Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
62 posty 665 komentarzy

Przekonaj się

via vitae - Sol vitae - sapientia. Sal vitae - amicitia. Panis vitae - temperantia. Vita vitae - conscientia.

Moje komentarze

 • Autor
  Biorąc od uwagę pogląd papieża, „naszego” episkopatu i całej reszty polskiego kleru, nasuwa się następujące podsumowanie.

  „32 Rzeczywiście, jedni wołali to, a drudzy co innego,+ bo w zgromadzeniu zapanował zamęt i większość z nich nie wiedziała, dlaczego się zeszli.” (Dzieje 19)

  Pozdrawiam
  Pod wpływem „Kleru” biskupi tropią księży pedofilów?
 • Adwokaci diabła
  Tania dialektyka!

  Naprawdę jest czymś obraźliwym dla inteligencji, porównywanie kleru do innych zawodów i środowisk artystycznych. (I mam na myśli także obecnych tu komentatorów, blogerów - wybielaczy).

  Czy podobnie, jak opisywani księża kompani konfratrzy, przymkniecie oczy?
  A może wyślecie tam własne córki?
  Czy zasądzony od zakonu milion jest na rękę Kościołowi?
 • @Lotna 07:55:06
  //Skoro oprócz niemowlaka i córka i matka dostały ospy, to matka tego dziecka nie miała przeciwciał przeciwko ospie - być może dlatego, ze nigdy ospy nie przeszła, a być może dlatego, że szczepionka działa tylko przez pewien czas - i w związku z tym, nie mogła ich przekazać z pokarmem swojemu synowi. Niemowlak miał po prostu pecha.//

  Czy nie jest to argument za szczepieniem?
  Powrót do racjonalności?
 • Autor
  //– Często zabierał mnie na plebanię w Stargardzie. Jedliśmy obiad ze wszystkimi księżmi, a potem brał mnie do swojego pokoju. Nie rozumiem, dlaczego nikt nie reagował. //

  Nikt nie widział, nikt nie słyszał ;))

  „10 Wciąż się upewniajcie, co się podoba Panu, 11 i przestańcie brać udział w bezowocnych uczynkach typowych dla ciemności. Przeciwnie, ujawniajcie je.” (Efezjan 5:10,11)

  Pozdrawiam
  Czy zasądzony od zakonu milion jest na rękę Kościołowi?
 • @staszek kieliszek 06:07:18
  Stasiu,
  Znasz zasadę, komu wiele dano, od tego więcej się wymaga?

  Duchownym dano, a w zasadzie sami siebie postawili w roli przewodników duchowych i nauczycieli. Chętnie wchodzą w tę rolę ucząc innych moralności. Murarze nie naiczają religii w szkole. Murarze nie spowiadają, nie udzielają innych sakramentów i posługi pasterskiej.
  Murarze nie są nadzwyczajnie uprzywilejowaną kastą, jaką są przynajmniej w Polsce księża.

  Nie używaj wiec taniej sztuczki obrońców pedofili w sutannach, przyrównując ich do murarzy, fryzjerów czy innych zawodów.

  A oto głos katolickiego, a wiec i Twojego biskupa Andrzejs Czaji:
  „- Poszedłem, z myślą: A może jednak reżyser ma mi coś do powiedzenia? (...) może nawet więcej, Pan Bóg chce mi coś powiedzieć przez ten film. Idąc na ten film nie wnikałem, jakie były intencje, przez jakie środowiska, czy na zamówienie, czy nie zamówienie, czy jakoś w politykę to wplątane - stwierdził bp opolski Andrzej Czaja. - Jako biskup niestety stwierdzam, że czasem z taką patologią też mam do czynienia - dodał hierarcha.”
  https://wiadomosci.onet.pl/religia/aktualnosci/biskup-czaja-po-obejrzeniu-kleru-czasem-mam-do-czynienia-z-taka-patologia-wsrod/jy13tw6
  Upodlić ofiarę
 • @Ben Nechar 15:04:28, „kto myśli, że stoi, niech uważa, żeby nie upaść"
  „- Ksiądz też człowiek - mówi w rozmowie z nami Łukasz, który widział kolizję, przejeżdżając obok taksówką. - Poniesie karę - dodaje. Odebrano mu prawo jazdy i stanie przed sądem. - Ksiądz powinien dawać przykład. Jazda po pijanemu to przestępstwo także przeciwko prawu bożemu. To jest grzech - nie zgadza się ze stanowiskiem policji Ryszard Bugno. - Rozmawiałem z kierowcą volkswagena, w którego wjechał proboszcz. Młody człowiek. Był cały roztrzęsiony. Mówił, że całe życie stanęło mu przed oczami. To było zderzenie jeden do jednego, mogło skończyć się tragicznie. Patrzyłem na tego księdza. Stał spokojnie, nie awanturował się. Pomyślałem: pewnie jest mu głupio, pewnie to pokora. A to był alkohol. On był po prostu tak zamroczony.” (http://www.tvn24.pl)
  Upodlić ofiarę
 • @staszek kieliszek 06:43:31
  A propos. Czy zgłosiłeś lub zglosilbys dzisiaj do prokuratury swojego wujka kleryka za deprawację dziewczyny z seminaryjnej kuchni?
  Sam wspomniałeś o księdzu dewiance z kolekcją pornosów i sam przyznałeś, że NIE DONIOSŁEŚ na niego.

