyjaśnienie i wskazanie na oczywistą oczywistość :))
  Raz jeszcze wielkie dzięki.
 • @57KerenOr 14:09:28
  Keren, napisałeś:

  ///Otóż napisałem powyżej, że Bóg Ojciec wyższy jest od Boga Syna ponieważ Syn WSZYSTKO od Swojego Taty otrzymał.///

  Faktem jest, że "Bóg Ojciec wyższy jest od Syna". I w tej formie wszystko się zgadza, gdyż jak czytamy w Powtórzonego Prawa "... Jehowa, nasz Bóg, to jeden Jehowa".
  "Jeden", to chyba oczywiste i proste do zrozumienia. Choć nie wiem, czy nie za bardzo proste do zrozumienia dla tych, którzy dopatrują się czegoś więcej niż jest.

  - "Albowiem jeden jest Bóg ..." (1 Tymoteusza 2:5 NW);

  - "skoro istotnie jeden jest Bóg ..." (Rzymian 3:30 NW);

  - "A jeśli chodzi o jedzenie pokarmów ofiarowanych bożkom, wiemy, że bożek jest nicością na świecie i że nie ma innego Boga oprócz jednego" (1 Koryntian 8:4 NW).

  Czy Biblia wskazuje, że jest więcej niż jeden Bóg w niebie?
  Nie ma takiego miejsca, które o tym mówi, prócz Twojego prywatnego zrozumienia i naciągania tego, co miał na myśli prorok Izajasz, kiedy napisał o Jezusie, że "I będą go zwać imieniem Cudowny Doradca, Potężny Bóg ..." (Izajasza 9:6 NW).

  Zastanów się zatem Keren, co to znaczy, że "będą go zwać imieniem", a nie, że "będzie Potężnym Bogiem", bo przecież Bóg jest od zawsze, a nie od jakiegoś momentu?

  Skoro z Biblii wynika, że nie ma dwóch Bogów, a jest tylko jeden, to Izajasz nie miał na myśli Boga Wszechmocnego Jehowy [Jahwe], kiedy proroczo pisał o Jezusie, że dopiero "będą go zwać imieniem ... Potężny Bóg".
  ------
  Napisałeś także:

  ///Bóg Ojciec Dał potężną władzę Panu Jezusowi nad rodzajem ludzkim, która nigdy zabrana Mu nie będzie.///

  Keren, nie przemawia przez Ciebie duch Słowa Bożego, które skrzętnie starasz się pomijać (nie wiem dlaczego).
  Wypaczyłeś treść, którą z Biblii przytoczyłem:

  - "Następnie — koniec, gdy przekaże królestwo swemu Bogu i Ojcu, obróciwszy wniwecz wszelki rząd oraz wszelką władzę i moc" (1 Koryntian 15:24 NW).

  Nikt Jezusowi "nie zabierze władzy", jak to napisałeś. To on sam ją przekaże swojemu Ojcu. Nie wprowadzaj nikogo w błąd wypaczając wypowiedzi innych.
  Czy przeczytałeś ten fragment Biblii z uwagą, by dowiedzieć się, kiedy Jezus przekaże władzę swemu Ojcu?

  To na razie tyle do początku Twojej wypowiedzi (komentarza).
  Późno wrócę, więc może Ty zechcesz się odnieść do tego, co napisałem. Oczywiście jeżeli będziesz chciał.

  Aha, nie wymagam od Ciebie, byś się wyparł swojego, niezgodnego z Biblią stanowiska, że jest "dwóch Bogów", jeden większy, a drugi mniejszy ;))
 • @Katana 14:53:05 witam
  Zgrabnie to ująłeś ;-))
  PS
  Dziękuję za wyjaśnienia pod postem p. B. Jeznacha
  Pozdrawiam
 • @57KerenOr 14:09:28
  Mam pytanie Keren w związku z tym, co do tej pory napisałem i co ująłem ze Słowa Bożego.
  Czy biorąc pod uwagę, że jest tylko jeden Bóg, jak to wynika z Pisma Świętego, a Jezus miał być "nazwany imieniem Potężny Bóg", i że Ty wnioskujesz, iż Syn jest "niższy od Ojca", nie należałoby przyjąć tego za fakt, że nie może nim być Jezus?
 • @57KerenOr 14:09:28
  Keren, w dalszym swoim wywodzie napisałeś:

  ///Jeśli zaś o ludzi chodzi to Ty i roux nie spełniacie tego warunku i nie oddajecie hołdu Synowi Boga Ojca.

  Wy, nie podziękujecie Zbawicielowi osobiście za to, że uratował Wam życie.///

  Tu potrzebny będzie fragment, który zdaje się ignorujesz:

  - "9 „Macie więc modlić się w ten sposób:
  „‚Nasz Ojcze w niebiosach, niech będzie uświęcone twoje imię. 10 Niech przyjdzie twoje królestwo. Niech się dzieje twoja wola, jak w niebie, tak i na ziemi. 11 Daj nam dzisiaj naszego chleba na ten dzień; 12 i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczyliśmy winnym wobec nas. 13 I nie wystawiaj nas na pokusę, ale nas wyzwól od niegodziwca’.
  14 „Jeśli bowiem przebaczycie ludziom ich wykroczenia, to wasz Ojciec niebiański i wam przebaczy; 15 jeśli zaś nie przebaczycie ludziom ich wykroczeń, to wasz Ojciec także nie przebaczy waszych wykroczeń" (Mateusza 6:9-14 NW).

  1) Do kogo Jezus kazał się modlić, do siebie, czy do Ojca?
  2) Czyje imię ma być oświecane, Jezusa, czy Ojca?
  3) Do kogo należy królestwo, które ma przyjść, a którym to królestwem zarządza teraz i jeszcze w niebie Jezus?
  4) Czyja wola ma się dziać w niebie i na ziemi, Jezusa, czy Ojca?
  5) Kto daje "chleb", Jezus, czy Ojciec?
  6) Kto przebacza winy nasze, Jezus, czy Ojciec?
  7) Kto wyzwala nas od niegodziwca, Jezus, czy Ojciec?

  Za każdym razem odpowiedź jest jedna, prawda.
  A Ty mówisz ludziom, że mają się modlić do Syna?
 • @Ben Nechar 08:29:53 nasuwa sie pytanie
  jakim rodzajem zarozumiałego ignoranta trzeba być, żeby lekceważyć nakaz tak jasno i jednoznacznie przez Jezusa przedstawiony?
 • @57KerenOr
  PAN JEZUS POTĘŻNYM BOGIEM!!!!!!

  Keren napisałeś do BENA:

  //„NO CÓŻ NA POCZĄTEK PRZYZNAJ PROROKOWI IZAJASZOWI RACJĘ, MÓWIĄC, ŻE TENŻE PROROK SŁUSZNIE NAZYWA PANA JEZUSA POTĘŻNYM BOGIEM!//

  No cóz skoro panowie nie rozumieją o co tobie chodzi, to zwykły chłopek roztropek taki jak ja wytłumaczy:

  Skoro więc Izajasz nazywa Pana Jezusa Bogiem Potężnym, to zapewne świadkowie również przytakną Izajaszowi, mówiąc to samo.

  Ja powiem: PAN JEZUS JEST BOGIEM POTĘŻNYM!

  Mam nadzieję że ci panowie powtórzą to samo, w końcu chodzi tylko o zacytowanie proroka Izajasza, czyż nie , panowie, zatem biedna sierotka taka jak ja, prosi również tylko o to.

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
 • @60grzegorz 13:34:04
  Dobrze się czujesz Kerenie?
 • @60grzegorz 13:34:04
  Mam rozumieć Grzesiu, że jesteś orędownikiem Kerena?

  No cóż, Grzesiu, rozumiem, że nie rozumiesz, co to znaczy "I będą go zwać imieniem ... Potężny Bóg".

  Potrzebujesz, tak jak Keren dłuższej chwili.

  Uproszczę Ci zadanie: "I będą go zwać imieniem".

  Zastanów się nad tym, choć z doświadczenia wiem, że z imionami też macie problem, by zrozumieć, że można człowieka nazwać formą Bożego imienia, jak np.: Jan, które w hebrajskim zawiera następującą treść: "Jehowa okazał łaskę"

  No cóż, mam rozumieć, że facet, który tu zapowiadał:

  ///NIGDY NIE ZNIKAM BEZ ODPOWIEDZI...