  No właśnie!

  Poza tym, sami duchowni lub klerycy, a więc najbliźsi świadkowie, w wywiadach opowiadają o patologiach. Czy z urzędu nie powinni się tym zająć prokuratorzy i śledczy?

  https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/byly-kleryk-o-klerze-w-seminarium-zastalem-kosciol-pokazany-dzis-przez-smarzowskiego/9jmws46

  https://youtu.be/wdFWjnY9wno
  Upodlić ofiarę
 • @roux 20:10:19
  ||Płakała jak to czytała.||

  "Złotousty" odleciał niczym gołębica ze znanej dykteryjki doktora Strosmajera*, albo czuje ogromne wsparcie i siłę swojego "mecenasa" z Torunia, a tym samym polskiego Kościoła. Bo przecież ten Kościół, czy to hierarchiczny, czy powszechny nie odcina się od toruńskiej rozgłośni i jej guru.

  Ja dziękuję za taką empatię.....

  *
  https://youtu.be/GNe73n-Rcx4
  Upodlić ofiarę
 • @Ben Nechar 22:17:59
  Witaj,

  Kolejni przedstawiciele kleru potwierdzają, że ich doświadczenia są zbieżne z „Klerem”

  https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/byly-kleryk-o-klerze-w-seminarium-zastalem-kosciol-pokazany-dzis-przez-smarzowskiego/9jmws46

  Pozdrawiam
  Upodlić ofiarę
 • @Jabo 22:35:49
  Uważna lektura przytoczonego artykułu z WP wskazuje, że chodzi o ospę wietrzną i jej powikłania.

  https://parenting.pl/odmawiasz-szczepienia-dziecka-narazasz-zdrowie-i-zycie-innych-apel-matki-do-innych-rodzicow/4
  Powrót do racjonalności?
 • @Ben Nechar 22:17:59, Czy uwierzy ...?
  Nie chcą wierzyć. Znana reguła wyparcia ze świadomości tego, co zepsute a oczywiste.

  Pozdrawiam.
  Upodlić ofiarę
 • @roux 19:36:25
  Nie sądzę, choć musi to być ktoś podzielający poglądy redaktora Michalkiewicza.
  Boję się, że swojemu dziecku zasugeruje podobny sposób na zdobycie pierwszego miliona i stałej renty.

  Pozdrawiam
  Upodlić ofiarę
 • @kowalskijan584 11:11:40
  W Polsce realnym problemem może się okazać odra. Jest duży wzrost , choć zagrożenie płynie z Ukrainy.
  Powrót do racjonalności?
 • @kowalskijan584 09:48:24, dziekuje za komentarz
  Zmartwię Cię albo ucieszę. Nie jestem producentem szczepionek ani dystrybutorem, ani nawet lekarzem. Nie rozumiem zarzutów o manipulację:))
  Powrót do racjonalności?
 • @rabszak 20:23:28, Co ma Bóg do KK?
  Albo raczej, co wspólnego z Bogiem ma kler?