  57KerenOr 17.10.2016 23:06:22 ///

  jednak zniknął jak kamfora i posłał swojego zausznika, by klepał brednie w kółko, zamiast podjąć się rzeczowej, opartej na Biblii rozmowy.
 • @60grzegorz
  DUCH CHRYSTUSOWY BYŁ W PROROKU IZAJASZU!

  Witaj Grzegorzu60!

  I znowu jako jeden z niewielu podtrzymujesz myśl którą dawno temu wyraził prorok Izajasz w rozdziale 9 i w wersecie 5.

  Tak! Niewielu jest tych, którzy WYPEŁNIAJĄ TO PROROCTWO nazywając Pana Jezusa Cudownym Doradcą, Bogiem Mocnym, Ojcem Odwiecznym, Księciem Pokoju.

  Wszelkimi siłami Świadkowie... klucząc i oszukując, odbierają Zbawicielowi Potęgę, którą otrzymał od Boga Ojca!

  Oczywiście prorok prorokował „w przyszłość” mówiąc, że kiedyś gdy narodzi się
  Pan Jezus Chrystus, to ludzie Chrystusowi będą nazywać Go Bogiem Potężnym lub Mocnym, zależnie od przekładu.

  No cóż, był w Nim Duch Boga Żywego, był w Nim Duch Chrystusowy zatem po prostu WIEDZIAŁ i zgadzał się z tym.

  Zadajmy sobie pytanie: Komu służył prorok Izajasz? Lub inaczej: Kto był jego Bogiem?

  Część odpowiedzi niejako podałem już wcześniej: Prorok Izajasz posiadał Ducha Chrystusowego, zatem Bogiem, Któremu służył bezpośrednio był Pan Jezus!

  Mówi o tym Sam Pan Jezus w Ewangelii według Jana! Na pewno znasz ten fragment:

  „(37) Chociaż jednak uczynił On przed nimi tak wielkie znaki, nie uwierzyli w Niego, (38) aby się spełniło słowo proroka Izajasza, który rzekł: Panie, któż uwierzył naszemu głosowi? A ramię Pańskie komu zostało objawione? (39) Dlatego nie mogli uwierzyć, ponieważ znów rzekł Izajasz: (40) Zaślepił ich oczy i twardym uczynił ich serce, żeby nie widzieli oczami oraz nie poznali sercem i nie nawrócili się, ażebym ich uzdrowił. (41)Tak powiedział Izajasz, ponieważ UJRZAŁ CHWAŁĘ JEGO I O NIM MÓWIŁ. 

  (42) NIEMNIEJ JEDNAK I SPOŚRÓD PRZYWÓDCÓW WIELU W NIEGO UWIERZYŁO, ale z obawy przed faryzeuszami nie przyznawali się, aby ich nie wyłączono z synagogi. (43) Bardziej bowiem umiłowali chwałę ludzką aniżeli chwałę Bożą”. 

  Ewangelia według Jana 12/37-43

  http://biblia.info.pl/biblia.php Biblia Tysiąclecia

  *

  Na uwagę zasługuje tutaj werset 41:

  „Tak powiedział Izajasz, ponieważ ujrzał chwałę Jego i o Nim mówił”. 

  To rzecz oczywista, Izajasz ujrzał Chwałę Pana Jezusa i o Nim prorokował, ponieważ, jak wspomniałem wcześniej, był w nim Duch Ojcowskiego Syna!

  *

  Chciałbym Grzegorzu byś zwrócił uwagę na jeszcze jedną sprawę. Poruszyłem ją w komentarzu na początku wpisów, a tutaj go skopiuję.

  Do Autora tekstu via vitae, napisałem:

  „POGLĄD ŚWIADKÓW... PODOBNY DO POGLĄDU KATOLICKIEGO!

  Napisałeś:

  „Umarli nie są niczego świadomi, nic nie czują i nie mogą myśleć. Ze stanu niebytu, czyli śmierci można powrócić do życia,  jedynie za sprawą zmartwychwstania”. 

  Ja się z powyższym wpisem nie sprzeczam, ale czy Świadkowie... nie uważają iż jednak pewna grupa ludzi należąca do 144.000 po zakończeniu życia zabierana jest do Nieba?

  Czyż więc owym wpisem nie oskarżyłeś również poglądów wymienionej przeze mnie organizacji Świadków...?”.

  *

  O tak! Świadkowie w tym wypadku Grzegorzu z katolikami mają podobny pogląd. Okazuje się bowiem, że katolicy uważają, że dusza dobrego katolika po zakończeniu życia zabrana zostaje do Nieba i podobnie stwierdzają Świadkowie... sugerując, że mała część ze 144.000 pozostających jeszcze na ziemi, zaraz po zakończeniu życia również zabierana zostaje do Nieba. Hm... Niestety wyżej wymienieni uciekli z dyskusji.
  Odpowiedni fragment ich nauki na ten temat brzmi:

  "Dzisiaj więc, gdy nieliczni pozostali ze 144 000 umierają, SĄ OD RAZU WSKRZESZANI do życia niebiańskiego".

  Ha! Toż to podobne do katolickich, dywagacje...

  Pozdrawiam!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 20:03:23
  Ty tak na trzeźwo rozmawiasz sam ze sobą?
  Czy patrzysz przy tym w lustro?
 • @roux
  WARTO TO ROZPATRZYĆ NA TRZEŹWO, ROUX!

  //O tak! Świadkowie w tym wypadku Grzegorzu z katolikami mają podobny pogląd. Okazuje się bowiem, że katolicy uważają, że dusza dobrego katolika po zakończeniu życia zabrana zostaje do Nieba i podobnie stwierdzają Świadkowie... sugerując, że mała część ze 144.000 pozostających jeszcze na ziemi, zaraz po zakończeniu życia również zabierana zostaje do Nieba. Hm... Niestety wyżej wymienieni uciekli z dyskusji.
  Odpowiedni fragment ich nauki na ten temat brzmi:

  "Dzisiaj więc, gdy nieliczni pozostali ze 144 000 umierają, SĄ OD RAZU WSKRZESZANI do życia niebiańskiego".//

  .................................................................................

  Czyli ten pogląd ma wspólny jeden mianownik, KŁAMSTWO, co za cudoki!!!

  Roux, widzę że masz niezłe asy w rękawie, no no.

  Keren , co ciekawe, żaden z panów nie ma siły przytoczyć Izajasza, można zadać sobie pytanie, to z czym oni chodzą po domach, skoro Izajasz jest BE.

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
 • @60grzegorz 20:52:57
  Kerenie, trudno było odstawić prochy?
 • @roux
  WIDZISZ ROUX, MAŁE SPROSTOWANIE!

  Otóż wielu tutaj na Nowym Ekranie z braku dowodów, zarzucało mi i Kerenowi, że jest to jedna i ta sama osoba, otóż oświadczam tobie wobec wszystkich tutaj piszących, że to nie ja ani Keren biorą prochy.

  Powyższy twój problem, bo nie nasz, łatwo można sprawdzić, gdyż zapewne administracja z pewnością to potwierdzi.

  Jak na świadka, szybko toczysz pianę no i argumenty naprawdę mocne masz, no no.

  Co się dzieje z wami panowie, i pomyśleć że kiedy ludziska otwierają wam drzwi to pokazujecie całkiem inne oblicze.

  Roux, mam nadzieję że nie będziesz pluł.

  Miłej nocy panowie!

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
 • @60grzegorz 21:19:43
  To twoja sprawa Kerenie pod iloma nickami (4) powtarzasz watykańskie brednie.
  To, czy bierzesz prochy, to też twoja sprawa.

  /Powyższy twój problem, /
  mylisz się, ja nie mam żadnego problemu,
 • @57KerenOr 23:13:26
  Na żadne pytanie, które zadał Ben Nechar nie odpowiesz, prawda? Udajesz, że ich nie było, prawda?
  Na moje pytanie, czego nie rozumiesz też nie odpowiesz, prawda?
  PS
  Czy wydaje Ci się, że kogoś obchodzi, że ktoś rozmawia sam ze sobą?
 • @roux
  ROUX NIE OŚMIESZAJ SIĘ, PRZECIEŻ TO WY POWTARZACIE DOKŁADNIE TO SAMO CO WATYKAN. ONI WYSYŁAJĄ DUSZE LUDZKIE NO NIEBA, A WY RESZTKĘ Z TYCH 144.000, KTÓRZY JESZCZE SĄ NA ZIEMI.