  „brazylijski misjonarz, kandydat na viri probati, o księżach w swoim kraju powiedział mi: „Nie plamią sobie butów błotem. Nie lubią wyjeżdżać poza główną siedzibę parafii. Szczególnie w rejony biedne i odległe. Gardzą prowincją, gardzą biedą.” "A widział pan kiedyś biskupa, który chodzi po błocie?" – pyta ksiądz w filmie Smarzowskiego. Tymczasem Franciszek mówi, że duchowni mają zejść z piedestału do ludzi, towarzyszyć im i podejmować "ryzyko pobrudzenia się błotem".
  - To wychowanie seminaryjne sprawia, że księża nie chcą sobie "brudzić butów", czują się książętami. Zapominają jak Jezus podkreślał, że nie przyszedł po to, aby mu służono, tylko po to, aby służyć. Chciałbym, by księża byli jak brat Albert Chmielowski. Ten urodzony w XIX wieku święty porzucił karierę po to, by chodzić po ulicach Krakowa i karmić bezdomnych. Księża mówią, że służą. Co to za służba, skoro za wszystko trzeba płacić. Do tego jeszcze bym dodał, że ksiądz nie jest Bogiem. Tylko niektórzy myślą, że skoro przez ich ręce przechodzi ciało Chrystusa, to są kimś ważniejszym od innych. Ludzie całują te ręce. Ale przecież po mszy nie są już święte, mogą być brudniejsze niż ręce szarego człowieka.”
  http://magazyn.wp.pl/artykul/celibat-klerykom-w-seminarium-aplikuje-sie-modlitwe-i-mowi-wytrwaj
  Odpływ
 • @Husky 19:37:08
  || Żadne tam kler i inne narracje antykościelne nie zmienią mego duchowego nastawienia,||

  Mojego duchowego nastawienia też nie zmieni( o ile go obejrzę) :))

  Jednak myśleć warto.

  https://youtu.be/wdFWjnY9wno
  Odpływ
 • @roux 18:48:42, co będzie po "Klerze"????
  Być może to, co na zachodzie . . .

  https://designyourlife.pl/design/hotel-restauracja-mieszkanie-klub-w-kosciele-zupelnie-nowe-wykorzystanie-obiektow-sakralnych/


  https://i.iplsc.com/oltarz-przebudowano-na-kuchnie/0004R3RML8B00YXU-C122-F4.png

  Pozdrawiam
  Odpływ
 • W sedno!
  „””Kiedy pojawiają się takie obrazy jak "Kler", to zachowujemy się skandalicznie i krzyczymy: a spróbujcie taki film zrobić o innych profesjach albo o innych religiach. Nawet nie reflektujemy nad tym, że w ten sposób życzymy innym źle. Oceniamy ich - nie wprost - mówiąc: u nich jest źle, a nawet gorzej. Po drugie z góry osądzamy całe środowisko, a przecież tak mocno przeciw temu protestujemy. I znów Ewangelia idzie w kąt. Nie lubimy ludzi i nie życzymy im dobrze.”””

  Pzdr:)
  Ksiądz oparł się histerii - jest wdzięczny za „Kler”
 • || Czyli gdyby księża i biskupi słuchali papieża, to żadnego kryzysu by nie było? ||
  „Wtedy Jezus przemówił do tłumów i do swoich uczniów: 2 „Na miejscu Mojżesza usadowili się uczeni w piśmie i faryzeusze. 3 Dlatego czyńcie wszystko, co wam mówią, ale nie naśladujcie tego, co robią, bo mówią, ale sami tak nie postępują. 4 Wiążą wielkie ciężary i wkładają je ludziom na barki, a sami nie chcą ich nawet ruszyć palcem. 5 Wszystko, co robią, robią po to, żeby ich ludzie widzieli. „ Mat. 23. PNŚ2018
  Nikt nie rodzi się zboczeńcem
 • @Bara-bar 22:29:28
  Witaj Barbaro,
  Hus też trafił do lochu

  " I Hus trafia do lochu pod kanałem z nieczystościami, gdzie choruje, przykuty do ściany. Ale nie wyrzeka się swoich nauk, choć duchowni raz straszą, raz kuszą. "Nie, choćbyście mi dali kaplicę ze złota" - mówi."
  http://wyborcza.pl/magazyn/1,124059,18340410,hus-waznych-spraw-stos.html?disableRedirects=true
  Bez grzechu poczęcie

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

 • posty: 260 komentarze: 5256