  Wart Pataszon Pata!

  PS

  No i gratuluję Sherlocku dochodzenia. Pudło, że aż boli! Używam tylko mojego nicka 57KerenOr, no ale Ty masz jakieś swoje wiksy. Ośmieszyłeś się chłopie tak, że aż żaby rechoczą w Wenezueli!

  http://roflzoo.com/pics/201402/two-happy-frogs-big.jpg

  Zresztą człowieku pomyśl, czy ja człowiek wierzący w Pana Jezusa Chrystusa, Syna Boga Ojca, w takim momencie ryzykowałbym wyrzuceniem mnie z portalu za "bigamię". Myśl trochę! Już Ci kiedyś napisałem: Myśl!

  A tak nawiasem mówiąc: Co myślisz o moim komentarzu do Grzegorza pt:

  „DUCH CHRYSTUSOWY BYŁ W PROROKU IZAJASZU”.


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 20:03:23
  Keren, znowu się chowasz i nie udzielasz odpowiedzi na proste pytania.
  Trzeba dosadnie powiedzieć o Tobie w kilku słowach, byś otworzył usta?

  Nie skończyłem tematu i nie uważam go za skończony.
  Pytania postawiłem do słów, które wyrzekł sam Jezus.
  A Ty, jak to zwyczaj nakazuje, zabrałeś nogi za pas i udajesz przygłupa, który tego nie widzi?


  Ile razy jeszcze będę wytykał, że jesteś kłamcą niedotrzymującym słowa?
  To przypomną Ci to jeszcze raz:

  Keren, w dalszym swoim wywodzie napisałeś:

  ///Jeśli zaś o ludzi chodzi to Ty i roux nie spełniacie tego warunku i nie oddajecie hołdu Synowi Boga Ojca.

  Wy, nie podziękujecie Zbawicielowi osobiście za to, że uratował Wam życie.///

  Tu potrzebny będzie fragment, który zdaje się ignorujesz:

  - "9 „Macie więc modlić się w ten sposób:
  „‚Nasz Ojcze w niebiosach, niech będzie uświęcone twoje imię. 10 Niech przyjdzie twoje królestwo. Niech się dzieje twoja wola, jak w niebie, tak i na ziemi. 11 Daj nam dzisiaj naszego chleba na ten dzień; 12 i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczyliśmy winnym wobec nas. 13 I nie wystawiaj nas na pokusę, ale nas wyzwól od niegodziwca’.
  14 „Jeśli bowiem przebaczycie ludziom ich wykroczenia, to wasz Ojciec niebiański i wam przebaczy; 15 jeśli zaś nie przebaczycie ludziom ich wykroczeń, to wasz Ojciec także nie przebaczy waszych wykroczeń" (Mateusza 6:9-14 NW).

  1) Do kogo Jezus kazał się modlić, do siebie, czy do Ojca?
  2) Czyje imię ma być oświecane, Jezusa, czy Ojca?
  3) Do kogo należy królestwo, które ma przyjść, a którym to królestwem zarządza teraz i jeszcze w niebie Jezus?
  4) Czyja wola ma się dziać w niebie i na ziemi, Jezusa, czy Ojca?
  5) Kto daje "chleb", Jezus, czy Ojciec?
  6) Kto przebacza winy nasze, Jezus, czy Ojciec?
  7) Kto wyzwala nas od niegodziwca, Jezus, czy Ojciec?

  Za każdym razem odpowiedź jest jedna, prawda.
  A Ty mówisz ludziom, że mają się modlić do Syna?
 • @57KerenOr 23:29:07
  Keren, napisałeś:

  ///ROUX NIE OŚMIESZAJ SIĘ, PRZECIEŻ TO WY POWTARZACIE DOKŁADNIE TO SAMO CO WATYKAN.///

  Powiedz mi, to ma być próba zmiany tematu, czy raczej dowód na to, że nie możesz odpowiedzieć na proste do bólu pytania, bo musiałbyś przyznać rację temu, co w Biblii o Jezusie napisano, że nie jest Bogiem Wszechmocnym i że nie ma dwóch Bogów, a tylko jeden?

  Kiedy chowasz się za "parawan", pokazujesz że nie jesteś zdolny skonfrontować swojego wyobrażenia z prawdą biblijną.
  Jedyne do czego potem jesteś zdolny, to potarzanie frazesów, które nie mają uzasadnienia w Piśmie Świętym.
 • @Ben Nechar 08:33:57
  /czy raczej dowód na to, że nie możesz odpowiedzieć na proste do bólu pytania, /
  oczywiście, że dowód ;-))

  Szanowny Keren napisał powyżej, że czyta całe proroctwo Izajasza.
  Ciekawym jest czy rozumie poniższy werset?


  "Oto mój sługa, którego mocno trzymam! Mój wybrany, którego moja dusza obdarzyła uznaniem! Włożyłem w niego mego ducha. On przyniesie narodom sprawiedliwość. 2 Nie będzie wołał ani podnosił głosu i nie da słyszeć swego głosu na ulicy. 3 Zmiażdżonej trzciny nie złamie, a gasnącego lnianego knota nie zgasi. W wierności wobec prawdy przyniesie sprawiedliwość. 4 Nie przygaśnie ani nie będzie zmiażdżony, dopóki nie ustanowi sprawiedliwości na ziemi; a wyspy będą wyczekiwać jego prawa.
  5 Oto, co rzekł prawdziwy Bóg, Jehowa, Stwórca niebios, Wspaniały, który je rozpina; Ten, który rozpościera ziemię i jej plon, Ten, który daje dech ludziom na niej i ducha tym, którzy po niej chodzą: 6 „Ja, Jehowa, powołałem cię w prawości i ująłem cię za rękę. I będę cię strzegł, i dam cię jako przymierze ludu, jako światło narodów, 7 abyś otworzył ślepe oczy, wyprowadził z lochu więźnia, z domu aresztu — siedzących w ciemności"
  (Iz 42: 1-7 PNŚ)
 • @roux 09:13:07
  Witaj przyjacielu.

  ///Szanowny Keren napisał powyżej, że czyta całe proroctwo Izajasza.
  Ciekawym jest czy rozumie poniższy werset?///

  Tak samo rozumie to proroctwo, jak przytoczony przez siebie fragment z Jana 12:37-43, nie mając pojęcia, że w wersecie 41 Jezus cytuje Izajasza 6:1-3, gdzie prorok zapisał:

  - "W roku śmierci króla Ozjasza ujrzałem Pana siedzącego na wysokim i wyniosłym tronie, a tren Jego szaty wypełniał świątynię. (2) Serafiny stały ponad Nim; każdy z nich miał po sześć skrzydeł; dwoma zakrywał swą twarz, dwoma okrywał swoje nogi, a dwoma latał. (3) I wołał jeden do drugiego: Święty, Święty, Święty jest Jahwe Zastępów. Cała ziemia pełna jest Jego chwały." (BT)

  Czyjej chwały pełna ziemia? Jahwe Zastępów, czy Jezusa?

  I tak można w kółko. Ale uparty i kłamliwy człowiek - Keren, nie może wnosić prawdy w dyskusję o Bogu, gdyż ignoruje prawdę ze Słowa Bożego.

  Pozdrawiam.
 • @roux 09:13:07
  ///Oto, co rzekł prawdziwy Bóg, Jehowa, Stwórca niebios, Wspaniały, który je rozpina; Ten, który rozpościera ziemię i jej plon, Ten, który daje dech ludziom na niej i ducha tym, którzy po niej chodzą ...///

  Ale dla nierozumnych Jehowa [Jahwe] nie jest "prawdziwym Bogiem, Stwórcą niebios", lecz Jezus.
 • @
  PAN JEZUS, PANEM ZASTĘPÓW I PAN JEZUS, BÓG Z GÓRY SYJON!

  Nachar napisałeś:

  //Czyjej chwały pełna ziemia? Jahwe Zastępów, czy Jezusa?

  Odpowiedź jest bardzo prosta.

  Napisano:

  // (7) Wówczas przyniesie ofiary dla Pana Zastępów naród rosły o brązowej skórze, naród budzący postrach zawsze, odkąd istnieje, ludność potężna i zdobywcza, której kraj przecinają rzeki, na miejsce znane z imienia Pana Zastępów, na górę Syjon.

  (Ks. Izajasza 18:1-7, Biblia Tysiąclecia)

  Przeczytajcie sobie kto mieszka na górze Syjon i kto jest tym Panem z góry Syjon, jak również KTO JEST PANEM ZASTĘPÓW!!

  Cytuję:

  '' (6) Przecież Ja ustanowiłem sobie króla na Syjonie, świętej górze mojej.

  (7) Ogłoszę postanowienie Pana: Powiedział do mnie: Tyś Synem moim, Ja Ciebie dziś zrodziłem.

  (8) Żądaj ode Mnie, a dam Ci narody w dziedzictwo i w posiadanie Twoje krańce ziemi.

  (9) Żelazną rózgą będziesz nimi rządzić i jak naczynie garncarza ich pokruszysz.

  (10) A teraz, królowie, zrozumcie, nauczcie się, sędziowie ziemi!

  (11) Służcie Panu z bojaźnią

  (12) i Jego nogi ze drżeniem całujcie, bo zapłonie gniewem i poginiecie w drodze, gdyż gniew Jego prędko wybucha. Szczęśliwi wszyscy, co w Nim szukają ucieczki.

  (Ks. Psalmów 2:1-12, Biblia Tysiąclecia)

  ................................................................................


  Panowie, już dawno temu, z chwilą powstania waszej organizacji mieliście oczy zaślepione a to jest takie łatwe.

  Tak, potykacie się o Skałę i to od początku, od początku!

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
 • @60grzegorz 14:55:42
  Kerenie, nie zapomnij wziąć lekarstwa.
  Na pytania Ben Nechara, oczywiście nie znasz odpowiedzi?
  Wiesz, że tak zwykli zachowywać się notoryczni kłamcy?
 • @60grzegorz 14:55:42
  Grzesio, napisałeś:

  ///Nachar napisałeś:///

  I to właśnie w Was "lubię", czyli przekręt. Przekręcacie, co się da i jak się da.

  Grzesio, jestem Nechar, a nie Nachar.
  Dla Ciebie to żadna różnica, ale dla mnie ogromna.
  Dla Ciebie to żadna różnica, czy w Biblii jest mowa o Jehowie [Jahwe], czy o Jezusie, bo dla Was to jeden grzyb :))

  Jedźcie zatem do lasu i nazbierajcie sobie muchomorów sromotnikowych, zamiast zielonych gąsek. Jak już się najecie, to zrozumiecie różnicę, i to śmiertelnie. Tyle kosztuje nieumiejętność rozróżniania Boga Wszechmocnego, Jehowy od Syna Bożego, którym jest Jezus Chrystus.

  Czekam na odpowiedź, na bardzo proste pytania dotyczące tzw. modlitwy "Ojcze Nasz".

OSTATNIE POSTY

więcej
 • RELIGIE

  Limbus - teologiczny zwrot o 180 stopni

  Z Zaduszkami związane są tzw.wypominki, mające na celu uwolnienie zmarłych od mąk czyśćcowych. Na kanwie tej niebiblijnej doktryny, zrodziła się kolejna obrażająca Boga nauka o Limbusie, czyli miejscu dla zmarłych nieochrzczonych niemowląt. czytaj więcej

 • RELIGIE

  Jakie jest prawdziwe źródło fenomenu Medjugorie?

  (..)pierwsze "objawienia" (i prawdopodobnie większa cześć kolejnych zjawisk) są "więcej niż naturalne", to znaczy, pochodzą od złych duchów, których owoce widać w nieposłuszeństwie, kłamstwach i innych moralnych upadkach” - Ks. prof. M. Hauke czytaj więcej

 • RELIGIE

  Follow JC Go - święte pokemony?

  ​Już niedługo uroczystość Wszystkich Świętych, więc przedstawiciele Watykanu uznali, że nadszedł czas, by wszystkich tych świętych... złapać w aplikacji mobilnej Follow JC Go, do złudzenia przypominającej popularne Pokémon Go. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

 • posty: 267 komentarze: 5370